Cu slip,fara slip...?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Cu slip. Al meu are 1,7 ani si abia am venit de la mare.
Bineinteles ca din prima zi am umblat dupa slipuri, i-am cumparat 2 sa am sid e schimb, ca nu suport ideea de a fi dezbracat total.
De mica nu puteam intelege de ce parintii isi lasa copiii goi.

Ce nu inteleg eu este de ce aici majoritatea voteaza pt slip ( fapt care ma bucura), in schimb la mare 99% dintre parinti isi lasau copiii fara.
Vedeam fete de 6 ani fara chiloti. No comment!

Pe cand vom avea si noi o lege in acest sens?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by teo1970

Cu slip.

Știu că poate părea o tîmpenie și că e normal că pînă la o anumită vîrstă să luăm decizii pt copiii noștri, da’ mie mi se pare că în cazul nudității în public e ca și cum eu însămi aș abuza de ei – prin faptul că decid să le expun intimitatea fără consimțămîntul lor (liber și cu discernămînt exprimat)




Exact asa simt si eu. Cu ce drept il expun eu in public complet dezbracat? Cine ne da noua dreptul asta?
Asta e principalul motiv pentru care nu concep fara slip, chilot, pampers, ce-o fi, numai sa fie.








Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Si eu am votat pentru slip la orice varsta.
Crinuta, probabil cei 99% nu sunt membrii DC... :))
Acum, serios, iti dai seama ca pe plaja italnesti oamenii din toata tara, din toate categoriile sociale, etc.
Si eu am fost mirata cand, in grecia, am vazut copilasi germani la poponetzul gol... Credeam ca ei isi imbraca copiii.


Laura mama lui Dimitrakis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

CU ABSOLUT...deci inafara de motivele pe care le-a expus laura si pentru alt motiv, nu trebuie exagerat cu statul la soare pentru pielea sensibila a copiilor, nici pentru noi, dar mai ales pentru ei...radiatiile solare nu mai sunt safe 100%, stim cu totii ca stratul de ozon s-a subtiat...si da nisipul intrat peste tot, numai "bine" poate face unui copil!!

Lena si t-rex Freya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Cu slip desi la un an a mai stat si fara in apa marii ca pe plaja avea pampers

O zi excelenta tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Cu slip, numai ca nu prea am avut castig de cauza dar perseveram. Cum ajungea pe plaja, cum avea o prima grija: sa se descotoroseasca de ei. Am "muncit" si i-am explicat ca e bine CU SLIP pe ea, dar...s-a udat asa ca obiectul vestimentar a ajuns in nisip intr-o fractiune de secunda
Mai muncim la expliactii...
Aaa, avem 2 ani si 10 luni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Categoric cu slip, e cea mai buna varianta indiferent de varsta

Martha 34+weeks
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Cu slip si/sau pampers de apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

cu slip. se intreba cineva de ce litoralul e plin de copii complet dezbracati din moment ce parintii lor sunt sustinatori ai slipilor.
raspuns posibil...din cauza de bona si bunica pe care degeaba le instruiesti ca ele fac tot ce vor

Bibi cu no. 2 si David (08.07.2003)
POZE
CUM A VENIT PE LUME DAVID
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10053;19/st/20060830/dt/8/k/2c2b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Fara slip.
A fost atat de incantat ca e liber fara haine si apoi e foarte placut si pentru un adult sa inoate gol.



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput