Copii nascuti in 1999 (6)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Iustina, Ozi merge zilnic la inot. A luat locul 3 la bras in decembrie si e motivata nevoie mare sa lucreze bine. Mie imi place ca Narcis a facut ca ei sa se simta ca-ntr-o familie. Merg in tabere impreuna, chibiteaza pe margine la concursuri, isi impart premiile si se felicita si consoleaza reciproc. Sa te ajute Dumnezeu sa-ti revii si poate ne vedem.
Si la Ozi ex de genul ecuatiilor s-au rezolvat in ideea: pe cine trebuie sa-l aduni cu 5 pentru a obtine 10. Nu au trecut in partea cealalta decat la sfarsitul anului.


Ma bucur pentru Ozana .Da,si mie mi-a placut foarte mult Narcis ,comparativ cu alti antrenori pe care i-am vazut pe acolo .
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Buna seara la toatele mamicile,
Si noi suntem tot cu matematica ,facem inmultiri,impartiri pe care nici nu am idee ce unde le-a invatat pt ca eu n-am stat cu gura pe el sa invete .Am observat ca vorbeati de ghiozdane pline ,noi n-avem decat penarul si la sf de sapt.caietele din clasa .Mentionez ca suntem la step by step ,habar n-am ce e aceea sa faci o tema acasa.Sa ma bucur oare?.Multe prietene ai caror copilasi sunt la clasa normal se plang ca au mult de scris ,de citit etc .Facem si noi cate o dictare ,citim ceva si gata pt ca invatatoarea a spus ca nu e nevoi .Voi ce ziceti?Eu una ma bucur ca-i place matematica la nebunie si as vrea sa-l inscriu si la Cangur daca se vor face inscrieri.Cat atat pt azi,mult succes la scoala tuturor.

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

ce-i ala Cangur, fetelor, ca va tot aud?
e doar in Bucuresti????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

quote:
Originally posted by april

ce-i ala Cangur, fetelor, ca va tot aud?
e doar in Bucuresti????

Nu ,cangurul este un concurs la nivel national .La noi la scoala nu se merge decat din cl a 2-a .Zana stie mai multe amanunte ca Miruna ei e inscrisa .Eu va dau siteul www.cangurul.ro pentru cine e interesat de subiecte .
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

Si pe noi ne-au anuntat la sedinta ca se organizeaza concursul si pt clasa I incepand cu acest an, invatatoarea era putin contrariata dar, se organizeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

buna mamicilor,
am dori si noi pe lista daca ne primiti .
Bianca 11.06.1999 ,are si o surioara Andreea de 5,5 ani cu care se joaca ,uneori se si cearta, dar de obicei se inteleg foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Bine ai venit! Mistral

ai vreo legatura cu vantul?

Sa-ti traiasca printesele si sa-ti aduca multe bucurii!

Eu am gasit niste modele de exercitii pentru clasa I la concursurile SMART www.concursurilesmart.ro/" target="_blank">aici in meniu modele exercitii .
Voiam sa va spun ca subiectele le citeste doamna invatatoare, copiii trebuie doar sa incercuiasca varianta corecta de raspuns.
Si chiar se descurca cu atmosfera de concurs.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misulescum spune:

Multumesc fetelor pt.idei de a rezolva exec,Zana merci pt.link SMART.Ce nu pricep eu:cu manualele astea alternative,copiii vostri sunt pe cls.l?poate ca daca noi suntem in alt oras mai mic inv. si-au ales alte manuale mai simplute ,ca eu nu gasesc in cartea de matem,astfel de exercitii 12<b-10<23?

inc-o intrebare : se dau calificative de excelent?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

Multumesc Zana.
Nu am nici o legatura cu vantul,sunt doar un mic fan al poetului francez
Mistral,de fapt a poeziei in general.
Ma bucur ca ai pus aceasta intrebare Minulescum,nici fica mea nu a facut astfel de exercitii.Nu am gasit nici in manualul alternativ,nici in cel obisnuit ex. de genul acesta, e tot in cls.I.
Calificativ excelent nu am auzit sa se dea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady_in_red spune:

BUna ziua, ne primiti si pe noi in listuta?

Donsoara se numeste Karina Iulissa si are 7 ani, fiind nascuta la 12 august 1999.Este actualmente in clasa I si se pare ca ii place tare mult la scoala...numai ca de nazbatii nu s-a lecuit.

Ba acum mai are si un aliat, in persoana fratiorului ei, de 1 an si 5 luni, nascut pe 10 august 2005.

Dupa cum vedeti in familia noastra luna august e "plina" de lei

Karina Iulissa-7ani-Codrin Iulian-1 an si 5 luni-Laura Andreea si Daniel Florin

Mergi la inceput