Mamici de sept-oct 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

HEI BURTICOASE!!!

Pufy si Ramomar bine ati revenit plimbaretelor. Mi-a trecut durerea de stomac. Mersi.

Si eu am niste mancarici in talpi de numa-numa...La fel ca Inni dupa co de 3 saptamani abia asteptam sa reincep serviciul, si la 33-34 sapt am inceput iar sa ma duc ca acasa...innebunesc. Sotul incearca zilnic cu una cu alta sa ma convinga sa stau acasica si eu nuuuuuuu si nuuu.
Sunt femei care merg pana in ultima zi la serviciu. Este ff bine sa ai activitate si sa te misti...pt cine poate desigur. Plus ca nu mai esti asa deprimata si nu stai toata ziua cu gandul aoleu ma doare, aoleu ce ma inteapa...aoleu am contractii ..oare nasc ...?

Tasia m-ai facut sa rad. Pe mine ma intreba toata lumea daca am baietel si in metrou si pe strada peste tot. Si cand ii aud cu compatimire : las ca vine si baietelul...imi vine sa ii iau la palme. Putini sunt care zic vaaaiii ce dragut. Raman asa de uimita ca uit si sa zic multumesc. Dar fetita ce are bai frate? Nici noi nu am avut preferinte ...dar sunt cate unii de iti vine sa ii dai de toti peretii ce ineptii scot. Vorba ta: Ce puii mei are fetita mea?

Sephora ff frumoase pozele. Chiar voiam sa iti vad rochita ca spuneai ca vrei pe lila si cu ceva crosetat de tine in partea de sus a bustului. Sa pui poze mai multe sa o vedem in intregime.

Nicolstoy multumim pt info. FF utile. Nici eu nu stiam si stau in sect 3 deci m-ai ajutat ff mult

Lakioana mersi pt dezvaluirea secretului. Eu te intrebam de arte...

Va pup si aveti grija de voi.



Itzy-Bitzy
35+ cu Ana-Maria

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

'Neata la burtici!

Am intrat sa va salutam si sa va spunem ca suntem tot pe baricadeNu stim cand vrea bebe sa apara dar inca nu da nici un semn. Am fost si ieri la control, toate bune. Bebe este de mult angajat dar nu da nici un semn ca vrea sa iasa. Din cauza asta am si eu dureri la umblat, pentru ca apasa pe toate cele dar tot nu am stare sa stau linistita.Ma doare rau si spatele daca umblu mai mult. Ce pot sa va spun, fetele care sunteti inca in saptamani mai mici profitati din plin de plimbari, iesiti cat mai mult ca e din ce in ce mai greu mai tarziu. Am si eu dureri de articulatii noaptea in somn, mai ales la solduri, ma intorc in reluare si cel mai bine este daca ma ridic din pat. Tare grele sunt saptamanile astea din ultima luna, dar or trece toate.

In legatura cu sexul lui bebe nu mai sunt sigura daca este fetita ca mie numai la 20 de saptamani mi-a zis si atunci nu era 100%.
Parca a trecut asa mult de atunci incat ma pregatesc la orice, adica si la baiat. de fapt nici nu am cumparat nimic pe roz, doar culori neutre, chiar mai mult pe albastru. Si mama imi tot zice ca eu nu am burta de fetita.

Se poate stabili daca poti naste natural si fara radiografia de bazin. Cand am avut 36 de saptamani pe mine m-au chemat la spital, au masurat diametrul capului la bebe, elasticitatea vaginului meu , m-a palpat destul de tare in interior sa vada daca are loc capul lui bebe acolo si m-au declarat apta de nastere naturala Bebe avea atunci 2 500 grame.

Va pup si sa aveti grija de voi burtici!O sa va anunt daca se intampla ceva intre timp!



Vauva 38+ cu Bianca


POZE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Neata fetelor!

Itzy si Tasia si eu sunt extrem de nervoasa cand aud "compatimiri": la adresa lui bb meu din burtica....ca deh am primul copil baiat si acum fac tot baiat....
Si cand ii mai aud: lasa ca urmatorul va fi fetita....ma apuca damblaua!
Daca eu cu Ovi n-am avut nici cea mai mica preferinta in ce priveste sexul lui bb(si la fel am fost si la primul copil) nu vad ce-i intereseaza pe altii ce o sa am...nu stiu cum sa ma exprim dar mor de nervi cand mai nu ma "consoleaza" ca o sa am 2 baieti si nu "pereche"!
Eu sunt fericita daca am copii sanatosi!Asta e tot ce-mi doresc!
Nah ca m-am descarcat si eu....

Fetelor am si eu o nedumerire: de ce la Bibi scrie la numele lui bb : "Licurici-deocamdata"??????

Alexxia cum esti?Au trecut durerile???

Roxana n-a nascut???

Inni fata draga vrei sa nasti pe la servici?

Na fug sa mananc ceva ca mergem in oras....si poate mai tarziu plecam la Felix ca ma tot bate Ovi la cap....si n-am chef....

Pupici!




Ioana(35+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolstoy spune:

'Neata fetelor,

In legatura cu originalele la dosare...trebuiesc doar prezentate pt fiecare in parte si in nici un caz lasate acolo.

Ioana bne ati revenit sanatosi!

Nicol 36+ si Vladut (1 aprilie 2003)

POZE
NUNTA
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74827" target="_blank"> Nascut pe 1 aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor. Maine incepem si noi luna a 9-a...
Dureri ca de ciclu am avut si eu aseara, si se extindeau pana spre spate si pana jos, in zona intima...deja ma gandeam ca gata, a inceput travaliul. Dar nu m-a durut decat de vreo 2 ori dupa care mi-au trecut de la sine.
Gata, va las ca sunt cam nervoasa si nu vreau sa va transmit starea mea.

36 cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

quote:
Originally posted by pufymic

Neata fetelor!


Fetelor am si eu o nedumerire: de ce la Bibi scrie la numele lui bb : "Licurici-deocamdata"??????


Pupici!




Ioana(35+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik



Pentru ca bibi nu se hotarase inca la nume atunci cand ne-a transmis vestea nasterii, deocamdata l-au poreclit "licurici".

36 cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Nicol despre ce dosare e vorba?

Lexi sa-ti treaca starea nasoala! Merci de lamurire!

Pupici!


Ioana(35+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Fetelor dar Bibi vad ca scrie la mamici de iulie -august. Nu stiu daca are rost sa fie si aici la noi...Zic si eu..

Itzy-Bitzy
35 cu Ana-Maria

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofimic spune:


SALUTARE SALUTARE

MINI-ME pt linkurile cu desene. Am scos si eu cateva de acolo ieri si azi ma apuc de desenat. Asa imi trece si mie timpul mai repede ca simt ca nu mai am rabdarrreeee

NICOLSTOY multumim de informatiile despre dosare. Banuiesc ca si la noi in timi e la fel ca la bucuresti asa ca eu am copiat ce acte ai zis tu ca sant necesare

PUFY frumoase pozele din concediu. Si eu sant putin ingrijorata cu greutatea bebe pt ca odata in 3 sapt a pus 800gr(conform eco) iar apoi in 2 sapt imi zice ca a pus doar 200( asta a fost acum 2 saptamani, astept sa vina dr din concediu si sapt viitoare facem eco).
Asa ca....nu mai pricep nimic, mi-se pare o mare prostie cantaritu asta ca doar te zapaceste. Iar tati e tare calm cand eu ma agit si zice ca astea sant prostii, sa stau eu linistita ca fetita e 50% din el si el stie ca ea e bine....
Iar daca placenta ta e ok si lichidul la fel, de ce ar fi bebe mai mic la masuratori? Poate mai ceri si alta parere, pana atunci un de la mine

INNI eu te inteleg ca mergi iarasi la servici pt ca sapt astea de sfarsit chiar sant de groaza. Si eu m-as duce...dar momentan am luat creioane colorate si colorez desene puse de mini-me Si vad ca ma simt bineeeeee colorand


35 fix+ Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

SALUTARE BURTICOASE!

ALESSIA, ALEXXA, MEXXA, aceleasi dureri am avut si eu, ca la ciclu, dar neinsotite de contractii, iar azi am fost la control si doctora mi-a zis ca e in regula daca NU SUNT INSOTITE DE CONTRACTII.

PUFY, WELCOME BACK!

FLORY, felicitari pentru vestile bune.

MINNI, cred ca e cam cum zici tu de le iubeste asa mult

ITZY, PUFY, TASIA, din cate vad eu, din experienta mea si a voastra, nu trag decat concluzia ca lumea e o scarba, si ca, orice ai face sau ai avea, tot nu e bine. Apropos de asta, mi-am adus aminte de o faza frumoasa a unor cunoscuti a caror cumnata nascuse, si se intoarce frate-su acasa si-l intreaba sotia "ce are, fata?", rasp:"nu", "baiat?", rasp:"nu." "dar ce?" rasp:"gemeni"

Azi am fost la control si raspunsurile ar fi cam astea:
col luuuuuuung si tare si inchis, bebe este tot cu capul in jos, dar nu a coborat si nici nu da semne sa se grabeasca spre iesire, si un pumn de analize, mai ales ca i-am zis doctoritei de problema cu vesnica deranjare la stomac si nu a fost deloc incantata, cica ar putea fi si o infectie, chiar cu listeria, care l-ar putea afecta pe bebe. Asa ca acum vreau sa ma asez sa caut informatii despre listeria asta, daca stie cineva ceva, sa-mi spuna si mie. Eu, totusi, nu cred ca as avea ceva, raman la parerea mea ca e de la fier( pe care mi-a spus sa-l intrerup, pentru ca bebe si-a luat deja cat ii trebuia), mai ales ca nu am febra, sau dureri de burta si se manifesta dupa ce luam fierul. Si apoi, copilul e in grafic, nu e urias, dar e absolut normal pentru varsta sarcinii, 2300+/- 300gr. ceea ce e perfect, cred ca daca ar fi fost ceva, s-ar fi vazut si in dezvoltarea lui, nu?

CRI, te rog sa intri sa ne spui si noua ce-ai facut azi la control, care mai e starea ta? ce decizii s-au luat?

35+RADU ANDREI

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dori_ch/album?.dir=62d5re2

Mergi la inceput