Mamici de sept-oct 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicolstoy spune:

Mami Lili -pe biletul de iesire din spital va scrie :fara contact sexual timp de 6 saptamani (daca imi amintesc bine formularea)

Intre timp bai locale cu ceai de musetel combinat cu galbenele.

Cand vine momentul.......luati-o usurel ,usurel pt ca va fi o usoara jena ,ca sa zic asa,dar cu timpul va fi din ce in ce mai bine,depinde de ritmul de vindecare al fiecareia.

Sper ca te-am lamurit cat de cat ,daca nu astept intrebari....

Nicol 36+ si Vladut (1 aprilie 2003)

POZE
NUNTA
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74827" target="_blank"> Nascut pe 1 aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Buna seara !

Vad ca se infierbanta lucrurile pe aici si ca in curand va ploua cu bebei ! Ce frumos ! Cele de octombrie mai avem de asteptat destul, insa va vom urmari pe voi.

Noi am avut ieri ultima ecografie : bebe e f jos, bine pozitionat si e cam grasutz pt varsta lui ... asa a spus medicul. In rest ma simt si eu f bine, fericita si trista in acelasi timp ... nu pot sa-mi explic de ce.

Pufy, faina vacanta ai avut. La Moldovitza locuieste bunica mea si e o zona super.

Sunt cu gandul la Try si Cri, sper sa fie ok pt amandoua.

Cineva imi spunea ca sora ei e casatorita cu un francez si locuieste in Ro. As fi vrut sa stiu cum s-a adaptat sotul la viata de acolo , a fost ok ? Sorry ca nu mai stiu cine, memoria ma cam lasa .

Mai vorbeati aici si de sacurile de dormit pt bebei. Le recomand si eu, caci bebe doarme f bine in ele, poate sa dea din picioruse cat vrea, sunt confortabile si calduroase si ... cel mai important, scapam de grija de a ne uita la 5 minute daca nu si-a tras paturica peste fatza si sa nu poate respira. Deci le recomand si eu cu caldura.

Cam atat, v-am pupat si va citesc in continuare.


Sibylle 32 +
Pozele mele Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Credo mai mult ca sigur ca tu vei fi urmatoarea pe lista de mamici asa ca eu incep galeria pt. tine



Sa ai o nastere usoara si sa aduci pe lume un bb sanatos.
Refacere rapida.


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Buna seara!

Pufymic, bine ai venit din vacanta . Nu mai fii suparata din cauza lui BB, si ecograful mai greseste, oricum o sa fiti bine si tu si BB, o sa vezi.
P.S. Eu am trecut-o pe Bibi pe lista, si asa suna sms-ul de la ea...ca inca nu are nume pt bebe. Nu am mai verificat la mamici de iul-aug daca a anuntat numele...

Floricika, pacat ca nu ai scapat de gynipral dar trebuie sa mai stea bb acolo inca putin.

Mini_me, categoric DA, mai vreau macar un BB insa nu pot spune acum cand (2-3ani poate).

Hazul , dulce rau flacaul tau.

Inni, la 37sapt+ ai pus geanta pe umar si ai plecat la servici? Esti culmea....
La cantacuzino bebeii au pampers, camasute si infasati doar la picioruse, dar nu strans sarma. Am vazut eu acum pe 1aug.




Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Oanacn, ma bucur ca ne-ai spus ce s-a intamplat ca si eu eram obsedata dar n-a vrut sa intreb inainte de a spune tu. Sper ca nu te-ai speriat prea tare.
De unde stii exact cand o sa nasti? Eu mai merg la munca pana la sfarsitul sapt 38 si apoi sper sa ma apuce mai repde ca abia ma mai misc.

Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Itzy, daca tot nu am sters-o de pe lista pe Bibi m-am gandit sa "completez" cu datele noi...Ei 2 sa fie sanatosi, ce daca nu a mai scris la noi?!

Mirabela, analiza de listeria se face in primul trim. Tu ai repetat-o sau abia cum ai facut-o? Cum doar 110mii, eu am dat 700 .

Gripo, listeria se trateaza cu antibiotice. Grav era daca aveai in primul trim pt ca nu lasa placenta sa se dezvolte si putea provoca avort spontan, dar acum placenta e matura si nu e asa de grav atata timp cat se poate trata.
Se poate lua oricand in sarcina, ca si toxoplasmoza.

Nicolstoy, multumim pt informatii!


Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Sandra poate s-au schimbat lucrurile din febr pana acum. O prietena de-a mea a nascut acolo in prima jum a lui febr..o minunatie de baietel...care a devenit o minunatie de mosulel..infasat ca pe vremuri ..strans..strans...sarmaluta...

Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Ignatica, . Tu la cate sapt ai nascut, 36?

Eloise, mie nu mi s-a spus sa repet listeria, dar am si avut grija ce si cum mananc. Iar cu "episodul CMV" pot spune doar ca nu as mai face analiza asta decat inainte de sarcina, altfel e un stres mare in plus. Mie mi s-a gresit la Medlife analiza CMV a iesit pozitiv, e singura boala care NU ARE tratament si am repetat-o la Medsana si a iesit negativ. dar o sapt nu mai eu stiu cat am plans....

Ingereasa, iti tinem pumnii!!!

Adameasca, daca e mai bine cu cezariana din cauza tensiunii stiu doctorii ce zic. Sigur o sa fiti bine si tu si BB .


Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Inni, poate era sarmaluta tocmai din cauza ca era februarie? Sa fie asa infasati din cauza frigului? Oare in octombrie cum va fi?

Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

quote:
Originally posted by microbu

Inni, poate era sarmaluta tocmai din cauza ca era februarie? Sa fie asa infasati din cauza frigului? Oare in octombrie cum va fi?


Se poate.
Nu stiu cum va fi in oct, dar in sept am auzit ca va fi bruma
In orice caz in saloane era extrem de cald. Nu se putea respira.


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput