Parinti cu copii de SD 7

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Ma scuzati ca dau atat de rar pe aici, dar nu am timp deloc... abia mi-am facut ceva timp sa deschid ACEST subiect

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06,"septembrie 2006"
....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

La multi ,multi ani,Felis!Sa dea D-zeu sa fie puiul sanatos.Ai multi prieteni.
Si noi ne dorim sa ajungem sa facem un an de la operatie...Asta e.Fiecare cu cat i-a scris D-zeu.
Mihaita!!!

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

intrebare: pasta aia de dinti are ceva special sau e doar pt ca e pt copii sub 1 an?

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

buna mamici si copilasi,
va citesc de ceva vreme,v-am vazut copilasii sunt scumpi foc.va doresc multa sanatate voua si minunilor,k stiu k asta e ce imi doresc eu cel mai mult pt fam. mea.
acum imi fac curaj sa va scriu k am vazut k vorbiti despre periuta degetar si pasta de dinti.
periuta degetar se foloseste de la nastere pana ii apar bebelusului primii dintisori,apoi pt k musca tare si pt k are dintisori deja se foloseste periuta speciala pt copii.periuta pt copii nu trebuie sa aiba perii prea asprii sau sa fie cine stie ce noutate de ultima ora/scumpa k oricum trebuie aruncate des.putem sa ii dam copilului periuta in manute si sa-l incurajam sa se spele in joaca dk vrea si poate.pt k astia mici nu stiu sa scuipe,pasta de dinti nu e necesara pana la 3 ani.o igiena buna a dintilor se poate face si cu apa si periuta.f imp e sa ii spalam pe dinti dupa mese si seara.de preferat ar fi sa nu adoarma cu sticluta cu suc/lapte/ceai indulcit.spun de preferat k fica-mea inca se trezeste noaptea si papa si s-a dus teoria
va pup si dk nu va deranjez mai vin pe la voi.


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

emaaimee,nu ne deranjezi.din contra.eu ma bucur ca unele persoane sunt interesate de copilasii nostrii si ii considera ca toti ceilalti,am incercat sa vad pozele minunii dar nu am putut...va sarut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

La multi ani sanatosi lui MIhaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:


s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

La multi ani! si din partea mea.

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

http://paul-aaron-domme.memory-of.com/

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

cred ca are, le place la ambi sa o mestece pasta dupa ce termin. Alexa a fost o perioada in care se spala acum ma rog de ea si cu forta o mai perii din cand in cand. Ea are periuta normala dar cea mai iefrina din comert. Sunt cu cap de bou, rata....dar eu i-am luat normala si cu par moale. Paul deocamdata cu cea degetar. E bine sa fie obisnuit de mic ca sa nu aveti probleme mai tarziu. Sd sunt cam greu de invatat ceva si mai ales daca e bun.
Alexa mea a vazut cum sug copii bomboane pe bat..si a trebuie sa-i iau si eu, nu a trebuie sa o invat ca stie singura cum si ce. Se uita la copii si mai nu cerea, mi-a fost mila de ea si i-am luat si noi. Nu o las sa o pape toata, imi e frica de dinti.
Acum as vrea sa-i cumpar ceva pe baza de flor sa-i intaresc dinti. Caut......Daca stiti ceva imi dati un sfat?
Va pupic si o zi buna.




Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

eu nu am gasit la farmacia de la bloc.o sa incerc in centrul orasului.poate pe la sensiblue europharm.. voi gasi.mult succes tuturor in continuare

Mergi la inceput