Fetele din America (77)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Fetelor, vin si eu cu o intrebare. Aici mirele isi pune ceva in piept: floare sau ma mir eu ce altceva? Cum se obisnuieste?
Ca m-a intrebat o ruda din Ro.
Pup

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
http://community.webshots.com/user/ciufuletz
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Pai cre' ca depinde daca o faci americaneste sau romaneste. La americaneste nu ma pricep ca n-am fost, de fapt am fost la una dar n-am apucat sa vad mirele de aproape si nu stiu sa zic de floare. Eu la toate nuntile la care am fost prin comunitate (inclusiv a mea) mirii au avut floare in piept culoare separata de a cavalerilor de onoare.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

draga Oana B
Ma bucur ca esti atit de aproape incit pot sa te lovesc cu .... o cafea cu alintaroma sau cu cola cu care iti eram datoare de cind eram inca in Ro .
Pe atunci parca stiam ca aveai "sediu" in Troy ... dar acum ca spui de Canton e minunat poate o punem de-o intilneala
Noi stam mai aproape decit crezi ca district school-ul e Plymouth-Canton.
si ne mai vedem.
pentru Ann Marie referitor la informatii legate de obtinerea cetateniei poti intra pe www.paginaloteristilor.com
Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Fetelor, scuze daca s-a mai discutat, nu m-am mai uitat in urma, da' plec peste cateva zile in Romania si-s stresata cu bagajele; zbor cu United/Lufthansa si limita e de 2 bagaje la cala a cate max. 50 lbs fiecare, iar bagajul de mana max. 18 lbs (asta cica include si poseta personala?!..) N-am cantar acasa si nu stiu cum sa estimez cat de grele mi-s bagajele. Vreo idee? Cum sa-mi dau seama daca sunt macar aprox. ok? Multumesc!

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Pentru Lai: ma gandeam ca poti cumpara un cantar de baie si dupa ce cantaresti bagajele il returnezi. Eu am calatorit cu acelasi standard la bagaje, in martie anul acesta si am cumparat un cantar de vreo $15-20 de la wal-mart cred, dar l-am tinut pentru silueta pana la urma. Si la bagaje am cazut cam pe aceeasi greutate cu, cantarul KLM, cred ca 1-200gr in plus/bagaj, dar nu mi-au zis absolut nimic.

As avea nevoie de un sfat: mama a venit cu viza de turist ( are pe 10 ani) si as vrea sa solicit prelungirea vizei, insa nu stiu ce motiv sa invoc. Normal ca ma ajuta cu copilul. Insa ce sa zic acolo in formular?? Este exclus motiv de ingrijire nepoata ori motiv de sanatate, ca iti cer acte, etc, si este prea batator la ochi si suna parca...a ghionion, nu stiu, din experienta voastra, va rog dati-mi si mie niste idei.

Va multumesc anticipat,

Carolyne si bobocelul Veronica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

)Mirela mi-ai facut dor de Florida cu pozele...hihi...ca sa nu mai spun ca ne e dor de tati...hihi...

Oana, noi stam pe Sheridan, pe langa 95 (nu stiu daca est sau vest ca nu ma pricep la orientarea in spatiu)..

Lai, si noi tot cu Lufthansa am zburat, bagajul de mana nu il cantaresc (decat daca o fi cine stie ce voluminos) asa ca poti sa pui ceva mai greu in el...
Daca vrei neaparat sa le cantaresti, poti sa mergi la un magazin (noi la Publix avem) care au cantare mari la intrare...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ann Marie spune:

pentru Ann Marie referitor la informatii legate de obtinerea cetateniei poti intra pe www.paginaloteristilor.com
Succes
[/quote]


Mersi mult ptr info, a fost de mare ajutor, in special sa imi mai linisteasca nervisorii incordati

Lai, si eu am calatorit cu Lufthansa de multe ori si nu am avut niciodata probleme cu ei chiar daca nu am folosit cantar. Aveam 2 valize din cele mari din material( ptr ca cele din plasticul acela, sau ce o fi el, sunt destul de grele goale) si puneam in ele cat sa se inchida lejer, sa zic asa, si a fost o.k. O singura data am avut cu vreo cateva kg in plus dar nu a zis nimeni nimic. De regula in US nu sunt asa exigenti ca si in Ro (acolo mereu am avut probleme).
Bagajul de mana nu mi l-au cantarit niciodata cu nici o companie.
Drum bun si vacanta placuta!

Roxy(mama) si Annie(bb)


http://community.webshots.com/user/niceroxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Da fetelor,si eu am avut probleme cu bagajele doar din Ro cand am plecat,de aici nu sunt asa exigenti!!!

SINZI si te cred ca ti-e dor de tati...hai ca mai ai putin si va intoarceti!!!

OANA astept sa ne cunoastem... burtica!

la toata fetele si numai bine!

Mirela si Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Carolyne, Sinzi, Roxy, Mirela Multumesc pentru idei! Uite ca nici nu-mi trecuse prin cap sa cumpar un cantar si sa-l returnez, am un Target peste drum de casa, cre' ca o sa le fac o vizita astazi Sunteti niste destepte

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu74 spune:

Buna fetelor,

ma primiti si pe mine langa voi?!

Locuiesc in Los Angeles, Hanckok Park si BINE V-AM GASIT!!!!!!!
Sunt o viitoare mamica de ianuarie 2007 si ma bucur f mult ca va aflu.

Ralu

Mergi la inceput