Iasule, mandra cetate (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Buna din nou...azi am invoire de la Matei la calculator, dar nu pt mult timp cred.
Adi, vreau si eu reteta de musaca...arata suuuper in poza. Si o copie la CD-ul cu Iasul(daca se poate desigur). Stiu ca intr-un tramvai am vazut poze cu vechiul Iasi si incercam sa-mi imaginez tramvaiele pe Sararie si intersectia de la BCU...
In rest ploua si e urat...sotul a fost plin de surprize cand am venit acasa...o sa plec mai des.
Pupici si o saptamana frumoasa,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Adi, te-as ruga ceva, frumos de tot si anume sa imi dai si mie o copie a CD-ului cu Iasul. am o prietena plecata in Cipru pe care ar bucura-o tare mult si chiar i-am pregatit si eu nicte CD-uri, cu muzica veche romaneasca pe care i le trimit cat de curand.

Gabi, cum a fost la Tecuci?
Mi-ai facut pofta de o musaca, nu am mai facut de mult...

Melba...ce-i aia? Mentionez ca nu am acces la TV si deci nu am vazut nici o reclama de cand a inceput vacanta scolara, din motive de desene animate...Ieri chiar m-am ciondanit cu magda din acest motiv si a tipat sa ii iau televizor...Of, of, of, cat de usor devin copiii dependenti de toate prostiile...


Primavara 2006

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71116#1518073" target="_blank">Catia si Sabina au nevoie de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:



Fetelor, ce vreme de kko. Se intorce sigur vara? Noi stam in casa, facem de mancare, ne jucam...ploaia ne-a stricat planurile...
Musaca si eu am facut saptamana trecuta , acu am pus la foc niste ardei umpluti...
Dana, pai tre sa te conformezi iubita, sa mai iei un TV...uita-te in poza de mai sus a lui Vladut sa vezi Melba
aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Cu placere iti dau copie la Cd numai sa-l gasesc,ca nu l-am mai cautat de ceva ani..
Musaca(fara cantitati ca am facut-o din oki)
Cartofii fierti ,zdrobiti si amestecati cu putin unt,sare si piper.Carnea de vita(sau porc sau amestec) tocata ,calita cu doua cepe tocate,sare piper,racorita putin si amestecata cu ou batut putin.poti adauga si ciupercute daca doresti.
se unge o tava cu unt si se presara pesmet,se pune piureul ,apoi compozitia de carne,deasupra se aseaza artistic(sac!)felii de dovlecel si rosie,se rade cascaval sau se pun felii de mozarella(ca la mine)se da la cuptor la foc mediu pana se rumenesc frumos dovleceii.Se taie dupa ce se racoreste putin,se poate servi cu sos de rosii sau de iaurt cu usturoi.
Daca n-ai dovlecei faci mai mult piure si pui si deasupra sau poti sa faci un sos alb din smantana,faina si ou si-l torni peste carne...



Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belnicol spune:

Buna dimineata fetelor. Spuneti-mi va rog, stiti vreun medic homeopat in Iasi unde as putea sa merg cu Matei ?

Editez: Ce dimineata ca e amiaza deja. Am pierdut notiunea timpului.
Nicoleta si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Revin,am gasit Cd-ul,m-am mai uitat pe el,si am avut surpriza sa nu gasesc "micile povestiri".Are imagini,vechi si noi,cateva date istorice..o harta..doua trei imagini video cu Palatul si cateva cantece vechi..dar fara povestiri..ce m-am suparat..oare unde oi fi "vazut" eu "micile povestiri"?
Danna,azi pana la ce ora esti la centru?

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

multumesc din nou fetelor pentru retete!

dar ploua, nu se mai opreste; nu pot sa nu ma gandesc ca plange si cerul pentru nefericirea familiei care si-a ingropat fetita si acum si tatal...groaznic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

fetelor, aveam pe cineva care ne-a zis pas asa ca imi permit sa spun aici: vindem masina, opel astra caravan din '98 inmatriculabil in Ro. Daca e cineva intersat, mai multe pe PM ca sa nu va plictisesc.
O zi buna!

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Puteti sa imi recomandati o firma la care sa dau comanda de usi si ferestre din pvc si termopan? Pana acum am gasit cu 30 euro mp dar mi se pare f mult.
Multumesc.
Ioana&Andrei (14.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Gata, musacaua e in cuptor. Va fac pofta dupa ce o mancam. Adriana, multumim...trebuie sa mai vad pozele de la papa-bun si sa mai fac.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput