Slipi la copii- de la ce varsta?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Nah si mie mi se pare sutienul la fetite inutil, da' ma rog, nu ma deranjeaza ca am baiat. Baiatul meu are patru ani, astia le pun la copii un fel de izmene pana la genunchi in loc de slip . Eu nici in curte la mine nu l-am lasat in fundul gol in piscinuta, ca am zis ca daca ma vede vreunu' si ma reclama or something. El voia sa isi dea chiloteii jos, da' nu l-am lasat. Pe de alta parte eu tin minte cand eram mica si ma tineau ai mei cu fundu' gol la plaja, trebuie ca aveam peste 4 ani dc. imi aduc aminte. Nu imi placea deloc, ca imi intra nisipu' in fund, as fi vrut f. mult sa imi puna chiloti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Crezi nu crezi Ocebine dar aici in L.A. asta este situatia! Dar te am intrebat la voi ai vazut copilasi goi la plaja, sau fete fara sutien?

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

E mai comod ptr ei fara costumul ud pe ei, se bronzeaza frumos !!Mie asa mi ar fi placut ptr Uca dar nu se poate!

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

NU am vazut copii fara costum de baie. Fete fara sutien pina pe la vreo 3-4 ani, da am vazut.
Din cite stiu fetita ta nu mai chiar mica, nu stiu de ce insisti fara sutien.
In fond, puteti oricind merge la nudisti. Nu vad de ce nu. Fiecare traieste dupa cum vre si se simte bine

NU mi se pare mai comod si mi se pare periculoasa ideea cu bronzatul frumos. Eu de exemplu pe ai mei ii tin imbracati complet (inclusiv cu tricou impotriva razelor soarelui). Cel mare are alergie la soare si nu pot risca. Cancerul de piele se face din expunerile repetate pina la 18 ani. Prefer sa am copiii albi ca brinza acuma...cind or fi mari pot lua decizia pentru ei insisi daca vor bronzatzi uniform. Uite-l p'al mic pe plaja Alex la nisip

Intrebare: La ce foloseste bronzul uniform? Cine ii controleaza la chilotzel?

Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Noi am fost cel mai devreme cu piticii la plaja in jurul virstei de 1 an si nu mi-am pus niciodata problema sa nu le punem slip. Am mereu 2-3 perechi(pt. fiecare) la plaja cu noi, daca mi se pare ca e nor si nu se usuca repede ii schimb, sau mai faceau pipi accidental. Anul trecut Vivien la 1 an si jumatate o mai tineam si cu pampersul pe sub slip dar intra nisip si am lasat-o mai mult numai cu slip de frica sa nu se irite. Asa ni s-a parut normal de la bun inceput, nu m-am gindit nici o clipa la alte probleme.......si in gradina le-as pune un slip.
toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Sa ti traiasca feciorii!!Frumos baiat! Stii cum e?! Fiecare stie ce i mai bine ptr copilul lui. Noi nu avem probl cu soarele, folosesc cr de protectie 45 plus si s a dovedit a fi eficienta. Acu Uca are 6 jumate dar ce ti povesteam se intampla cand ea avea 3 si jumatate. De atunci m am lecuit.Crede ma s a uitat lumea la mine ca la zombi cand am aparut cu fetita de 3 ani si jum fara sutien! Ce sa i faci?! Venisem si noi din Romania! Si apoi da i chinuiala cu schimbatul costumelor de baie sa nu stea cu el ud pe ea!

Acum e maricica si i ok, poate sa stea si cu costumul ud pe ea !

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu cred ca in California sunt mai exagerati asa. E posibil sa fi venit sa ii spuna Corinei, in orice caz nu e exclus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

off topic Eram la piscina si a venit o tipa cu tanga. Au venit la ea cei de acolo si i au zis ca nu i permis asa ceva la piscina, se schimba sau pleaca!!! Top less cred ca direct la politie ajungi!!!

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:


As vrea si pareri de la fete care merg la plaja in Romania, nu numai de la cele din strainatate. Am inteles ca acolo e obligatoriu slipul. La noi nu e la plaja, e doar la piscina (unde si noi purtam).

Si era vorba de o statistica aici sau cel mult de motive pro sau contra.

Mi s-a parut bun motivul cu ciupercile luate din nisip, dar e prima data cand aud.

As aprecia daca nu ne-am certa pe acest subiect. Multumesc pentru intelegere.




Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

da chiar asa, incetatti cu cearta.. mergeti la sondaje si vedeti statistici

toate cele bune



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput