Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 46

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi30 spune:

Buna
eu folosesc de vreo luna de zile(inainte doar sporadic cate ceva)gama Aslavital cu argila :demachiant,tonic,crema de zi si de noapte.
Tot citind ce a-ti scris m-am oprit la aceasta gama.
Am un ten sensibil si foarte usor iritabil .
Pentru ochi folosesc de la Hofigal gelul cu Q10 si demachiantul de la Gerovital Plant.
Imi merge bine cu ele.Deocamdata sunt multumita.
Sa imi spuneti si mie va rog la cat timp trebuie schimbata gama?
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuppy spune:

A incercat careva Eucerin Active Q10?(fluid, nu crema). Este gras?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Mirelou, n-ai pt ce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Eu am de la Clinique pentru ochi, o crema "all about eyes" de care nu sunt f multumita. Ati folosit ceva de la Clinique care sa dea rezultate si sa nu se mai vada caercanele. Eu am urme vinetii la ochi de la oboseala....ma gandesc ca am luat eu o formula mai slaba ca am vazut apoi ca sunt mai multe creme pentru ochi. Eu nu vreau ceva sa acopere cearcanele ci sa le estompeze. Ce ati mai folosit si a dat rezultate? Mentionez ca eu nu imi machiez ochii( poate este important in alegerea unui produs).

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

quote:
Originally posted by larissa_79

Eu am de la Clinique pentru ochi, o crema "all about eyes" de care nu sunt f multumita. Ati folosit ceva de la Clinique care sa dea rezultate si sa nu se mai vada caercanele. Eu am urme vinetii la ochi de la oboseala....ma gandesc ca am luat eu o formula mai slaba ca am vazut apoi ca sunt mai multe creme pentru ochi. Eu nu vreau ceva sa acopere cearcanele ci sa le estompeze. Ce ati mai folosit si a dat rezultate? Mentionez ca eu nu imi machiez ochii( poate este important in alegerea unui produs).

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!



Larisa paseaz-o aici daca nu esti multumita? Eu nu am gasit alta crema mai buna decat clinique All about eyes rich (testat probat)

cat imp ai folosit-o?


------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

quote:
Originally posted by Annie80

quote:
Originally posted by larissa_79

Eu am de la Clinique pentru ochi, o crema "all about eyes" de care nu sunt f multumita. Ati folosit ceva de la Clinique care sa dea rezultate si sa nu se mai vada caercanele. Eu am urme vinetii la ochi de la oboseala....ma gandesc ca am luat eu o formula mai slaba ca am vazut apoi ca sunt mai multe creme pentru ochi. Eu nu vreau ceva sa acopere cearcanele ci sa le estompeze. Ce ati mai folosit si a dat rezultate? Mentionez ca eu nu imi machiez ochii( poate este important in alegerea unui produs).

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!



Larisa paseaz-o aici daca nu esti multumita? Eu nu am gasit alta crema mai buna decat clinique All about eyes rich (testat probat)

cat imp ai folosit-o?


------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.



annie80, crema mea se cheama "all about eyes" si atat cred ca " all about eyes rich" e putin diferita. O sa o incerc si pe aceea. Am folosit-o de e aproape gata insa nu constant de 2 ori pe zi? conteaza si asta cred. pooti sa imi explici cum sa ma dau cu ea? eu pun putina crema pe deget si o aplic cu miscari circulare pe pleoape si zona din jurul ochilor.

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Wonder spune:

Da, eu am folosit "all about eyes" de la Clinique. Hidrateaza foarte bine pielea sensibila din regiunea ochilor. M-am dat cu ea de doua ori pe zi, dimineata si seara, si am aplicat-o pe pleoape si pe zona din jurul ochilor. Acuma, cum sa spun, ei fac reclama cum ca ATENUEAZA cearcanele, insa atunci cānd sunt obosita moarta si arat de parca m-ar fi batut cineva, pot folosi crema cea mai cea ca nu ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Larissa_79 eu am folosita cu sfintenie de 2 ori pe zi, pana sa terminat. si orice crema de ochi se aplica cu degetul inelar, deorece nu aplica multa presiune pe pilea fina din jurul ochilor, si nu se intinde, se mace numai un usor masaj prin "batai usare", fara prea multa presiune si violenta.

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

quote:
Originally posted by Annie80

Larissa_79 eu am folosita cu sfintenie de 2 ori pe zi, pana sa terminat. si orice crema de ochi se aplica cu degetul inelar, deorece nu aplica multa presiune pe pilea fina din jurul ochilor, si nu se intinde, se mace numai un usor masaj prin "batai usare", fara prea multa presiune si violenta.

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.



multumesc mult de raspuns. ca eu aplicam cam masand...ceea ce nu e bine. e drept ca sunt si f obosita in ultima perioada. da e adevarat pielea din jurul ochilor este f fina...eu mai am produse din gama Clinique si sunt bune. nu respect eu cu sfintenit....asta e tot cred...

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

larissa..si daca pui machiaj evita culorile inchise, accentueaza cearcanele (negru, gri ....si fugi de violet)

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput