Pentru copii (haine, carucior, lapte etc)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Am eu un carut si locuiesc in Bucuresti, pe Sos. Chitilei, deci as putea sa-l duc. Astept instructiuni.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Eu am o sacosa cu hainute, in principal de bebelusi, pana intr-un an, de dat. Si o sa mai tot am pe masura ce imi creste fata cea mica. Am si trei cutii de lapte praf.

Am de asemenea cateva haine de gravida, de toamna-iarna: doua camasi, un sarafan de raiati si o fusta de raiati. Sunt aproape noi. Sunt pentru cineva de inaltime medie (1.63) si greutate tot medie (inainte de sarcina eu aveam cca 58 kg).

As prefera sa ma intalnesc cu cineva sa ii dau toate hainutele si sa vedeti voi cum le impartiti. Imi adaptez programul, in principiu prefer in zona de nord a orasului si pana in ora 16.30.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

DRAGA KEHLEYR ,DACA VREI POT VENI EU SA MA INTALNESC CU TINE SA IAU ACELE HAINUTE,,SI EU VREAU SA FAC UN DRUM PANA LA EA SA II DUC CATE CEVA..DACA E OK ASTEPT SA IMI TRIMITI UN MAIL SA IMI ZICI CAND SI UNDE NE VEDEM!ASTEPT INSTRUCTIUNI:UNDE MAI EXACT PE SOS. CHITILEI?ADRESA EXACTA!

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Elena (Mammy ) , maine dimineata ajung in Bucuresti si-ti aduc ce ti-am promis .

............................................
Impotriva banarii lui Joceline

Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by nicopuscasu

Salutare mamici!

Ma numesc Nicoleta si multumesc domnului am o fetita de 4 luni sanatoasa si nu ne lipseste nimic.
As vrea sa vacer ajutorul deoarece am o ruda de la tara din Ialomita, o fata de 20 ani care nu a lucrat cu carte de munca, a facut un copilas pe care trebuie sa-l nasca cu un baiat pe care l-a cunoscut in Buc si acum stau impreuna intr-o casa fara usi si geamuri undeva prin Chitila. eu nu am fost la ei niciodata dar stiu de la tatal meu care le-a mai dus de mancare din cand in cand.
Eu i-am pus hainutele fetei mele care i-au ramas mici, biberoane, suzete, medicamente de urgenta,scutece, termometru, ceai de colici, dar nu am asa de multe deoarece si Mara mea are doar 4 luni si 6400 g deci nu f mare, si hainutele ii sunt bune decat pana pe la 3-4 luni copilui care se va naste, nici nu se stie ce este pt ca nu a mers la doctor pana acum niciodata.
Daca aveti vreun carut mai paraginit sau orice fel de patut sau ceva care nu va mai trebuie, le-ar prinde f bine.
Va multumesc anticipat pt orice urma de ajutor si scuzati-ma daca am postat aiurea.
Nicoleta.




Nicoleta, eu am primit un colet cu hainute din Grecia, de la una dintre fetele care au postat aici, de la Corina, si sunt hinute pentru 0-3 luni cele mai multe, trimite-mi adresa ta si iti fac un colet cu hainute pentru ruda ta!



Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Hristina, acum cateva zile am pus la posta pe numele tau gecuta de care ziceam. Confirma-mi te rog ca ai primit-o.

Roxana



No, vidiazni! Sunt impotriva banarii lui Jocelyn!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

DRAGA NICOLETA VREAU SI EU ADRESA CORECTA A FETEI DIN SOS. CHITILA!AM SA II DUC SI EU CATE CEVA..UN NR DE TELEFON?

Ma numesc Nicoleta si multumesc domnului am o fetita de 4 luni sanatoasa si nu ne lipseste nimic.
As vrea sa vacer ajutorul deoarece am o ruda de la tara din Ialomita, o fata de 20 ani care nu a lucrat cu carte de munca, a facut un copilas pe care trebuie sa-l nasca cu un baiat pe care l-a cunoscut in Buc si acum stau impreuna intr-o casa fara usi si geamuri undeva prin Chitila. eu nu am fost la ei niciodata dar stiu de la tatal meu care le-a mai dus de mancare din cand in cand.
Eu i-am pus hainutele fetei mele care i-au ramas mici, biberoane, suzete, medicamente de urgenta,scutece, termometru, ceai de colici, dar nu am asa de multe deoarece si Mara mea are doar 4 luni si 6400 g deci nu f mare, si hainutele ii sunt bune decat pana pe la 3-4 luni copilui care se va naste, nici nu se stie ce este pt ca nu a mers la doctor pana acum niciodata.
Daca aveti vreun carut mai paraginit sau orice fel de patut sau ceva care nu va mai trebuie, le-ar prinde f bine.
Va multumesc anticipat pt orice urma de ajutor si scuzati-ma daca am postat aiurea.
Nicoleta.
[/quote]

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

BINE!LAURA,TE ASTEPT!CAND AJUNGI IN BUCURESTI DA MI UN BIP!PE NR CARE TI L-AM DAT !TE SUN INAPOI!PUPICI!

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Ok .Te contactez . .

............................................
Impotriva banarii lui Joceline

Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

quote:
Originally posted by aurelia1278

Am eu un carut si locuiesc in Bucuresti, pe Sos. Chitilei, deci as putea sa-l duc. Astept instructiuni.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> un baietel diabetic



Nicoleta, astept si eu un semn.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> un baietel diabetic

Mergi la inceput