Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu am fost la dermatolog pt. ca dupa o adolescente fara cosuri m-am trezit cu 5 pe un obraz care se incapatanau sa ramana acolo . Mi-a spus ca am uninceput de acnee(am observat dupa ca foloseam un boush de pe vremea bunicii) , mi-a recomandat Eucerin gel de curatare si lotiune tonica exfolianta si crema hidratanta de la Ivatherme.
Pana atunci eu ma spalam doar cu apa , din lene , comoditate , nu ma demachiam tot timpul(bine , nici nu ma machiam decat 1 data pe luna ), dar dupa ce am folosit cu sfintenie produsele respective am avut un ten....de invidiat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuppy spune:

Pentru zona mai sensibila a ochilor folosesc o crema cu retinol de la Yves Rocher iar in rest Garnier Total Fresh(care e mai mult de vara decat de iarna). Dar cum iarna nu a venit, totul e ok. Pentru zilele de iarna mai geroase, folosesc Avene cu fps20, care e foarte hidratanta si mult mai grasa decat Garnier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Eu am tenul mixt spre gras cu un pic de cuperoza pe nari si f.f.f. sensibil, chiar alergic uneori. Deci cea mai nasoala combinatie. Si acum ma roade din nou problema cosurilor. In timpul sarcinii si alaptarii(inca mai alptez dar mi-a venit rusul acasa) n-am mai avut probleme cu acneea. Speram ca am scapat dar m-am inselat, a revenit in forta. Am incercat la viata mea Normaderm de la Vichy, Avene pt pete si cosuri, lotiune Bioderma care in loc sa ma ajute ma umple de puncte negre... Si lista e lunga si toate sunt apa de ploaie. De aici si curiozitatea mea: oare o merge Proactiv Solution? Am vazut ca e si in Romania garantia returnarii banilor chiar daca trimiti cutiile goale. Este 300 ron, o merita banii? Si cat timp m-ar tine pachetul cu 4 solutii?


ALINA mamica fericita de ELIZA bebelusha perfecta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ache spune:

quote:
Originally posted by Guguluff Este 300 ron, o merita banii? Si cat timp m-ar tine pachetul cu 4 solutii?


ALINA mamica fericita de ELIZA bebelusha perfecta



alina, eu am comandat de pe net, si ma costa 60$ pachetul de 5 plus nu stiu ce masca cadou si shipping-ul e 15 $ (asta ca vine in middle east, nu stiu pt. europa), in total 75$....verifica daca nu te costa mai ieftin sa faci comanda de pe net, ca 300 ron e cam mult

OAKC4 - Proactiv 5 piece Deluxe Club Kit
Quantity: 1
$59.95

Item Total: $59.95

Standard Shipping & Handling: $15.00

Order Total: $74.95

inca nu am primit pachetul sa-ti zic mai multe detalii

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Anca, bine ca m-am uitat pe site-ul din afara ca am observat ca kitul de la noi contine o lotiune reparatorie de noapte care nu se afla pe site-ul din State, in nici un pachet. Foarte ciudat, unde o fi produsa? Pe vapor?
Oricum ma cam tem sa mai comand din State pt ca transportul e foarte scump si in plus as plati 10% taxe vamale si 19% TVA deci as ajunge tot peste 100$.

ALINA mamica fericita de ELIZA bebelusha perfecta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ache spune:

ups...am uitat de taxe, ca aici nu sunt
eu am luat de pe site ca de altundeva nu am cum, nu se gasesc aici pe piata...sper sa ajunga
sa-mi spui si mie, daca le cumperi, cum iti par

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramses spune:

Eu folosesc de la Ivatherm crema de zi Ivamate pt. tenul meu mixt cu ceva acnee...Mi-a fost recomandata de dermatolog impreuna cu demachiantul pt.piele sensibila de la aceeasi firma si sapun de fata Eucerin...Mi-e bine cu ele,insa tot n-am rezolvat problema punctelor negre...de astea cred ca doar la cosmetica mai scap...
Asta voiam sa va spun ,ca pe mine m-a scos din hatisul cremelor dermatologul...cred ca e cel mai in masura sa aprecieze problemele specifice ale tenului fiecareia.

Ramona si bambina-Sara
http://photos.yahoo.com/ramonahirbu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Eu folosesc mai nou crema si lotiune tonica de la Uriage, pentru ten mixt si sunt multumita.
Le-am luat din farmacie si cunt cu apa termala.

Mai foloseste cineva? Stiti daca sunt bune aceste produse?


Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Pentru ca m-am convins definitiv ca Gerovital a schimbat formula de la H3,si nu mai este ce a fost,am incercat crema antirid AslaVital....

Buna...as putea spune chiar foarte buna! Nu stati pe ginduri,n-o sa va para rau!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Brenda ,aslavital are si creme pentru ten gras (de noapte sau zi nu conteaza) pentru ca am vrut sa iau gerovital h3 de bucuresti ,crema de zi si m-am ofilit .Pretul era 400.000 lei la sensiblu

poze1
poza2

Mergi la inceput