Szeged-10

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

auburn ne vedem cand poti si tu, si eu sunt super ocupata. as fi vrut sa ne intalnim ca am o stare destul "agitata". Sunt dupa concediu, si sunt iar obosita si fara rabdare, si fara chef, iar am impresia ca nu mai am timp pentru mine si ca trebuie sa fac totul pe ultima suta de metrii, ca toata viata mea se rezuma la faptul ca vreau un copil care nu mai vine, ca toate energia mea se canalizeaza in directia asta. Nu vreau sa va supar, va admir ca aveti atata rabdare si putere, dar as vrea o pauza de la toate. Am recurs la micile trucuri: cumparaturi, dar deja nu ma mai ajuta. Acasa nu am probleme si nici la servici, dar starea mea asta e. Am 2 sanse: sau concediu in care sa fiu rasfata( nu Sovata cu program de tratament fix) sau sa merg la psiholog. Nu vreau sa intelegeti ca nu-mi doresc acest copil, sau ca nu sunt destul tare sa fac sacrificii, dar asta simt. Imi puteti spune ca sunt doar la inceputul drumului, stiu.........dar asta e.

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Mi-Ka,,andicu,,crinutza multumesc frumos ..
hai sa va zic..
sper sa am noroc..stitii m'am hotarat sa fug dupa 3 iepuri
m'am programat la Buc pentru laparo..Astept raspuns din Austria pt Fiv ,,si de la Szeged..asa ca cine ma cheama primul al lui sunt
am mare nevoie de pumnii vostrii..sper sa prind macar o laba de iepure daca nu tot iepurele

si eu tin pumnii la toate !!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

ZoRi: a fost o sarcina obtinuta prin IAD. Din pacate doctorii au zis ca cica e SEU si m-au operat. Eu totusi am un sentiment ciudat, ca a fost o sarcina la locul ei. Mai multe detalii gasiti la cap. despre SEU. Si va multumesc tuturor celor care ati fost langa mine. Va tin pumnii pt. mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Tabitha imi pare foarte rau, am citit ce ai scris la SEU si mi se pare foarte ciudat ce ti s-a intamplat. Daca tu ai ovulat pe stanga era imposibil sa fie sarcina pe trompa dreapta, dar medicii stiu mai bine. Iti doresc din suflet refacere cat mai rapida si sunt convinsa ca daca ai obtinut o sarcina o vei avea si a doua oara si de aceasta data va fi bine.
Pussi ne intalnim maine sau vineri, am vorbit cu Auburn si incearca sa-si faca timp. Vorbim diseara sau maine dimineata, ok?
Liana iti tinem pumnii si daca va fi nevoie sa faci fiv te asteptam sa devii o szeghedista. Dar dupa laparo s-ar putea sa ramai natural (sa dea DD), sa nu mai ai nevoie de fiv, nu?
Crinuta Auburn are dreptate daca nu mergi pe la Oradea e mai lejer sa treci granita pe la Cenad(Tm). De la TM la Szeged sunt cam 120km. Dar voi faceti cum credeti ca e mai bine pt voi.
Andicu pana vii tu incoace am terminat cu examenul(26-28 aug), asa ca nici nu se pune problema sa nu ne intalnim.
Va pe toate
ZoRi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Fetelor, ce ati mai scris! tare bine-mi pare cand vad ca
se activeaza si subiectul nostru!

Auburn, iti multumesc muuult de tot!6 sept e foarte bine ptr mine! sa stii ca si eu am avut acelasi stres la Gonal F! niciodata nu eram sigura daca am bagat doza potrivita sau nu! mereu mi se parea ca ba aud prea multe clickuri , ba prea putine! tu la 3 clickuri ce doza ai avut? stiu cum e sa te intelegi cu asistentele in limba "gimnastica", dar macar sunt binevoitoare! multa bafta, iti tin pumnii sa fie bine si sa ai embrionasi multi si frumosi care sa se prinda din prima!!!

Crinuta, si eu zic ca-i mai bine pe la Cenad, ca cei de-acolo sunt obisnuiti cu fetele care vin la Szeged si dureaza 5-10 min sa treci prin vama, pe cand pe la Nadlac e tot timpul aglomerat si sunt si mai lenti cei de-acolo; eu am fost si pe-acolo de vreo 4 ori in ultimii 2 ani.SI preturile din Arad la cazare sunt un pic mai mari decat in zona Timisoarei, ca noi ne-am interesat si pe-acolo.

Tabitha, imi pare nespus de rau ptr ce ti s-a intamplat!nu m-asteptam sa ai SEU!o sa citesc si eu la subiect, sa vad detaliile, dar oricum, si eu vreau sa-ti spun ca important e ca ai ramas! asta conteaza f mult! sa dea DD sa-ti revii repede si sa te vedem curand cu un nou test II cum trebuie!!!

Liana, pumnii mei sunt stransi deja! sper din toata inima sa iasa cum iti doresti, indiferent daca devii Szegedista sau direct dupa laparo!

Pussi, te inteleg! si pe mine ma apuca cateodata! e bine sa ai perioade in care sa te detasezi total de chestia asta! ajuta f mult la psihic si cred ca si organismului! eu sunt convinsa ca toate fetele care au posibilitatea sa ramana natural, cele care se chinuie, vor avea parte de bucurie exact atunci cand nu se asteapta! am vazut la multe fete de pe DC chestia asta! asa ca, ia-ti concediu daca mai poti, relaxeaza-te, distreaza-te, si impune-ti sa nu te mai gandesti deloc la subiectul ! sunt sigura ca o sa-ti faca bine! si apoi revino cu forte proaspete!.. ca nu accept sa ne parasesti de tot!

ZoRi, succes la examen , sa iei nota maxima, dna profesoara!si eu abia astept sa va vad, sa ne intalnim, si uite ca va fi un pic mai repede! daca AUburn mi-a mutat programarea in 06 septembrie, vom sta probabil vreo 3-4 zile la Timi.

Ileana, Mi-Ka, Daciana, ptr toate si in plus ptr Leliutza! te rog, Mi-Ka, poate poti sa-i transmiti! sper ca e bine si ea si bebe!


Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

[quote]Originally posted by crinuta71

Ileana o sa ma uit la traseul pe care mi l-ai spus tu (de fapt il pun pe sot sa se uite, ca el va conduce). Multumesc mult de sfat. Te-ai hotarat cumva ce vei face in continuare, cand vei mai face FIV?

Servus,

Clar, l-am reintrebat pe al meu sot...dupa parerea lui, cel mai bine ( din Tg Mures), este
Cluj-Oradea- Bors ( aglomeratie medie vama)-Berettyoujfalu-Bekescsaba-Szeghet.
Pe varianta asta, din Brasov, sunt cu aproape 200 Km mai mult decat prin Deva....clar din Tg Mures, distantele sunt aproape egale.
Am fost la Oradea saptamanile trecute, si pot sa-ti spun ca drumul este rau pe un deal la Tg Mures ...in Tg Mures ( dar asta sti mai bine ca mine) si in Cluj, pana il traversezi.
In rest , super OK...si fata de drumul pana la Arad, este mult , mult mai liber...nu sunt atatea camioane....
Si ce sa-ti zic...nu stiu cum mergeti voi cu masina, dar cred ca puteti sa mergeti si sa va intoarceti in aceeasi zi, mai ales la primele vizite, de eco si monitorizare...
Pe varianta asta, nu prea poti sa te cazezi la Oradea, ca sunt totusi de mers pe urma prin Ungaria ceva KM.....

Cat despre mine...astept sfarsitul lu'semptembrie ..cu sufletul la gura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:


Vezi, ca de la Tg Mures, pe ruta Deva-Lugoj-Timisoara, nu se poate circula...iti vine sa cobori, sa-ti iei masina in brate si sa mergi asa....este cosmar (asa era acum 2 luni si jumatate).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

CRINUTA DRAGA, eu am fost in iulie la Sovata si am venit prin Tg. Mures, Alba -Iulia, Deva, Lugoj, Buzias, Timisoara, asa e OK drumul. Intre Lugoj si TM prin Recas e ff nasol, dar prin Buzias e super OK.

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Ileana multumesc mult de sfaturi. Cred ca stiu despre ce deal e vorba. Daca e acela, adica varianta, atunci e rau de tot.. Daca mai vii prin Mures cumva sa-mi spui, daca ai timp, mi-ar place sa ne vedem daca vrei si tu, bineinteles.

Ioi, daca e problema cu drumul pe o portiune spre Timisoara, nu e bine sa-l duc pe sot pe acolo. Pentru el e foarte importanta masina, nici nu vreau sa ma gandesc cati bani pune pe ea (el spune ca masina e singura din casa care il asculta, ca nici eu nici catelusa mea nu il ascultam), cred ca ar fi in stare sa se intoarca decat sa mergem pe acolo. Ce imi place la traseul de care spui tu, e ca sunt putine camioane. De cand am avut accidentul, eu sunt cam stresata din cauza camioanelor. Si sa stii ca as prefera sa mergem si sa ne intoarcem in aceeasi zi (pentru ca in urmatoarea trebuie sa fiu la lucru oricum, doar o zi am libera, sper sa fie si aceea).

Deci, prin spetembrie vii si tu la Szeged sau mergi in alta parte? Inseamna ca ne incurajam reciproc?

Andicu iti multumesc si tie pentru sfaturi. Sper sa reusesc azi sa vb cu sotul, ca vine iarasi tarziu acasa. Daca nu, maine tot il prind.

Liana sper sa reusesti dupa laparoscopie, sa nu mai fie nevoie de FIV.

Auburn sigur ai stat destul cu acul introdus, stai linistita.

Tabitha imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat. Nu-mi venea sa cred cand am citit ce ai scris.

Pussi si tu ai fost prin Mures? Acum vad ce ai scris. Sa-mi spuneti cand veniti pe aici, sa ne vedem, daca vreti si voi, fetelor. Multumesc de tot ce mi-ai spus.
pentru toate fetele de aici

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Pussi in legatura cu starile prin care treci si de care ai scris mai sus, sa stii ca te inteleg foarte bine. Desi mai am doar vreo saptamana pana trebuie sa merg la dr. si eu ma tot gandesc daca sa continui sau nu. Asa ca te inteleg foarte bine. Uneori imi vine sa las totul balta. As vrea sa merg undeva departe in concediu si sa uit de toate. Acum voi merge totusi la inca un FIV, desi uneori ezit. Si nici eu nu pot sa spun ca 100% voi merge pana la sfarsit de data aceasta. Cred ca imi e frica sau nu stiu nici eu ce simt....

Am uitat sa va scriu: maine imi iau rezultatele la analizele hormonale, azi nu m-am simtit in stare, imi e putin frica de rezultate.
poze

Mergi la inceput