Pentru copii (haine, carucior, lapte etc)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

[quote]Originally posted by BOCANILA

DANIELAC! Baietelul meu ,Stefan are 7 luni.
Orice este bine venit.
MULTUMESC pentru purtarea de grija!

Frumoasa si numeroasa familie!Bunul Dumnezeu sa va poarte de grija!As vrea sa stiu daca ai nevoie de o geaca de iarna ptr. cel mic..eu am primit-o de la niste americani de la biserica..e super..am si vreo 2 caciulite de iarna,plus set de caciula cu fular nou!Daca crezi ca iti sunt de folos spune-mi te rog cand si unde ne putem vedea sa ti le dau..Multa sanatate!

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

daniela nu v'am uitat..doar ca sunt tare ocupata..am strans ceva hainute de bebei cam pana la 3..4 luni credca nu prea ma pricep..dar sunt subtiri..le pastrez pentru cand va fi cazul..sa vad zilele astea ce mai adun de la prietene...daca e ceva si crezi ca pot sa ajut da'mi un Pm..sunt pe aproape..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

Tocmai am primit de la o vecina o sacosa cu hainute:plovorase,bluzite,pantaloni mai pentru iarna..pentru baiat varsta de 4-5 ani..cine are nevoie?Va rog contactati-ma..ne putem intalni cand vreti..

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:



Cei care ofera: (va rog sa spuneti, de acum incolo, mereu ce mai aveti de oferit)

Freia
Cadina
Georgeta R

Liana30 - hainute subtiri 3-4 luni

Noe
Ruxij
angelapriboi
cgaby
Katty
asi
sofia misicu
NinaB
iuliana
Pegasis
Buli
rrox3
Ioana75
MariPaun
Magghyc
floricavisan
gicutza
luna1
biluta28
mariana tache
ionica
gio
nma
Mercedes
Lucia

danielac
hainute bebe, biberoane,pudra bebe,jucarele, hainute 3-4 ani fetita

latrishia

LauraNicole
3 helanci (una merge doar pentru fetita ca are un model special ) pentru varsta 5-7ani (daca-i slabut copilul merge si mai mult )
-una rochie cu maneci lungi pentru fata de 6-8,9ani (e noua , primita si nu i-a placut Alexei );
-cateva pulovarase care merg mai mult pentru fetite dar in caz de ceva sunt bune si la baieti (2 sunt roz) cam pentru 6-8 ani.
-ceva jucarele .

ECMI
apisica
calatoare
Sorina-Alexa
Aldebaran
andira
gabrielle74
Elena balcan
Roxana1974
Marielon
Aurelia 1278

Kehleyr
3 cutii de lapte praf Vitalact
salopeta groasa de fas verde pentru 6-9 luni

adinell
pisicuta si matei
Oanacn
ISOLDA
Dana d
Cloreta
Angel_lexi
KIK
Trinity

Mamy_taty - hainute pentru un baietel de 4-5 ani
_
Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE
[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:


Cei care au nevoie de ajutor:

1.bebe Antonia 2-3 luni - Naty_Blondy (are nevoie de hainute de iarna si lapte praf)

2.Andrei (aprox 6 ani) si Andreea (aprox 5 ani)
(prin danielac) TERMINAT

3.George 3 ani
Georgiana si Rebeka - gemene 4luni
Maria 1,5 - 2 ani
Marian 4 ani
Alexandra 4 ani
Adrian Alexandru 3-4 luni
(prin LauraNicole)

4. 2 fetite 1,5 ani (prin hristina)

5. baietelul Basi (prin Nadina)

6. bebe ( prin Nicopuscasu)

7.fetita 5-6 luni (prin Emee)

8.2 gemene 6 luni (prin tzuna)

9. Stefan 7 luni - BOCANILA

10.fetita 4 ani - crstn giurca

11.baietel 8 luni (prin Trinity)

12.bebe care se va naste in decembrie - (prin buburuzica 2005)

13. bebe care se va naste in decembrie Giurgiu
bebe care se va naste in decembrie Bucuresti
fetita nou-nascuta (Rodica este numele mamei)
(prin gabrielle4)

14. Edi 2-3 ani (bluzite)
baietel 2 ani
(prin bilutza28)


Rugamintea mea este sa incercam sa punem la subiect macar prenumele celor pe care vrem sa ii ajutam si varsta aproximativa, iar in caz de nevoie sa cunoastem toate datele acestora, daca cineva are suspiciuni! multumesc de intelegere!




Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by naty_blondy

danielac,multumesc din suflet tie si fetelor care nu ne au uitat pe mine si pe bebe Antonia mea.
la noi acum cea mai mare problema este aceea a laptelui praf MILUMIL 1,si banuiesc,ca nu prea are rezolvare,deoarece este si foarte scump.in rest e binevenit orice se poate ptr Antonia mea,mai ales ploverase de iarna ca nu prea am lucruri groase...si chiar azi mi s a stricat fermoarul la costumul de fas pe care i l cumparase nanuta ei la botez...nu mai pot de suparare.si ea e si micuta la constructie...are 2 luni jumate dar parca e mult mai mica decat alti copii de varsta ei...probabil din cauza ca am si nascut o cu numai 2.800kg.acum are cam 4.500kg.
noi va pupim pe toate si va uram multa sanatate!!!!!!!

naty_blondy



Naty, ma bucur ca te putem ajuta si sper ca bebe Antonia sa creasca mare si frumoasa!


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by Kehleyr

Daniela_C, eu m-am intalnit azi cu buburuzica si i-am dat cam toate hainutele pentru vecina ei. Ce mi-a ramas sunt numai de vara si mai este pana atunci. Pe masura ce o sa mai am hainute ma reinscriu pe lista. Acum mai am disponibile 3 cutii de lapte praf Vitalact si o salopeta groasa de fas verde pentru 6-9 luni, din aceea intreaga (deci o bucata, cu maneci si gluga).







esti o super draguta!

poate ca salopeta ar fi necesara pentru fetita lui Naty, chiar daca ea este mai micuta? ce ziceti? voi hotarati!


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

maine pun colete la posta pentru:

Trinity

Naty (te rog sa imi trimiti adresa ta pe pm)

Bocanila (trimite-mi adresa ta pe mail)


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

quote:
Originally posted by danielac
poate ca salopeta ar fi necesara pentru fetita lui Naty, chiar daca ea este mai micuta? ce ziceti? voi hotarati!


M-am gandit si eu, dar este mare salopeta. Este de la 7.5 kg in sus, ii vine fetitei mele care are aproape 6 luni. Ar inota in ea... Adica, a nu se intelege ca nu vreau sa o dau, dar poate gaseste una mai pe masura... Daca totusi o vrea, cu placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuzica_2005 spune:

M-am intalnit ieri cu Kehleyr si am luat hainutele pentru bebelusul vecinei mele.Pe aceasta cale ii multumesc mult.
A fost ieri la control si se pare ca bebe se va naste saptamana viitoare datorita stresului.A avut un eveniment neplacut in familie si asta se pare ca ii provoaca nasterea prematura,are 36 de saptamani si 2 zile.
Daca se poate sa mai ajute cineva cu ceva va multumim.
Numai bine tuturor

Mergi la inceput