Lucru manual - arts & crafts

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns apsara spune:

Ma tem ca inca n-are o versiune in romana daŽdesenele sunt destul de explicite. Poate te ajuta si urmatoarea pagina:
http://www.geocities.com/SoHo/Lofts/8782/beads/beadpatt/pattern15_e.htm

apsara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Fetelor, aruncati o privire si in semnatura mea. E acolo un nou album si veti vedea o parte din "materia prima" din Brazilia.

http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by Vianne

Fetelor, aruncati o privire si in semnatura mea. E acolo un nou album si veti vedea o parte din "materia prima" din Brazilia.

http://community.webshots.com/user/alinavillanova




Suuuuupeeeerrrr!
Vreau si eeeeeeeu!

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Am gasit www.allex.ro/index.php?cPath=68_69" target="_blank">aici accesorii de vanzare (sper sa nu se considere reclama...). Dar mi se par preturile cam mari.

A vazut vreuna din voi asa ceva prin magazine? Intreb asa, poate facem o comparatie de preturi...

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Vianne, ma tot uit la pozele alea si ma minunez cat de frumoase pot fi "bijuteriile"

Cam act timp iti ia sa termini o bratara/un colier? Si ce fel de "ata" folosesti pentru ele? Cam ce lungime pentru o bratara respectiv un colier?...

Cam multe intrebari, nu? Scuza`ma, dar chiar imi plac si vreau si eu sa incerc sa fac....

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Iubika, in pozele 1589 si 1591 ai "atzele" pe care le-am folosit, cumparate tot din Brazilia. Pt colierele la baza gatului am folosit fir transparent, elastic (ca cel pt pescuit, un pic mai gros si elastic), pt colierele care au incheietoare la spate am folosit un fir f asemanator cu cel de pescuit iar pt colierele grele, acea ata maro.
In cat timp fac un colier? Cam 15 minute Ce dooooor imi e sa fac bijuterii...

Pupici

http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by Vianne

In cat timp fac un colier? Cam 15 minute Ce dooooor imi e sa fac bijuterii...




15 minute? Wow! De abia astept! Mi`am comandat de pe site`ul mai sus mentionat niste incuietori, niste bilutze argintii si niste margele negre. Urmeaza sa merg in oras sa caut "atza"...

Vianne, vreun pont pentru montarea incuietorilor? Si despre lungimea firului pentru o bratara?

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Iubika, 15 min media, poate mai putin sau mai mult.
Pt montarea incuietorilor am un cleste pe care il folosesc si la facut cercei. Eu am folosit niste incuietori care aveau 3 pereti. Puneam firul pe bucatica din mijloc, presam cu clestele o parte si apoi cealalta. Iti trebuie un cleste special, mai fin.
Cat despre bratzari, eu le-am facut un pic mai mari decat mana mea, am mana subtire. In general am folosit fir transparent, elastic. Cand am facut modele mai speciale, am folosit fir asemanator cu cel de pescuit si incuietoare. Am facut multe seturi: cercei, bratara colier.

Spor la treaba

http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Vianne, am o probelma, poate ma lamuresti tu cum sa fac...

Uite www.allex.ro/product_info.php?cPath=68_69&products_id=218" target="_blank">aici ce incuietori am comandat. Problema e ca de abia acum mi`am dat seama ca nu stiu cum o sa fac cu particica aceea care efectiv o sa intre in incuietoare... Vreo sugestie? (sper ca am fost coerenta...)

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Iubika pentru ata pe care vrei sa insiri margelutele, inafara de firul trasparent de pescar iti recomand ata folosita de cizmari. Este papiota ca si cea normala de cusut, dar mai mare ca si marime, ei o pun la masinile de cusut alea pt cizmarie, diferenta intre ata asta si cea obisnuita : firul este la fel de subtire dar este foarte rezistent, nu se rupe ( daca incerci sa il rupi cu mina te poti taia chiar) se taie numai cu forfecuta si in plus e rezistent la apa ( nu se putrezeste).

Cristina


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput