Piticodromul de sept-oct 2005 (130)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Sofia - problema nu este a curentului, ci cred ca mai degraba a mea. Neurologul ma suspecteaza de o anomalie din nastere (un canal osos mai ingust decat de obicei prin care trece nervul facial) si probabil ca de-asta recidivez la cea mai mica inflamatie a lui. Azi mi-am facut RMN la cap si va spun cinstit ca senzatia este oribila. Stai intr-un tub vreo 20 de minute, intr-un zgomot infernal si nu te poti misca deloc. In momentele alea m-a apucat scarpinatul, inghititul, un carcel etc. Daca esti claustrofob - e de rau. Pana urma nu e moarte de om, dar e mai complicat decat pare. Joi imi da rezultatul si vedem care-i treaba.
Simo - bine ca are vaca...

Maddy - ti-a spus cge de baby calm, pe langa dentinox, calgel si eventual putin nurofen. Din pacate durerile de dintisori sunt cam pacatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Nandana,bravo pentru Antoine!Asa ca tati trebuie sa gateasca mai des

Alina,,mersi o sa incerc siropelul.Tinem pumnii sa iasa bine RMN ul.

Locca,sa-i fie de bine lui Matei cu ciorbita!

Ioana,haioasa faza cu ob-ul

Fii-mea a dormit dusa vreo 3 ore,normal recupereaza noaptea
Am reusit s-o pacalesc si eu sa pape orez cu morcov la cuptor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Fetelor, unde gasesc si eu sandalute misto pentru copil? Ca pana acum i-am luat numai de astea de panza,dar acum daca fata vrea sa mearga trebuie sa-i iau incaltari serioase.Cum trebuie sa fie talpa moale sau tare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Maddy, exact asa face si Matei. Dupa o noapte oribila, joi spre vineri, vineri mi-a dormit 2 ore dimineata si 3 ore dupa-amiaza.
Eu i-am luat sandale de la piciul cu piele pe interior, talpa tare si inaltute.
Alina, brrrr, naspa experienta.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Maddy, si eu si Ioana am cotizat la MiniBlu ptr sandalute.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Cristina, nu induce lumea in erorare: eu am cotizat la Leonardo pentru sandalele Mirunei, de care sint foarte multumita.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

bai, io ma bucuram da fi-miu ca zicea ieee.
(pt cine nu intelege conceptul de ieee poate sa vada un www.dropshots.com/day.php?userid=128437&cdate=20060625&ctime=214605" target="_blank">filmulet)
si vad ca toata luna am poze cu el asa, asa si tot asa, asa etc.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

M-am intors si eu de la masa (dupa ce am dat un ocol pe Dorobanti la Mario Plaza, din pacate fara succes in gasirea unei tzinute pt nunta). Ce sa-i faci, seful a plecat in jermanica si sint tentata sa fac tot felul de chestii in timpul serviciului.

La mine e ciudat, lipiciozitatea copilului se manifesta doar pentru mine, la taica-su nu vrea; si doar sta 10 ore pe muchie in fiecare zi cu bona. Cred ca ii place de mine ca nu ii zic niciodata "nu".

Dr Alina, sanatate multa inca o data!
Carmi, ok, incerc sa fac poza cu ob-ul

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

He, he !! uitarea si am si avut concediul.

Ioana, atunci parca le-am cumparat in aceeasi perioada. Sau ma insel si la asta ?

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Alina (anya20) mai zic si eu o data multa sanatate. Imi inchipui ce aiurea o fi fost in tubul pentru NMR la analiza caci principial analiza asta medicala seamana mult cu NMR-ul care il facem noi la solutiile de polimeri si am avut ocazia sa vad si in spitale o astfel de analiza.
Bine ca a trecut si tinem pumnii sa fie bine!

Numai bine tuturor,

Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput