Cu slip,fara slip...?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Cu slip, desigur.

Monica mami de printisor si printese

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roerich spune:

Recomand a se viziona filmul " Orfana " ,productie RP Ungara ,din 1975 .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roerich spune:

Exista astazi o fobie , care pleca din gandirea noastra ! Noi gandim raul . Copii trebuie sa faca plaja FARA COSTUM ! Este corect din punct de vedere medical si in acord cu varsta . Cu ani in urma , astfel de probleme nu se puneau . Am spus mai sus , despre un film unguresc din anii " 70 . Eroina principala era o fetita de 7 ani , orfana si chinuita de catre asa numitii parinti adoptivi . De - a lungul intregului film , aceasta fetita a fost complet goala . In mod firesc , nimeni , dar absolut nimeni la vremea respectiva nu a comentat acest aspect .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Tie ti se pare normal sa iti expui copilul gol, indiferent de varsta??????
Mie nu, mi se pare o totala lipsa de respect fata de copil.

Crinuta si Rayan











Fara Dumnezeu nimic nu e.

www.dozule.org/UK/UK_extra/UK_VSG.html" target="_blank">important


www.muntelesfinteitreimi.ro/Octombrie%202008.htm" target="_blank">Nusfalau

traieste sanatos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

Cu slip mai ales la fetite, la mare pe plaja, pentru igiena pentru a prevenii eventualele "iritatii" de la nisip. La piscina, la gratare ,pescuit, scaldat in ape curgatoare cum doreste copilul sau in ton cu ceilati copilasi din grup. Purtatul "sutienului" la fetite ca sa ascunda doua "pete" mi se pare aberanta.Iar daca ele doresc asta ca sa semene cu mamica atunci e altceva. La fel mi se par si mesajele purtatului slipului pentru a prevenii admiratia pedofililor... Sa fim seriosi nu toata lumea e pedofila si obsedata sexual. Iar pentru astfel de "exemple" sociale cred ca noi toti adulti ar trebui sa facem tot ce e posibil pentru ai pune la locul lor respectiv dupa gratii la puscarie sau la nebuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

numai atat am de zic ... blllaaahhhh ... tu poti sa compari ani 70 - 80 cu ce e acuma... la cati narozi sunt in lumea asta tu ai curaj sa iti expui copilul.. hmm again... blaaahhh nu pot crede ca in zi de astazi mai sunt oameni care considera normal sa vada un copil gol pusca alergand pe plaje... brrr, ce sa mai zice de igiena...


Citat:
citat din mesajul lui roerich

Exista astazi o fobie , care pleca din gandirea noastra ! Noi gandim raul . Copii trebuie sa faca plaja FARA COSTUM ! Este corect din punct de vedere medical si in acord cu varsta . Cu ani in urma , astfel de probleme nu se puneau . Am spus mai sus , despre un film unguresc din anii " 70 . Eroina principala era o fetita de 7 ani , orfana si chinuita de catre asa numitii parinti adoptivi . De - a lungul intregului film , aceasta fetita a fost complet goala . In mod firesc , nimeni , dar absolut nimeni la vremea respectiva nu a comentat acest aspect .

marian


Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inlove spune:

Dupa 3 anisori, cu slip musai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

cu slip la orice varsta

MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Intotdeauna cu slip!!!!Indiferent de varsta!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput