Copilasi din 2002 (26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Multumim de urari!
la toata lumea!
I-am luat aseara o bicicleta rosie pe care i-o vom da diseara!

Am vorbit cu el la telefon, e surescitat, a primit o multime de cadouri de peste tot, stie ca are 4 ani azi, vrea sa-i cantam diseara "La Multi Ani! !

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Am muncit si eu azi toata dupa-amiaza si am reusit sa pun poze in albumul comun


l-am sters ca toata lumea stie unde sa gaseasca albumul comun


Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Asa da, Sanzi, ce frumoase poze ai pus! Ce interesanta trecere intre ani si continente! Si mai sunteti si voi pe acolo! Superbe!
Nota 10!

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

La mult ani Robert Andrei, sa fii iubit, sanatos si fericit si sa se bucure mereu parintii de tine! Katty, sa va traiasca pruncul si sa ai muuulte bucurii de la el!
La multi ani si celorlalti copii sarbatoriti in aceste zile si sa fie sanatosi si fericiti!
Pe mine zilnic ma intreaba George cand face 4 ani, cand e septembrie! Deocamdata nu e bine plasat temporal, la el azi, maine e... totuna! "maine am fost...", insa sigur vor mai face la camin si se vor pune la punct. Eu ii explic atat cat poate si el sa inteleaga.
Ultima perla scoasa ieri: el doarme in patutul lui cu lenjerie plina cu ursuleti, pe care o adora. si ne intreaba: "Mami, unde am dormit eu? La ursuleti" "Da" "Pai da... sa ma pazeasca ursuletii sa nu zbor"
Nu stiu ai vostri cum procedeaza cand vor sa povesteasca ceva, insa George ma provoaca prin intrebari: "mami, ce fac eu?" si eu intreb: "ce faci tu?" ca apoi sa povesteasca ce face... deci nu intreaba ca sa afle ci sa ne conversam. In general asa face, si vorbeste toaaaata ziua, toti ma intreaba cui seamana, nu ii tace gurita!
Va pupam si va dorim niste zile frumoase (fara canicula)!
Elena si George

Mami ”www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George” (6.09.2002)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii minunii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Katty, multumim de apreciere...nu am multe poze la dispozitie aici pe comp dar m-am descurcat.

Elena, si David pune intrebari de genul "ce fac eu?"...mai rau este cand intreaba "dar de ce pleca soferul cu masina?" "unde se duce?""de ce se joaca cu mingia copilul ala"?....etc...
David intelege notiunea de maine, chiar maine dimineata si maine seara...iar ieri la el inseamna orice s-a intamplat in trecut...si maine tot cam asa...ceva ce se va intampla in viitor nu neaparat a doua zi...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

sinzi super pozele, super organizare, David e dulce foc ...
PS: Poti sa iti editezi mesajul cu link de poze si sa il incadrezi sub cuvant, ca e imens si deaceea s-a latit pagina asa
katty ce draguta e bici rosie.. cand invata sa se dea Andrei pe bici sa imi zici metoda sa il invat si eu pe al meu
La Multi Ani Andrei, sanatate, noroc, fericire si tot ce e mai bun in lume sa fie pt tine
HelleneC sa sti ca Julian a inceput sa faca la fel, eu ma bucur si as vrea sa vb si mai mult sa vb asa de mult cat al tau ... abea astept ziua aia. Notiunea de maine o are si stie ca dca aspun maine e cand se trezeste .. nu stie de ieri, nu are trecut deloc piciu asta.
mira sunt curioasa foc, si m-am uitat la pozele tale, asa am dat de pozele recente, imi place s ama uit la poze si la ale tale in special ca ai 3 pitici. Tot m-am uitat si nu imi dau seama cine cu cine seamna...

Julian e bine, nu mai are febra, a avut numai in seara aia si atat, cred ca a fost o usoara insolatie, cum a zis Lucia. In rest bine sanatosi... Am incetat sa sc la jurnal de gradi ca deja se repeta, nu mai plange ii place si face acelas lucru zilnic, ajung acolo, rugaciunea, joc, in ark, la spalat, la povesti, la lectie, la mancat

Aaaaa.... acum ainainte de masa ne pune sa ne rugam, ne zice sa inchide ochii si sa pune mainile si zice el rugaciunea asa de dulce e... acuma avem degand sa incepem o traditie inainte de masa sa punem ceva si sa multumim ... noi (adica eu si mike) find religi diferite nu am pus punctul pe asa ceva, eu ziceam i gand si el la fel, acum atrebe cu voce tare ). Iat ace zice Julian:
God is Great:
God is great and God is good,
God is good, God is good,
Le us thank him for this food,
Amin

Johnny Applessed Prayer:
The Lord is good to me
And so I thank the Lord
For giving me
The things I need
The sun, the rain and the apple seed.
The Lord is good to me

Astea doua le alterneaza la mese si le canta intruna prin casa.

Toate cele bune



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow.
- Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:

LA MULTI ANI! Robert Andrei

Katty - bicicleta este foarte frumoasa..Ce a zis Robert de ea? Cum a fost la petrecere?

Este destul de tarziu dar este foarte cald si am tot asteptat sa se mai racoreasca ..Am sa incerc sa si sa mai sciu maine..Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna, va multumesc tuturor ptr. urari.

La petrecere (marea petrecere din familie) a fost frumos, dar super cald, ca mama nu are AC si sta la 9.
Lui Andrei intai i-am dat un mic iepuras cantator (l-a botezat "Bocanila") pe care i l-am luat ca sa-l pacalim ca ala e cadoul lui de la noi (pe care de fapt la adorat din prima si pe muzica caruia a dansat toata seara), dupa care i-am aratat o poza cu bicicleta si i-am zis ca i-am luat-o dar e acasa! Nu a fost f. impresionat! Dar cand l-am dus pe hol (ca o lasasem la usa) si a vazut-o cu fundita, rosie, frumoasa, a sarit in sus de bucurie. A urcat imediat pe ea, si ne-a lasat paf fiindca a si strabatut sufrageria lui buni (adica a dat la pedale!!!!). Si noi care ne faceam probleme, in cat timp invata!
A fost frumos, a mai venit o fetita frumoasa, prietena lui de la mama din cartier, i-am cantat, a suflat in lumanari, a baut sampanie ptr. copii, a fost f.f. frumos!
Am pus si cateva poze ca mai mult am filmat decat pozat!party

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Katty, este tare faina bicicleta lui Andrei !
Cristina are 2 , amandoua primite anul trecut de ziua copilului. Una este potrivita pt. varsta ei si una este mai mare. Cred ca ii va fi buna pe la 6 ani, daca ma iau dupa Patricia, verisoara ei, care de la 6 ani o foloseste cand vine la noi.
Este tot DHS, nu stiu ce nr., dar e albastra. Poti sa vezi fetitele pe biciclete, in albumul comun. Este rezistenta, la fel ca si rolele Cristinei tot de la DHS. Ajustabile si cu roti de silicon. Pacat ca nu avem decat o pereche de role, caci Patri si Cristina tot pe role ar vrea de 2 zile. Asa ii ramane, Medeei trotineta.
Am vazut pozele de aseara, cu tortuletul lui Andrei. Arata delicios ! Iar Andrei, in camasuta aceea albastra, arata tare bine ! Si ce fata frumoasa are langa el !
Maine este ziua Patriciei, implineste 7 ani, asa ca vom petrece si noi.
Mira, locul unde aveti voi, cabana, este mirific ! Numai bun pt. a-ti reincarca bateriile. Si ce fain va beati voi, fetele, cafeaua de dimineata.
Nicole, bine ca a fost doar o usoara insolatie si nu mai mult !
Tare ma bucur si eu, ca Julian indrageste gradinita si deja se vad rezultatele frecventarii ei.
Poti sa iti vezi linistita de treburi, cand stii ca ii place, acolo si nu plange ca vrea sa stea acasa.
Cu rugaciunile, foarte frumos ca se spun rugaciuni la gradi. Asa este si la Kiki. Seara la culcare chiar ea imi cere sa ii spun "Ingerasul", Tatal nostru" si de la o vreme, sa-i cant "Nani pui", ca atunci cand era mica(caci ii povestisem eu, cum o tineam in brate, cum ne uitam ochi in ochi si cum ii cantam "Nani pui"). Un intreg ritual !
Lucia, Liviu ce mai face, cum ii mai este ?
Cand mergeti la analize ?
Testul ASLO va trebui sa-l facem si noi, pe la jumatatea lui august, din cauza scarlatinei.
Sinzi, am sa merg sa mai vad si eu, pozele noi din albumul comun, mai ales ca eu mai am de facut unele completari pe acolo.
Va doresc un weekend superb, sa faceti ceea ce va doriti !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabet zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77517" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nina, La multi ani Patriciei!!!
Cum merge Cristina pe role??? Ca si eu vreau sa ii cumpar lui David...Eu tare ma bucur ca prietenii lui David sunt aici toti si se vede in fiecare zi cu ei, se joaca, dar cand vom ajunge iar in US va fi greu...si cu prima zi la o noua gradinita...


Katty, e tare frumos Andrei!!!! Si pare tare mare!!!
Bravo pentru reusita la pedale!!! Sa vedem si noi cum pedaleaza!!! Aveti parc aproape? Sau iesiti in jurul blocului cu bici?


Gabb, ma bucur ca Julian e bine!! Deci ii place la gradinita...bravo...
Noi nu prea apucam sa stam toti la masa, si el e asa sclifosit, ca nu am avea cand sa spunem vreo rugaciune...Poate doar o rugaciune sa bage ceva in gura...


Am fost si noi azi la pediatrul lui din Romania...si cica are 15.800kg...nu cred ca a luat peste 1kg de cand suntem aici ca nu prea pare...plus ca alearga si e in miscare non stop!! (poate i-a crescut masa musculara)...in rest...numai laude!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



David



Mergi la inceput