Parinti cu copii de SD 7

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

la multi ani,Mihaita
Corina,sunt copii k toti ceilalti.nu e vina lor k sunt bolnaviori.nu se stie niciodata cum e viata,ne putem imbolnavi la orice varsta si nu mi se pare normal sa fim evitati.btw:am apasat pe simbolul de poze si imi merge linkul.
dk alegeti sa le dati suplimente de flor copiilor trebuie sa le dati pana la varsta mare,13-14 ani.nu se face pauza deloc.eu nu ii dau,o voi spala pe fata cu o pasta de dinti cu flor.
o zi buna.


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Va multumim foarte mult...

Revenind la SD, nu stiu daca ati dat de aceasta pagina Mi-a placut f mult titlul: "SD nu este o boala, este un fel de a fi"



Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06,"septembrie 2006"
....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Crisa-77

La multi ,multi ani,Felis!Sa dea D-zeu sa fie puiul sanatos.Ai multi prieteni.
Si noi ne dorim sa ajungem sa facem un an de la operatie...Asta e.Fiecare cu cat i-a scris D-zeu.
Mihaita!!!

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi



KRYS o sa faceti... Sanatate multa si lui Andrei si tuturor puiutilor nostri

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06,"septembrie 2006"
....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

buna dimineata, mamici!
v-am mai scris eu la un moment dat, pentru niste sfaturi pentru finuta mea.
paula, in legatura cu fluorul, atentie la exces. ii dai zymafluor? daca nu, intreaba un medic, nu sunt sigura de dozaj la varsta alexei (serban are si el 2 ani si 9 luni, ii dau o singura pastiluta de 250mg dar cred ca ar trebui mai mult). in plus, pastele de dinti pt. copii contin fluor, asa ca daca ii dai zymafluor+ pasta de dinti este suficient, mai mult de atata nu e indicat sa faci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

krys draga,desigur ca veti ajunge sa impliniti un an de la operatie,dar nu va fi numai unul,cu 20,30 50....la fel si felis.o sa vedeti ca bebeii vostrii vor fi sanatosi si frumosi,si dragastosi.va sarut si va doresc multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Continuare aici,








Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_kiloms spune:

Sunt mama unui copil baiat diagnosticat cu down .. de curand copilul are o luna .. si nu stiu ce sa fac este vre-o clinica specializate in Romania pentru inceperea unui tratament de recuperare .. nu mai stim de capul nostru .. :( sau ce se poate face ... am inteles ca in Timisoara ar fi o clinica speciala pentru SD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_t spune:

lili, fetele tocmai au deschis o pagina noua, la http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=86170,
incearca sa intri acolo.
Mai exista si forumul http://www.sindromdown.ro/forum/

Eu sunt din Craiova dar am alte probleme, nu stiu prea multe despre asociatiile pentru S.D.
Ce stiu e ca exista o clinica de recuperare pentru copiii cu handicap sever, langa Parc (acolo unde s-a mutat spitalul de copii, chiar la intrare). Si mai exista in Craiova World Vision, ei au programe de interventie timpurie pentru copii cu probleme neuro-motorii, iti dau adresa lor:
World Vision Romania-Craiova
Tel. /Fax : 0251/545 646
0251/592 815
Tel. mob : 0743 055 322
luminita_cirloganescu@wvi.org



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_kiloms spune:

Multumesc mult nu stiu ce pot face am inteles ca este o clinica in Timisoara speciala pentru asa ceva ...

Mergi la inceput