Mamici de sept-oct 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Pai asa e la noi, vara nu poti de cald, AC nu exista in saloane si iarna mori de cald ca dau caloriferele la maxim....Chiar la asta ma gandeam azi cand mi-am luat camasa pt spital cu maneca scurta.

Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Gata, Inni, ai fugit la culcare?

Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Nu. Sunt pe aici.

Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Atunci, ma duc si eu in pat, poate asa adoarme si bebelina mea care acum face putin balet ...
Noapte buna!

Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Am vz la stiri in seara asta un spital din Constanta in care colcaiau gandaci din aia de bucatarie, rosii,...si cei mai multi erau la sectia de pediatrie si la terapia intensiva. Se bagau in scutecele copiilor, unii chiar isi facusera cuib acolo.
Asa ca faza cu AC sau cu caldurile e floare la ureche...


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Scuze, abia acum am dat refresh...
Spune-mi, te rog, cate camasi ti-ai pus in bagajul pt spital? Si cam ce lucrusoare de bebe?

Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Cuib de gandaci in scutecele copiilor? Dar asistentele alea nu schimba copii decat la iesirea din spital???
CE SCARBOSENIEEEEEEE!!!!!

Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

quote:
Originally posted by microbu

Cuib de gandaci in scutecele copiilor? Dar asistentele alea nu schimba copii decat la iesirea din spital???
CE SCARBOSENIEEEEEEE!!!!!


Pai ce crezi...ca nu erau gandaci si in scutecele noi..??
Directorul spitalului zicea ca "asta e situatia, noi facem desinsectie zilnic"...numai ca orice usa, orice dulap, orice saltea sau salteluta dadeau astia de la tv la o parte tasneau gandacii.


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

GROAZNIC !!!

Uite ca nu aveam ce face si am dat o tura pe la magazinul de puncte ..uite ce uratenie a iesit ...eu cum scap de culorile astea urateeee? Dupa ce ca sunt microb , mai sunt si rosu cu albastru?!!?? Daca m-a mancat undeva....

Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

quote:
Originally posted by microbu
Spune-mi, te rog, cate camasi ti-ai pus in bagajul pt spital? Si cam ce lucrusoare de bebe?


2 camasi.
MUUUULTE lucrusoare..sa fie acolo .In principal multe camasute, bluzite cu maneca, 2 perechi de sosetute, un singur pantalonas,2 bodyuri fara picioruse si o caciulita. Cred ca numai in bluzite si cu pampersii la fund si...bineinteles cu sosetute in picioare ...va fi suficient (acum cand e cald). Nu stiu daca am ales bine, daca nu va avea cine sa imi aduca schimburi.


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput