Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mife spune:

Elmiplant antiiritanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mazzel spune:

ma apropii cu pasi repezi de 30, am doar 28 dar nu mai am mult , nu am folosit niciodata creme de fatza, va rog sa-mi recomandati o crema de fatza usoara, eventual doar in jurul ochilor, ceva preventiv, hranitor pt piele, care stiti voi ca e OK pt varsta mea.
nu fumez(din 2 in 2 ani la nervi mai trag si eu cate o tigara, deh, dar chiar nu mai des, desi pana acu cativa ani am fumat destul, m-am lasat de fvreo cativa anisori) , duc o viatza destul de asezata, dorm noaptea, mananc zic eu normal,deci probleme majore cu pielea nu am,nu obisnuiesc sa stau la soare, am pielea alba/rozosina, putin pistrui, dar poate ar fii bine sa incep si eu cu o crema ceva, dar chiar nu stiu de unde sa le iau, nu am nici cel mai mic habar.
merci mult pt eventualele sugestii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxy05 spune:

mazzel, si eu am tot 20+8 ani as recomanda lancome cu caldura, vezi postul meu pe prima pagina, insa ia un tester intai si vezi cum reactionezi la ea.
ruxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alissaa spune:

Am folosit L'Oreal, Garnier, dar de vreo 2 ani am trecut pe Nivea. Iarna - Complete Protection (scrie 3 in 1 pe ea, e mai grasa). Vara - Aqua Beauty. Am vrut sa incerc si din aia cu caisa dar am auzit niste prietene ca nu le-a placut si mi-a fost frica. Dar data viitoare pe asta o iau. Am 26 de ani si tenul fara probleme, prin urmare am zis sa nu dau inca saci de bani pe creme gen Avene, Vichi, Roch, etc. Dar de la 30 ma apuc si eu de ele.

De creme pentru ochi nu a zis nimeni nimic... si de asa ceva vreau sa ma apuc chiar de acum, dar nu prea ma pricep...

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

RoC, Hidra++ - lejera, miros frumos, hidrateaza si cel mai uscat ten.
Roc, Gel hidratant pentru ochi - cearcanele dispar si ochii nu mai par obositi. Dupa 3 zile sa vad deja rezultatatele. Nu am scapat de ele decat cu acest gel. Merita din plin.

Ambele sunt creme pentru ten tanar si uscat.

EMANUEL-COWBOY POZE VECHI
MOTIMOTANELUL
MAMI"MAMININA MEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Fetelor eu va postez un link si sper maine sa am si ceva timp pentru a da detalii si despre cremele folosite de mine.

http://www.greenpeace.org.uk/Products/Toxics/chemicalhouse.cfm

Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

fetelor eu am diverse experiente cu cremele, de la cele ieftine la cele scumpe si viceversa, insa nu stiu care este mai buna sau nu. sunt unele care la inceput sunt ok si apoi nu-mi mai fac bine.
am folositm nivea, garnier, gerovital, avon, eucerin, vichy, avene, galenic si bioderma.
sunt f multumita in momentul de fata de bioderma pt ten mixt si gras si sper ca rezultatele sa fie pe perioada lunga
pt ochi folosesc de la Hofigal, gel contur pt ochi, care este minunat
Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu sunt fan Thermal fix 1 de la Vichy, are o textura super fluida si usoara, intra imediat in piele si nici nu e grasa. Poti pune machiajul imediat peste ea.

Am mai folosit Hydrafresh de la L'oreal si mi-a placut.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 7 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Eu deocamdata ziua folosesc doar creme hidratante cu factor de protectie solara, inca n-am trecut la cele antirid.
In Germania favoritele mele erau Diadermine, Hormocenta, excelente calitativ si la un pret foarte bun.
Mi se mai potrivesc Clinique Moisture Surge si Neostrata.
Cremele neparfumate in general imi inspira cea mai mare incredere.
Aaa, era sa uit de Gerovital H3, mi se pare excelenta.
Dintre cremele de ochi sunt supermultumita de Clinique All about Eyes.

Prinzchenmutter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luizagi spune:

O aveam o adevarata obsesie pt. cremele de zi, nu gaseam deloc crema potrivita: ba imi ingrasa tenul, ba transpira, ba se aduna cand o intindeai, ba imi stralucea imediat fata etc. Inca nu am descoperit crema perfecta, cu toate ca am incercat multe-multe (cu preturi inca rezonabile, de genul max. 40 RON). Mentionez ca am ten mixt. Printre cremele care mi-au placut, au fost unele creme de la Yves Rocher, de la Vichy, iar in ultima vreme imi plac si unele de la Gerovital, care in sfarsit au facut si creme cu adevarat lejere, dar hidratante! O crema buna antirid, cu pret mic, este produsa de Hofigal, si este si mai aproape de natural. Si daca e vorba de cosmetice, ce ziceti de Lush si de The Body Shop? Merita?
Mai vorbim despre acest subiect.
PA

Mergi la inceput