Mamici de sept-oct 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Si eu ma numar printre cele care au amanat venirea copilului din diverse motive.
M-am casat la 26 ani..pana la 28 a tr sa platim niste datorii (adica trait din salariul sotului..care nu era stralucit..ca abia terminase si el facult)..apoi de la 28 la 30 m-am distrat cat de mult am putut.
Asta nu inseamna ca dupa nastere..voi fi ca la manastire dar am considerat atunci ca nu e mom potrivit nici pt. noi sa fim parinti si nici pt. bb sa se nasca printre datorii....sau sa aiba niste parinti extenuati la propriu de acei 2 ani crunti de tot..si care abia asteptau sa iasa si ei "in lume".
Ne-a fost tare greu, dar a trecut.
Nici acum nu pot sa spun ca traim pe picior mare, dar ii putem asigura bebelusului cele necesare.


Va pup pe toate...ma duc sa ma culcusez.


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Oana...revin cu intrebarea...pana la urma ce era cu sotul tau ?
Poate ai raspuns si am sarit eu postarea...


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Inni, yo stiam ca sarcina aduce multe modificari ... dar pe asta ca te-ai dus la servici "de drag" cand mai ai 2 saptamani pana nasti... n-am mai auzit-o. Esti de coma ca de obicei! Toata lumea nu stie cum sa scape de servici si tu te duci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Nu e chiar asa cu serviciul. Eu inca ma mai duc la servici ca daca stau acasa mai mult ma enervez. Oricum deja nu prea mai pot ca lucrez 9 ore pe zi (numai 4 zile/sapt).

Catalina 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata burtici.

Pufy Bine ai revenit .Dragute pozele din concediu.

inniSi eu m-am plictisit teribil. Nu mai a chef sa fac nimic. Aseara chiar imi venea sa plingNu mai am rabdare de fapt sa fac nimic, nu ca m-am plictisit.Dar nici la servici nu vreau sa ma duc.

Fetele care au mai nascut ...ati avut asa ceva presimtiri cu ceva zile inainte de nastere. Ca eu nu simt nimic...de am senzatia ca o sa stea mult si bine bebelina in burtik.Parca in ultima perioada m-am simtit cel mai bine in afara de citeva dureri de spate.Tot citesc ca ar trebui sa simti ca se lasa bebe jos si alte lucruri , eu nu simt nimic ..decit ca sta bine merci acolo

POZE

Monica 37 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Ioana, frumoase pozele! Mi-au facut asa un dor de duca....

Mai fetelor, nu ma speriati cu durerile ca la menstruatie....ca eu am parte de ele zilnic...un minut, doua, si trec. De aceea nici nu iau No-spa.
A, si senzatia de apasare, ca si cum l-as scapa...e asa de puternica, incat ma ia cu lesin! Si de asta am parte in 2-3 reprize...

La Iustin n-am trecut prin asa ceva, am avut niste dureri ingrozitoare de spate si ...gata, mi-au declansat nasterea!

In fine, luni merg iar la ecograf si vad ce-mi spune dr.



Carmen(35+) siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Monique, eu am presimtirea tampita ca o sa mi se declanseze travaliul inainte de data prestabilita pentru cezariana, dar sper sa nu se adevereasca.
Desi eu cred ca de ce ti-e frica nu scapi...(in general in viata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Eu cred ca n-am habar de contractii. Mai am si eu uneori dureri ca la ciclu dar nu le bag in seama. Apropo, am vazut ca luati o multime de No-spa astia aici nu au auzit de asa ceva. Eu am luat numai vitamine prenatale cand imi aduceam aminte.

Aseara am fost la cursul de pregatire prenatala (unde barbatu-miu n-a vrut sa calce) care am concluzionat ca este cam un mare fis ptr ca oricum habar n-am ce va fi si nu ma simt pregatita sa am grija de un copil.

Sa aveti o zi buna (cele care incepeti ziua acum ca eu plec acsica acasa).

maine este gratarul facut de firma in cinstea mea ... ma intreb daca de drag sau se bucura ca nu-mi ma vad fata niste luni bune.

V-am lasat,

Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

alexxia la mine durerile ca de ciclu insemnau contractii dureroase si cu tratament a fost ok.

cata14 pt. dormitul lui bebe poti folosi paturici cu fermoar care-l tin destul de bine sau saculeti pt. dormit. Eu disputa am avut-o cu soacra, ca mama daca-i spui ce e nou ea se conformeaza.

inni nu esti singura cu idei din astea ciudate, eu daca am stat acasa de la 5 sapt. si acuma ma simt mai bine, am vrut sa merg la serviciu acu vreo sapt., inainte de a intra in prenatal, ca sa mai am un pic de activitate dar si pt. a-mi prelungi postnatalul. Toata lumea a sarit pe mine, cum sa ma duc, sunt inconstienta, ma intrebau daca am moasa la serviciu... pana la urma m-a lamurit dr. mea si am stat cuminte... dar tare mi-ar fi placut sa-mi intalnesc colegii, ca mi s-a lipit patul de fund...

Mirabela sapt. 34 POZE
Doar sufletul mamei poate sa multiplice iubirea si nu sa o imparta intre copii ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acai24 spune:

Neata la burtici!!!!!!!!!!
Pufy bine ai revenit...ne-a fost dor de tine....ma bucur ca ati petrecut bine...asa as vrea si eu sa schimb un pic aerul dar tare nu am curaj...
Cum v-am mai zis am impresia ca a inceput sa coboare burta...azi merg al control sa vedem cum m-o gasi d-na doctor....ea a zis ca burta incepe sa coboare de la 38 de saptamani...sper sa fie bine...ah si sper sa stabilim si data de cezariana...am un fix sa nu mi se rupa apa noaptea....si stii cum e...de ce ti-e frica nu scapi...oricum revin cu vesti....


35+

http://bd.lilypie.com/j1YZp3.png

Mergi la inceput