Szeged-10

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

va mai stresez si eu cu o intrebare
am inteles ca dc de la SZeged e ra in cocediu?o fi venit?
crinutza te astept cu rezultatele..ieri am tinut pumnii!!!
va imbratisesz pe toate!!!!
Va multumesc pentru sustinere!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Auburn, Zori multumesc frumos!!! sunt din nou vesela.

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Ciao fetele!
Liana dr Zadori de la Szeged s-a intors deja din concediu.
Pussi ma bucur ca te simti mai bine.
Am plecat sa mai citesc ceva, ca as face orice numai sa nu invat.
Va pup pe toate
ZoRi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

ZoRi multumesc!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Fetelor, sunt foarte trista. Mi-am luat rezultatul de la analizele hormonale. Daca anul trecut erau bune si valorile FSH si LH erau pe la mijlocul intervalului, acum sunt rele de tot. Le scriu mai jos.
PRL 464,46 (vn 25,4-402,8), LH 11,05 (vn 1,8-11,3), FSH 11,18 (vn 3,2 - 10), estradiol 77,11 (vn 30-120).
Ce ma fac, oare imi face fiv cu aceste valori? Va rog sa-mi spuneti daca mai e cineva care are asa analize si a putut face fiv?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Crinuta in primul rand calmeaza-te si spune-mi ce ti se pare atat de ingrozitor la valorile tale? Normal ca sunt fete cu valori mai dezastruoase care au facut fiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Lachi ma streseaza ca fsh e peste limita "binisor" si lh e si el la limita superioara. Ca sa nu mai zic de prolactina. Sunt suparata mai ales de fsh, ca e mare. Cu fsh-ul asta nu stiu ce rezerva ovariana am si ce calitate or sa mai aiba ovocitele, in caz ca voi avea asa ceva.
Lachi multumesc mult, tu esti draguta si vrei sa ma incurajezi (cum ai facut intotdeauna), dar sunt necajita tare acum.
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

iti spun io si va trebui sa ma crezi pe cuvant, ca au fost fete cu fsh muuult mai mare ca al tau care au si facut fiv si au si reusit! Calmeaza-te. Da, e un pic mare prolactina, dar de asta se face fiv ca sa iasa totul bine, sa se aleaga ovocite bune, etc! hai te rog io nu intra in butoi...ca stiu ca te simti confortabil acolo si iesi greu din el!
Ce ti-am zis io aseara la telefon? ca ai lasat analizele pe azi ca sa-ti "aranjezi si ziua de azi"... calmeaza-te ca si starea psihica influenteaza aceste analize!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Lachi multumesc ca incerci sa ma incurajezi. Desi plang acum, m-ai facut sa zabesc la chestia cu butoiul (ca se cam potriveste). Intotdeauna ai stiut ce sa-mi zici, esti o scumpa. O sa incerc sa ma obisnuiesc cu gandul ca asta e si nu am ce sa fac. Doar sa imi faca FIV cu analizele astea. Ai avut dreptate, mi-am aranjat si ziua de azi.
M-am uitat pe analizele facute cu nici un an in urma si nu-mi vine sa cred cum au putut sa se modifice asa de rau.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

quote:
Originally posted by lachione

hai te rog io nu intra in butoi...ca stiu ca te simti confortabil acolo si iesi greu din el!



Mare dreptate ai cu butoiu'
Las' ca sunt eu mai aproape de ea si ma duc si-i arunc butoiul ala.

Crinuta analizele nu sunt atat de rele incat sa nu poti face un FIV.Sa fim serioase si sa nu dramatizam prea tare(ca asta ne e obiceiul).Acum o sa te duci la doctor si o sa iti stabileasca un protocol pe care il vei urma si cu siguranta vei reusi.Doar la reusita sa te gandesti nu la butoaie si altele.


Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput