La noi la Galati sa veniti (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Laura Ar fi trebuit inchis subiectul...asa cum a dorit Crissa fara a se mai face completari vis a vis de problema. Fiecare trage concluziile lui. Si din acest moment nici eu n-am sa mai adaug nimic, cu toate ca nu-mi sunt toate clare, dar nici nu voi cataloga pe nimeni in niciun fel. Pacat...mare pacat...
Paky Tu deocamdata tre sa te focusezi pe bebe, da??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.
Apelez la voi din dorinta de a face un bine. In urma unui reportaj difuzat la tv acum cateva zile, despre un azil de batrani din Tecuci in care bietii de ei plangeau de foame, am apelat la niste fete inimoase de la forumul umanitar cu gandul sa ajut si eu cu ceva bietii oameni. Fetele dispuse sa ajute se afla aici ,pe forumul umanitar si au experienta in asa ceva; numai ca avem nevoie de ajutorul vostru sa aflam o adresa si un numar de telefon de acolo, caci mai toate doritoarele sunt din Bucuresti, iar eu din Constanta ( si nu am posibilitatea sa ma deplasez pana acolo). Cum sunteti din zona, m-am gandit ca poate unele dintre voi ne-ar putea ajuta cu o informatie sau chiar cu mai mult, in functie de dorinta fiecareia.
Imi cer scuze ca am intervenit si multumesc anticipat.

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Saluti,
Paky, bine ai venit printre noi. Vreau sa mentionez ca eu am ramas la 2 luni dupa ce am lasat conceptionalele, si am luat timp de 5-6 ani, cu foarte putine pauze. Asa ca nu te descuraja.... fa ca totul sa decurga in mod natural, fara sa te gandesti prea mult la asta. Pe mine m-a luat sarcina pe nepregatite. Mult succes!

Ma bucur ca lucrurile s-au calmat, si banii au plecat spre Andrei. Krisa, va uram numai bine, sanatate multa si succes la medic. Tie in special iti doresc putere multa sa rezisti incercarilor la care esti supusa, sa te intareasca D-zeu sa-i poti acorda lui Andrei toata taria si iubirea de care are nevoie. Imi pare rau ca gestul care trebuia sa va lumineze putin sufletele a facut mai mult rau .

Cris si bb Razvan (23.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Si eu am ramas insarcinata Paky foarte repede...in luna urmatoare lasarii de anticonceptionale. Asa ca ...pregateste-te !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paky spune:

fetelor ma pregatesc sa plec acasa de la servici.
Mi-am sunat sotul si se pare ca deseara am program .

Vai m-am rusinat

Va pup pe toate, o seara placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Buna seara fetele,

Va scriu si eu dupa ce s-au calmat apele ca nu voiam sa mai isc si eu discutii.
Crisa multa sanatate lui Andrei si sa dea Domnul ca duminica sa va puteti interna si sa iasa analizele super bine. Eu si cu Dragos ne vom ruga sa fie bine pt voi.Si ca sa te conving Dragos ii transmite lui Andrei :"Bbbbbbbv m g" ce-o fi insemnand nu stiu dar poate el intelege.

Ma chinui tare de mult sa va cunosc dar tare nu reusesc. Poate voi reusi candva.
Giuliella: in nov cand am nascut am intrebat-o pe asistenta d-nei Dimitriu cat costa o nastere normala si raspunsul a fost ca o cezariana e 100 de euro si ca nu stie cat ar putea fi una normala. Asta numai d-nei doctor ca mai e si anestezistul care in general ia cam jumatate. In spital n-ai voie cu nimik pt copil, mai putin unguente. Eu am avut Bephanten, fese sterile, Pampersi, servetele umede si pt tine cred ca ar trebui si lapte praf ca sa nu stai sa te rogi de asistente sa-ti dea o portie pt bb. Trebuie sa ai bani la tine sa cotizezi la fiecare asistenta ca sa fie dragute cu tine si cu bb, si sa te invete cum sa te descurci cu bb(cele de la pediatrie).
Eu l-am inscris pe Dragos la un medic pediatru dar nu sunt multumita, asa ca tot la cab particular ma duc si cotizez. Un medic pediatru bun este D-na dr Geamasu care are cabinet de familie langa Bingo Europa. Eu la ea ma duc cand am pb si n-a dat gres niciodata, si imi rasp la tel si imi vine si acasa.

Si acum raportez si despre Dragos: la cele 9 luni si ceva pe care le are merge in 4 labe de nu pot sa ma tin dupa el, se ridica in picioare cat ai zice peste, face pasi tinut de manuta, are 5 dinti si alte 3 gingii inflamate, zice toata ziua tatatatata, mama doar cand plange, face pa-pa, zice bao(adica bravo) si bate din palme, fugareste pisica prin casa, ii desface compurile lui tata, etc. Nici eu nu mai stiu ce face.
Cam atat ca m-am intins cam mult(se vede ca n-am mai scris demult).
Multi pupici

Alina si bb Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabeldimanescu spune:

buna seara fetelor.as vrea sa vin cu o explicatie la discutiile din ultimul timp.cu toate ca am fost bine intentionata lucrurile s-au intors impotriva mea punandu-ma intr-o lumina proasta in fata voastra. am fost chiar acuzata ca am"papat" banii lui Andrei in conditiile in care stiti si voi foarte bine ca nu eu am strans atunci la terasa acei bani.banii au fost depusi in banca,deci in consecinta eu nu am beneficiat nici o clipa de ei.este adevarat am avut si eu probleme cu copilul,am avut poate si eu gauri financiare dar nu m-am gandit o clipa sa-mi insusesc acesti bani.imi pare rau ca s-a terminat totul asa,ca desi am vrut sa fac impreuna cu voi un lucru frumos am ajuns sa fiu acuzata pe nedrept de niste lucruri pe care nu le-am facut.important este ca banii au ajuns unde trebuie si sa dea Dumnezeu sa fie bine de aici in colo.
sincera sa fiu am fost atat de suparata pe tot ceea ce s-a intamplatincat ma hotarasem sa ma retrag din clubul vostru dar daca as fi facut-o ar fi insemnat ca sunt vinovata ceea ce nu este adevarat.
in speranta ca am fost bine inteleasa va salut pe toate si regret ca s-au creat atatea suspiciuni.
NOAPTE BUNA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

BUna dimineata!
Paky..bine ai venit.Sper sa te bucuri de bb.Nu esti la o varsta inaintata pentru a face acest lucru.Eu am nascut baietelul cel mik la 31 ani.Asa ca..ai tot timpul din lume!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Mihaela Stim cu totii ca banii nu au fost la tine ci la Eliza, dar nr de telefon al Crissei il aveai numai tu, sau ma insel?? Si ceea ce mi s-a parut f deranjant sunt si sms-urile primite de fata, din cate am inteles, chiar si in miez de noapte, cu mesaje...nu prea "inaltatoare". Nimeni nu are nimic cu nimeni, bine ca s-a terminat. Te rog, spune-ne pe unde-i adevarul??

In alta ordine de idei...andicu ne-a rugat sa-i dam o mana de ajutor pentru a "gasi" informatii despre azilul din Tecuci. Eu m-am interesat dar cei cu care am vorbit cica n-au auzit sa fi fost vreodata unul pe-acolo. Daca aveti idee sa fie unul macar printr-o zona limitrofa...sa-mi spuneti va rog!

Hai ca azi am facut eu cafeaua cam amara ce-i drept, dar e fierbincioara si aromata!!
O zi buna, fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paky spune:

Buna dimineata la toata lumea. A me se pare ca e tare buna
Corinnamultumesc si tie pt urari ca de altfel la toata lumea.
poate nu e tarziu sa fac la 29 de ani un bebe mai ales ca abia acum ma simt pregatita. Astept ziua cea mare cand va voi da vestea.


Va doresc o zi frumoasa, voua si copilasilor vostri.

Mergi la inceput