Nu mai scriu la Know how on line

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu zic ccc ca nu aveti dreptate intr-un fel insa in egala masura in timp mi s-a intamplat de nenumarate ori sa raspund la aceeasi intrebare pusa de n+1 ori de n+1 persoane motivatia fiind cea mentionata de voi mai sus.
Desigur e mult mai simplu sa pui TU o intrebare chiar daca a mai fost poate pusa de 999 de ori inaintea ta la care sa primesti al 1.000 lea raspuns pentru ca din punctul TAU de vedere ai pus doar 1 intrebare la care ai primit 1 raspuns repede.
Insa forumul este in fapt o baza de date in care in masura posibilitatilor se incearca administrarea informatiilor, clasificarea lor, structurarea lor pentru a avea 1 intrebare 1 raspuns pe cat posibil si nu 1 intrebare pusa de 1.000 de oameni in 1.000 de locuri la care s-a dat 1 raspuns de 1.000 de ori in 1.000 de locuri.

Acesta este principiul iar erorile nu sunt excluse.

Asta e ideea.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

cool off fetelor, si mie mi sa intamplat la fel (postat/ inschis subiectu), dupa ce am citit in index am gasit ce imi trebuia. Da e mai usor sa fim comozi si sa postam un subiect sa ni se dea raspuns mura in gura, decat sa citim 10 - 20 min pana gasim un raspuns.
eu zic asa: moderatori au avut drepatte aici" mai bine am inceta cu discutiile si cu certurile ca e mai frumos sa fie pace si intelegere.

toate cele bune



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow.
- Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

quote:
Originally posted by Gabbriela

...mai bine am inceta cu discutiile si cu certurile ca e mai frumos sa fie pace si intelegere.



Zau asa?
Mersi de sfat.
----------------------

Comparatia cu Softpedia nu e concludenta, acela este un cu totul alt gen de forum.
----------------------

Codruta, uite-o sugestie: deschizi la "Prieteni dintotdeauna" un topic: "iti iei centrala? si eu!" sau "cumparatori de centrale termice, la apel!", eventual specifici si cartierul. Va merge struna!


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

chiar, am observat ca doar la Lectii... e asa drastica inchiderea subiectelor, la alte sectiuni nu e treaba cu indexul...pb e ca, CHIA la Lectii.... ne arde sa aflam urgent ceva, in timp ce la Prieteni...e timp suficient.
Macar sa fie aceleasi conditii la toate sectiunile.

www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank">puiut de om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Neeee, la "prieteni" lucrurile sint perfect structurate: Anele-s intr-un topic, cartierul Militari in altul...ce sa mai organizezi acolo?



www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

quote:
Originally posted by marius

Informatiile postate sunt in ordine cronologica fata de data postarii lor. Continutul, realitatea, actualitatea sau corectitudinea informatiei postate nu cade in sarcina www.desprecopii.com aceste informatii nefiind certificate avand caracter orientativ. Cat despre timpul alocat de fiecare din noi pentru a gasi informatiile dorite cred ca este de asemenea un interes si o decizie strict personala.
Structurarea informatiilor pe forum este o munca laborioasa dupa mine si eficacitatea se vede in timp.
Daca doriti un exemplu paralel este ca si atunci cand intrati intr-o librarie si cautati o carte anume. Daca acea librarie este corect amenajata (structurata) probabilitatea de a pierde timp pentru a gasi cartea dorita scade mult in caz contrar exista posibilitatea de a nu cumpara cartea desi ea chiar exista pe undeva pe acolo.
In final mai doresc sa precizez ca internetul ramane cea ma puternica modalitatea de a face rost de informatii dar nu se reduce la un site/forum/thread. Ca mananca timp asa este dar ...

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro




Caracter informativ, da, de aceea se si numeste forum. Si inca ceva, daca se deschide un subiect "centrale termice" si acesta a mai fost discutat acum tz ani, s-ar putea ca multe informatii noi sa nu mai fie postate. Si, asa cum s-a mai spus, poate omul ala intra putin pe aici, ca n-are timp si vrea cat mai urgent niste raspunsuri, cu caracter informativ. Vorba Iilenei, nu cred ca se intampla nimic rau daca lasati putin subiectul. Daca are priza la public, e bine, daca nu, moare pe nu stiu ce pagina si apoi puteti sa-l "radeti".

Claudia

o carte pentru un copil-si tu poti ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

i-am rugat pe moderatori sa fie mai supli in aceste cazuri si sa nu taie macaroana brutal.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput