Piticodromul de sept-oct 2005 (130)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Maddy, eu am mai laudat o data siropul Baby Calm de la Erba Vita pentru calmare in perioada dintisorilor. Pe Anca o linistea.
Si e pe baza de plante.

Dana_Lucia, uite ca ti-am starnit amintirile de anul trecut.
Cred ca Doamne-Doamne asa a vrut ca anul trecut sa te chinui pana sa se nasca nazdravanul si dup-aia sa fie totul numai bine.
Cred ca e mortal cand coboara si merge singurel.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata!

Marinela, hai pregatiti-va un pic pentru interviu, mai cititi despre ce intrebari au avut altii (sint multe forumuri cu emigranti canadieni in care descriu in detaliu tot). Bafta multa!
Simo, Ruxandra, m-am distrat cu revelatia voastra. Si va admir sincer copiii care scot hainele din sifonier, abia astept sa faca si copilul meu la fel (nu glumesc). A mea se duce glont la sertarul cu OB-uri, si le roade de parca ar fi bomboane; de haine nu se atinge decit putin.
Ruxandra, Maddy, bine ati venit in club. Acum Miruna mi-a aratat ca ceea ce credeam eu limita maxima (sa miorlaie daca dispar din raza vizuala) poate fi depasita: miorlaie dac ma dezlipesc de ea sa fac pp, cu usa la baie deschisa!!! Eu nu stiu cu cine seamana, ca eu nu sint deloc, da' deloc lipicioasa; cred (de fapt mai mult sper!) ca e doar o etapa. Iar cind ma prinde de mina, nu imi mai da drumul indifiernet ce face, ma tiriie peste tot.
Cristina, simpatic cintecelul, chiar daca e cintat in franceza.
Dana Lucia, felicitari pentru performantele lui Alberto!
Carmi, ce simpatic trebuie sa fie Fabiano cind aplauda. Si eu incerc sa o invat pe Miruna cu aplaudatul; ii place, se uita la mine fix cind aplaud, dar nu presteaza.
dayssy, v-am adaugat pe listuta. Bine ati venit la noi! La multi ani lui Dragos pentru azi! Mai avem o Alina din Galati.
Dana frantuzoaica, stii ca am mai zis o data ca il iau pe tatal tau la mine; ei bine, de data asta nu mai scapa.
Veronica, felicitari pentru ! Ati scapat de lanterna rosie, au preluat-o Alina cu Dragos.
Anca, of, ce zi, bine ca s-a terminat!
Sofia, am admirat-o pe Nuka. Drum bun si distractie placuta la mare!
Dana din Sibiu, am vazut 2 emisiuni de pe prima cu schimbul mama-fiica, si m-am tot gindit la voi, daca ati mai filmat sau nu.
Deea, cred ca te bucuri ca e fratele aproape de tine iar. Eu il inteleg, pentru unii oameni nimic nu e mai de pret decit intilnirile cu prietenii si familia in weekend.

Vreau si eu sa-mi laud copilul, dar ma duc la masa acum.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Ioana, si eu sper ca e doar o faza. Nici eu nu-s lipicioasa si cu toate astea mama imi povesteste chestii horror cum ma agatam de ea cand trebuia sa plece la serviciu, ceea ce imi da sperante .
Uite, eu admir sincer copiii care stiu sa se dea jos civilizat de pe fotoliu/canapea si abia astept sa faca si al meu asa in loc sa se repeada cu capul inainte. Ciudat, altfel e destul de precaut si isi fereste capatana, dar la coborat din pat, fotoliu etc. se repede ca berbecul.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Ioana, baga o poza cu Miruna cand roade ob-ul, ca e de top!!! Ce simpatica trebuie sa fie !

Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Gata, am decis, pe fiu-meu il fac actor! de filme horror! sa-l vezi cum urla, rage, isi da capul pe spate, de zici ca e cuprins de cele mai groaznice dureri! si asta se intampla atunci cand nu-l las sa traga de perdea sau sa scoata totul din dulapuri.

Deea si Alex
poze si www.dropshots.com/andreeatitza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Si eu ma inscriu pe lista mamelor de care nu s-ar desparti infantul. dar mie mi se pare normal, din moment ce 90% din timp il petrece cu mine..Ca sa nu mai spun ca mie chiar imi face placere cand vine la mine si ma strange de gat
Si nici eu nu sunt deloc lipicioasa, nu stiu daca am pupat-o pe maica-mea de 10 ori in toata viata mea!

Deea si Alex
poze si www.dropshots.com/andreeatitza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Am tot citit si vad ca multi bb-i fak ca al meu adika: boceste cand ies din raza lui vizuala (ori eu ori tasu, ne vrea pe amandoi) asta dupa ce ne-am intors din concediu si tati "l-a parasit" deh la munca si probabil ca ii e frica sa nu fak si eu la fel, asha, noaptea tot nu dormim, dinti tot nu avem, bocim .....si nu prea intelege mama de ce, deskidem sertare (ne mai prindem si degetele si iar bocim), tragem de cabluri, prize si daca zice mama "nu e voie" rade si ii da in continuare .....si mai scriu cand ma lasa, acum se cocoata pe un pat si .......a da si de pe pat fix in cap ca berbecul se duce.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

masa de pranz a fost un "succes" 'bineinteles papa facuta de tata)poate ai dreptate cge
ioanada ,dar acuma ai un concurent care apreciaza papaica lui tata foarte mult ,trebuie sa dai la pace cu Antoine

felicitarri la toti bebei care au mai facut progrese,descoperiri,dintii........etc

dar ce face miflor pe unde umbla?sau aplecat iarasi?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Buuun, deci sunt lanterna rosie. Dar voi nu stiti ca cei din urma vor fi cei dintai?
Cand suntem in casa si Dragos tipa sa stau in raza lui vizuala, in schimb afara nici nu vrea sa ma apropii de el. Se duce cu premergatorul la alti oameni si incepe sa dea spectacol, rade, vrb cu ei. I-am spus sa taie si bilete pt spectacol.
Multi pupici

Alina si bb Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Ca tot m-ati complexat cu retetele voastre si cum tot mi-au murit laudatorii, sa va zic: am profitat ca a dormit 2 ore si ca mi-era foarte lene sa lucrez si i-am facut ciorba cu perisoare (acrita cu rosii). A mancat ca porcu'. Stiam eu ce stiam ca nu e bine sa-l invat cu fineturi.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput