Cu slip,fara slip...?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vmm spune:

Fara! E normal ca un copil sa fie bronzat uniform. E normal ca un copil sa simta la plaja placerea pe care o are seara in cadita. Lasati gandurile urate ascunse la voi in minte. Orice copil prefera sa renunte la scutece sau la chiloteii ar caror elastic le lasa urme pe piele. De la o anumita varsta incolo va decide singur daca vrea sau nu sa-l tina pe el.
Incercati sa faceti baie seara cu slipul pe voi. Va place?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaP spune:

In principiu fara. Omul pervers nu se impiedica de o bucata de carpa. Insa daca copilul cere sau observa ca cei din jur au slip si cere, atunci cu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Fara, pana pe la 4 ani. Sau eventual pana cere el.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

fara. decat daca cere el. si noi megem la nudisti, celui mic nu i se pare nimic nelalocul lui, si nici nu cred ca trebuie. dar cate bordeie atatea obiceie...

b

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

cu slip,din cauza igienei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

cu slip,din cauza igienei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Intr-o lume perfecta, l-as lasa in funduletul gol pana e mai marisor, pe la 4-5 ani, insa....aici unde traim noi, cu atatia dezaxati...obligatoriu cu slip.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sety spune:

Cand eram eu mic (anii '80), pana pe la 7-8 ani, ai mei ma lasau mai mult fara slip la plaja. Maica'mea spunea ca e mai sanatos asa si chiar insista sa-mi dau slipul jos ca sa nu stau cu el ud pe mine dupa ce ieseam din apa.
Chestiunea e ca vremurile s-au schimbat iar astazi un parinte trebuie sa fie mai grijuliu. Exista posibilitatea ca la plaja sa fii vecin de cearceaf cu cine stie ce pervers sau pedofil care se holbeaza la copii tai iar mai tarziu cine stie... Doamne fereste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Cu slip,fara nicio discutie.Cand suntem in piscina proprie putem sa stam naturali,dar pe o plaja cu sute de oameni nici nu se pune problema.

Oricat ne-am preface,traim intr-o lume nebuna,plina de nebuni.Si prefer ca, copilul meu sa nu fie ´´admirat´´ de catre acestia.

Imi vine sa rad cand mai vad posturi de genul ´´daca vrea el,ii dau slipul´´.Pai cum asa? Cum adica daca vrea el,adica un copil sub 5 ani!?Doamne...aici nu e vorba de confort ci de lucruri mult mai complexe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rasfatzata spune:

Cu costum de baie...

crisanda

Mergi la inceput