Copii nascuti in 1999 (6)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Ozi are in weekend concurs la inot. Au pus tare prost concursul asta! Unii vor sa plece din localitate...si noi ne-am gandit dar Ozi a zis ca a muncit mult si nu vrea sa piardaa participarea. La scoala nu e rau dar nici perfect nu e. Are doi de bine in carnet la matematica (asta pt a-mi face mie in ciuda probabil!). Mai rau este ca avand doi de fb acum tre sa traga tare ca nota a cincea sa fie tot fb, altfel ramane cu media B. Totusi,din punctul meu de vedere stie multe si stie bine. Un bine l-a luat pt ca aspectul caietului, iar la al doilea a avut o greseala de fond care s-a repetat. Copilul nu intelegea ce se intampla la scaderi de genul: 1000-13=; 900-205=...Rau a fost ca nu a intrebat si rusinos din partea mea ca nu mi-am imaginat ca ar putea sa nu stie (la 991-439=...se descurca f.bine). Asta este!
Distractie placuta in vacanta asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Ozi are in weekend concurs la inot. Au pus tare prost concursul asta! Unii vor sa plece din localitate...si noi ne-am gandit dar Ozi a zis ca a muncit mult si nu vrea sa piardaa participarea. La scoala nu e rau dar nici perfect nu e. Are doi de bine in carnet la matematica (asta pt a-mi face mie in ciuda probabil!). Mai rau este ca avand doi de fb acum tre sa traga tare ca nota a cincea sa fie tot fb, altfel ramane cu media B. Totusi,din punctul meu de vedere stie multe si stie bine. Un bine l-a luat pt ca aspectul caietului, iar la al doilea a avut o greseala de fond care s-a repetat. Copilul nu intelegea ce se intampla la scaderi de genul: 1000-13=; 900-205=...Rau a fost ca nu a intrebat si rusinos din partea mea ca nu mi-am imaginat ca ar putea sa nu stie (la 991-439=...se descurca f.bine). Asta este!
Distractie placuta in vacanta asta!

Succes Ozi !
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Gata, am scapat! La 50m liber a mers superbine 51"9 cu 8 secunde mai rapid decat in martie; la bras a inotat bine dar a fost descalificata in mod stupid: la start a miscat degetele de la maini si s-a considerat start furat. Copilul a fost disperat o data pt ca nu stia ca nu tre sa-si miste nici o unghie pe blockstart si apoi ca si-a frecat degetele de emotie...ciudat. Timpul a fost bun 56"52. Surpriza a venit la spate unde a luat locul trei cu 51"03 dar venind din seria a doua (prima serie e cea mai buna si aici se si trage pt podium). Eu ma bucur ca si-a corectat stilul mai ales la spate unde era defect rau. Tata-sau i-a zis ca dak are tehnica buna viteza vine. Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Gratiela felicitari micutei inotatoare !Si de acum inainte sa auzim numai de suucese din partea ei !

Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Felicitari Ozi!!!!

a venit primavara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Bravo Ozi si succes in continuare!

Ce faceti? munciti ? ... ceva impresii de la 1 mai.
Noi am ascultat ploaia de mai si am fost la circ .
Avem accesorii de suflat...astea chiar ne lipseau.

Mult succes pe ultima suta de metri tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Maine avem serbarea la optionalul "Prietenii sanatatii".....Andrada e gradina de legume. Sper sa fie ok, am ceva emotii cu imbracamintea. Am facut legume din hartie cartonata si le punem pe un cordon la rochita, ca nu ma indur sa stric rochita lipindu-le. In cap vreau sa-i pun o palariutza de vara pe care sa lipesc cateva legume din plastic (nu stiu cum...vad eu...) iar in mana un cosulet cu legume (inca n-am cosuletz...doar un COS mare) sa vad ce mai gasesc azi. Ferice de ceilalti copii: unul morcov, altul dovleac, altul hrean,....macar stiu o treaba...insa GRADINA de LEGUME????? cum sa o reprezint altfel???? alte idei, plizzzz

a venit primavara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Tinem pumnii la serbare!

Lasa ca e frumoasa fata si fara prea multe legume pe ea .

Daca ai palariuta, ai putea sa prinzi niste panglici de ea pe care sa lipesti legumele si astfel nu strici palaria fetei, se gasesc la mercerie si embleme textile acum nu stiu daca sunt si legume, merita sa incerci,eu am gasit fructe.

Daca nu gasesti cosulet, faci un decor din panza la cosul cel mare si il pui inainte de serbare.

Succes si nu uita sa legi si o floare la incheietura mainii, gradina de legume are muuulte flori .

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elsa17 spune:

23.09.1999 Manase


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Erika ,BINE AI VENIT! la desprecopii.

Da' unde fugi?

La ce ora e serbarea April?
La scoala, ieri s-a serbat Ziua Europei si intrebarea a fost de ce nu m-am dus, n-am auzit de la servici ca acolo se canta? erau numai desene in curte, stegulete si baloane.

Fetelor dar unde sunteti? calatoriti?

Mergi la inceput