Nasterea printesei mele!

Nasterea printesei mele! | Autor: Pisicutele

Link direct la acest mesaj

Am facut ecografie acum 2 saptamani,totul era in ordine,si m-a programat pt cezariana miercuri de Sf Gheorghe!Incercam sa ma pregatesc fizic si psihic pt ce ma astepta,mi-era asa de frica,momentul nasterii era din ce in ce mai aproape!
Ii mangaiam capusorul si ii spuneam ca numai e mult si va iesi afara!
Si iata ca mult asteptata zi de miercuri vine!Nici eu nici sotul n-am putut dormi toata noaptea!Ne-am trezit pe la 7 si la 8:30 eram la spital,imi tremurau picioarele rau de tot.A venit doctorita si mi-a spus ca pe la 11 ma opereaza!De mentinat ca am nascut la Municipal!
Asadar m-au dus la garderoba si mi-au dat o camasa imensa,si apoi m-au dus intr-un salon sa astept unde erau femei care deja nascusera!
Sotul era asa de stresat nu stia ce sa mai faca,ii era frica si lui,eu nu puteam sta locului,ma tot plimbam pe culoarele alea!
Se face 11 si GATA ma cheama!In momentul in care a venit brancadierul sa ma ia,am inceput rau de tot sa plang,sotul m-a luat in brate si a spus ca totul o sa fie ok!M-au dus intai intr-o sala unde mi-au pus sonda yach nu mi-a placut deloc!
Si iata-ma in sala de operatii,ma pune pe masa,imi leaga bratele,ziceai ca sunt rastignita,eu ii tot intrebam pe doctori daca ma mai trezesc,imi pune o perfuzie si in momentul acela am intrat in panica ,mi-a scazut tensiunea,am inceput sa transpir,sa plang,a fost f neplacut,si acum cand ma gandesc mi se face pielea gaina!
Au mai asteptat putin pe urma mi-au pus o masca si imi amintesc ca m-am trezit pe o targa,am vazut-o pe mama prin ceata care plangea si pe sot!M-am trezit apoi la reanimare unde era groaznic,nu era pic de aer si paturile erau inalte si tari,ma durea groaznic si vedeam dublu!
Am intrebat imediat de cea mica daca era bine si mi-au spus ca da,3,400 50cm si nota 9.M-am linistit si imi asteptam puiul sa-l alaptez,eram asa de nerabdatoare s-o vad,sotul o vazue inainte si a zis ca e dulce foc!
Pe la vreo 1 noaptea mi-au adus-o,cand mi-au pus-o in brate am inceput sa plang de fericire nu-mi venea sa cred ca mogaldeata e a MEA!Era leita tatal ei!
Hai ca m-am cam lungit dar povestindu-va voua am retrait din nou acele momente si m-am emotionat f mult!
Ca sa nu o mai lungesc am mai stat 2 zile in spital si pe urma am venit acasa cu printesica mea care acum doarme ca un ingeras
E pisicuta noastra si o iubim tare mult!
Stiu ca nu ma credeti dar acum plang!
Va pup pe toate,sa va traiasca bebei si sa va bucurati de ei!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Pisi, sa-ti traiasca pisicuta si sa se faca mare si frumoasa, iar tie felicitari si refacere rapida.

Asteptam poze cu pisi mic si eventual cu mami.


AlinaB si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy spune:

Sa-ti traiasca micuta!!!!
Felicitari!!

Lumy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Bine ai venit !!!
Pisicuta mika.
Sa cresti mare si sa-i bucuri pe parintii tai...ca uite
cat de mult te-au asteptat !!!

Samurai-lady si bb Ken

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:



Q (Gabriela si BB Dinu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaM spune:

Sa-ti traiasca printesica, si sa fie sanatoasa...si apropo de acele paturi...eu tot la Municipal am nascut, tot prin cezariana, si tot in ACELE PATURI INALTE SI NASOALE...cred ca am sa le tin minte toata viata....
te pup si multa sanatate si fericire voua si la printesa...


Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Sa iti traiaska fetitza si sa fie sanatoasa! Frumos cadou de Pasti
M-a interesat povestea ta pt ca si eu se pare ca voi naste la Municipal, sper ca tot prin cezariana, si la povestirile tale despre cum te iau brancardierii si te rup de ai tai.... mi s-a facut un mare gol in stomac......cred ca e o senzatie tare nasoala
Bine ca trece repede si este rasplatita cu asa o superbitate de "cadou" .
Toate cele bune va doresc si tie si scumpei tale

danat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Pisicutelor sa fiti sanatoase, norocoase iar Pisi junior sa va aduca numai bucurii.
Ati primit de la iepuras cel mai frumos cadou posibil!
Pupici,
Maadi si bb Calin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

FELICITARI!!!
sa fiti sanatoase si asa aveti tot ce este mai bun si mai frumos in viata!!
numai bine va doresc!!!!!

gianina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusha28 spune:

Sa-ti traiasca pisicuta! Tu cu ce dr. ai nascut? Ca si eu tot la Municipal o sa nasc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tango spune:

Sa va traiasca bebita si sa va bucurati de ea!
Hristos a inviat!

Mergi la inceput