Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 54

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

Buna fetelor!
Vin sa va cer ajutorul intr-o maaare dilema. Cred ca ati mai trecut si voi printr-o asemenea faza iar daca nu, f bine. In cateva zile mi se termina crema si va trebui sa-mi cumpar neaparat. Numai ca in momentul asta sunt intr-o mare criza cu banutii si nici nu se pune problema sa ma imprumut. Cum eu in general folosesc creme din salon, profesionale, nu pot sa-mi cumpar acelasi lucru acum.
Ce creme ieftinute, la 10, 15 lei maxim ati incercat si ati vazut ca sunt bune, ca dau rezultate cat de cat? Eu am 34 de ani si un ten uscat, deshidratat.
va pup si va astept cu idei, sfaturi.

leuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daisymaria spune:

Eu iti recomand cremele romanesti Bioten. Sunt foarte bune. Gama e mare si ai de unde alege special pentru tipul tau de ten.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daisymaria spune:

Si pentru zona din jurul ochilor eu folosesc ulei de ricin, e un puternic hidratant. Il pun doar noaptea, inainte de culcare si il masez bine in piele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

Multumesc Fabiana!
Vad ca nu a mai scris nimeni, inseamna ca nu prea sunt creme atat de ieftine si sa aiba si vreun efect la varsta mea, o sa caut gama asta sa vad daca gasesc ceva potrivit.
Interesanta treaba cu uleiul de ricin...

leuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vela spune:

buna ziua. Interesant ce se scrie aici, pacat ca am apucat sa dau banii pe o crema revitalift de la L'oreal. Am 34 de ani si am vrut o crema anti rid, asta mi s-a recomandat. Am mai folosit si creme de la hemel dar vara sunt cam grase.
apropo de uleiuri sa stiti ca uleiul de migdale este foarte bun pentru zona ochilor, hidrateaza foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya_I spune:

Buna, as dori si eu sa aflu pareri despre o crema numita Olay, pe care am vazut-o in strainatate. Acum cativa ani exista o crema si la noi Oil of Olaz, dar apoi a disparut de pe piata romaneasca si am auzit de cateva ori ca si-a schimbat numele chiar in Olay, crema de care intreb... Stie cineva ceva despre asta? A folosit cineva Olay? Oare exista si pt ten mixt si sa fie buna? N-ar fi rau sa existe si crema antirid.

Fetelor, parerea mea este ca e foarte important tipul de ten dar si varsta in alegerea cremei potrivite.
Eu am 34 ani, ten mixt si fara probleme deosebite si pot spune ca nu sunt fidela nici unei marci... am incercat cam de toate, in limita a 20-25 euro... nu-mi permit sau dau mai mult de 100 roni pe o crema... dar am incercat Nivea, creme de la Avon si Oriflame (de care nu am fost prea multumita), L'Oreal, Hormogena (care nu mi-a placut deloc, la fel si Diadermine), Vichy (care mi s-a parut ok), Avene (tot buna), Floritene (ok), Germinal (o marca bunicica din Spania), acum sunt pe Galenic, de care sunt destul de multumita. Totusi nu pot spune ca am gasit crema perfecta, de asta poate nici nu sunt fidela unei creme si le tot schimb dupa ce mi se termina (mie imi tine un tub in jur de 4-5 luni). Am un ten destul de frumos si lumea nu-mi da varsta pe care o am, dar chiar si cu crema cea mai buna tot imi apare in anumite perioade cate un cos micut, dar enervant. Poate o fi de la uleiul de masline cu care imi dau cam de 2 ori pe saptamana...
Deci, oare gresesc ca schimb cremele mereu? Sa-mi gasesc una potrivita si sa-mi dau numai cu aia?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya_I spune:

O crema f cunoscuta si apreciata in afara e Gerovital.... Niste prietene din Spania (chiar spanioloaice) mi-au cerut in multe randuri sa le cumpar... Le trimiteam cate 4-5 cutii. Cred ca mai faceau si cadouri pe la prietene. Chiar m-a mirat ca stiu de aceasta crema, caci nu le-o recomandasem eu. Doar ca erau potrivite pt tenul lor de 50 si ceva-60 ani. Le cumparam Gerovital forte, cu AHA.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya_I spune:

Mai voiam sa adaug un lucru, sper sa nu ma insel, dar cred ca nu e prea bine cand cremele miros frumos... (poate cel mult sa miroasa a plante)... in general cremele care miros contin parfum care nu cred ca este prea indicat. Asa ca nu va ghidati in alegerea cremei dupa acest criteriu al mirosului.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucapop spune:

Buna tuturor,

abia acum, dupa multa vreme am reintrat pe forum... si acesta este un subiect care imi place. Cred ca e singurul meu viciu
Pentru un ten sensibil, piele subtire care se rideaza usor, va recomand Clinique tipul II. Penru hidratare, fara alta proprietate cum a fi protectie solara sau antirid, tot Clinique are un produs de culoare galbena, pentru toate ipurile de ten, absolut miraculos. Desi am incercat sute de creme, niciuna nu se compara cu asta: iti intra in piele instantaneu si daca te dai de 3 ori consecutiv. Si atentie, confirmaea unei hiratari de 90 la suta char dupa 3 zle de folosire, a venit de la un aparat care masoara asta cu precizie stiintifica. Asa ca, enjoy.


raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancakarina spune:

Ce parere aveti de produsele L'occitane?

Mergi la inceput