Impreuna, Timisoara (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata!!!!

LA MULTI ANI RADU!!!!!
Doris, sati traiasca sotiorul, sa aveti o viata minunata alaturi de printesica Inescica si de cei dragi!!!

LA MULTI ANI FLORIN!!!!!!
Multa sanatate si fericire alaturi de mamica silvana si spiderman!!!!

vali, io ma tirasc de-a dreptul din cauza de butuci. in rest, asa, incet. bubutz ma ia ca de noua asa ca trebuie sa ma conformez. trebuie afara, trebuie in parc, trebuie sa na jucam etc....pai tu mai un picut, picut!!!

felicia, fain ca te"vad". cum te simti?

danitin, cum e GOLANUL????? ce culoare e?

simona, noi n-avem treaba cu buzele ci am facut niste exeme de asfalt la genunchi si la coate de nu vor nicicum sa treaca, mereu se fac noi in acelasi loc

noi am avut un we naspa rau de tot. vineri noapte spre simbata bubutz a facut febra 39.5, gitul in pioneze: amigdalita cu puroi. si dai si aplica toate metodele de scadere a febrei, antibiotic, etc.etc. pe linga asta a facut si o candida bucala, nu poate bea, minca nimic. e ingrozitor. am avut trei nopti nedormite, crunte, ce mai. azi dupa-masa o duc la dr. sa vad ce mai zice.

va doresc o saptamina buna!!!

33+ +Krisztina (28.07.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza...

La multi ani, Florin!!!
Silva, sa-ti traiasca sotiorul, sa fiti sanatosi si fericiti...

Fetele, ramane sa ne intalnim sambata...
Simo, am notat prezenta ta...
Fug ca am o zi grea...revin diseara...
O saptamana usoara!



DORIS siINES

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_filipas spune:

Neatza buna fetele

LA MULTI ANI FLORIN! Multa sanatate, fericire si noroc cu carul.Silvana sa-ti traiasca sotzul si sa fiti fericiti pina la adanci batraneti

La munci fetele?
Katik ce-ti face burtica? Las' ca mult a fost, putin a ramas.pe burtica
Danitin cum e in masina noua? Se simte izul de nou....
Doris v-ati chefuit bine?
Irina zau ca as veni si eu

Fetele dragele am si eu o intrebare de 100 puncte. Stie cineva ceva despre Baby Einstein? De unde se pot procura sau cum pot intra in posesia a asa ceva. Am inteles ca-s niste cd-uri pentru copiii. Vreau sa-l bag pe atomic la culturalizare intensa ca asa nu se mai poate.
la toata gascha faina si revin ca de obicei pe seara.

Simona si Dragos Octavian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Buna ziua fete,

La cat de zapacita sunt....eu am inteles de intalneala sambata trecuta,in 8 iulie....dar de fapt era programata in 15 iulie,nu?Sau tot cu creierul cu skateboardul ma aflu?

Irina draga....drum bun...De fapt cred ca ai si ajuns deja,nu?Sau tot cu pluta sunt?!Io as veni cu tine,daca mi-ar plati beletu' institutia matale,ca pe banii mei....unde-i nema puterintza,nema chichirez galceava!...Ai inteles ceva?!
Dana-danitin....sa stapaniti sanatosi Golanul,bre!Sa veniti cu el pe ploaie,sa se ude ca sa nu rugineasca!Contract la mare?UAU!!!!!Super....Io imi fac zilnic AMR-ul pana in 28 august,ca mi-e un dor de acasaaaaa.....de imi vine sa intind cat mi-s de lunga pe jos si sa zac de dor....Numai bine!
Felicia....micuta ta manca cirese?!Ce fain!Mandra mea nu manaca decat mere si rarissim banane,iar legumele numai fierte,in ciorbita si alte mancaruri.Sambata i-am luat din piata o caserola d-aia micuta cu zmeura...una a mncat si s-a strambat de parca i-am dat cianura....am halit-o eu cu Alex,ca Luana nici sa se uite la ele nu vroia...Pupam pretenuta Andreiuta!
Doris,sa-ti traisca sanatos barbatelu' si sa aveti parte de o mie de ani de iubire!
Vali....ma bucur sa citesc ca esti bine si ca bebel e in regula...De acum iti urez:nastere usoara si....curaj gaina,ca te tai!Hai ca glumesc,sti tu!Sa fiti sanatosi si sa va priasca sederea acasa!
Simona....zau ca copiii astia is ceva de groaza!Fi-miu la 8 luni si-a spart capul,in frunte,iar la 1 an si 2 luni si-a spart barbia si atrebuit cusut in barba...Sanatate la Dragos si pupam buzita sa se faca bine!
Mey Kati....cum a reusit printesa sa faca asa rau in gatulet?Doamne,draga de ea?!Ati fost la doctor?O trece pe antibiotice,asa-i?Pupici la micuta si insanatosire grabnica!


Si cum ce-i din urma vor fi mereu cei dintai....
Silvana,draga mea,LA MULTI ANI!lui Florin,cu multa sanatate si fericire si dragoste cat China!Sa aveti parte de tot binele din lume!Distractie maxima!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Salutare Timisoara,

Va multumim pentru urari, va dorim si noi asemenea. Sotul meu e putin trist ca a trebuit musai sa lucreze in we, restul gastii fiind plecati care incotro nu au apucat sa vina la noi sa chefuim oleaca. Noi suntem obisnuiti sa tragem chefuri de pomina la fiecare aniversare a mea, a lui sau a copilului, asa ca anul asta va trebui sa se multumesca cu o bere, un suc ...
Doris, la multi ani pentru Radu, sa fie sanatos si fericit.
Pentru intalneala de sambata spun prezent, s-ar putea sa nu pot sta mult in cazul in care Florin lucreaza.

Va pupa
Silvana si spidermanu' Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

tot io ca-i liniste un pic in casa!

ana, nu stiu cum o reusit cu gitul, cert este ca a reusit! am trecut-o io pe antibiotic vineri noaptea pe simbata, ca doar era deja we si pina luni nu putea sta cu febra 39.5. azi noapte deja n-a facut deloc febra. azi a si mincat piine goala la prinz.. dupa masa mergem la dr. sa vedem ce zice.

simona, multam. burtik creste vertiginos. chiar ieri mi-am facut curaj si m-am urcat pe cintar si era sa ma sochez: am pus 16 kg.. si inca nu-i gata. pupic la puiut sa treaca buba!!!!

silvana, distractie placuta! e buna si o bere, daca nu e mai mult!!!

doris mama, fugi mai incet ca afara e cald si obosesti!!!

pupici in gashca!!!!!

33+ +Krisztina (28.07.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

LA MULTI ANI, FLORIN! Sa traieti fericiti, ca in povesti, pana la adanci batraneti!

Katik, imi pare rau ca e asa bolnavioara micutza ta da-i un pupic si de la noi. De kg nu te stresa, ca se duc ele dupa aia ...

Danitin, ce faceti? Dati ture cu Golanul?

Simona, ma bucur ca vii si tu la intalneala si ne vom cunoaste.

Irina, ai aterizat?

Mihi, ce faci? Nu te lasa teroristu' la chatuit? Cand aveti concediu?

Doris, unde facem intalneala? In Unirii?

Vali, cat ai AMR-ul? Cum e David? Saltaret, fotbalist?

Gata cu intrebarile! Am stat azi gramada in parc ca oricum nu aveam chef de nimic, macar copiii sa se distreze. Am fost tare lesinata azi, nu stiu de ce ...

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata!!!!

gata cafeaua!!!

am avut in sfirsit o noapte relativ linistita: bubutz a dormit neintoarsa, deja de doua nopti n-a mai facut febra. a inceput de ieri sa si manince cite un pic, ghiciti ce? placinta de cirese si cremes. cind a fost vorba de supa a spus ca nu maninca, ca o doare gitul. drept urmare a ras juma' de placinta si juma' de cremes.. dar ca sa nu fie liniste toata noaptea, bb2 a fotbalit toata noaptea pina pe la 5, dupa 5 am adormit si eu tun pina la 7.
am fost ieri la dr. si ne-a confirmat ce am banuit si noi: amigdalita cu puroi, a fost bun si tratamentul pe care i l-am dat noi din we. deci, sper sa ne treaca, tocmai eram la rind la vaccin .

gabi, multam de pupik, l-am transmis mai departe.

pupici in gashca la trupa, va urmaresc!


33+ +Krisztina (28.07.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Fetele, intru scurt sa va pupez ca sunt pe fuga, pana miercuri sunt la inscrieri intr-un alt birou.
Iar am ramas fara Spiderman. Azi dimineata a plecat cu mamanu meu la sat.

Silvana si spidermanu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

Katik, merci de cafa...poti linistita sa o faci tu...ca eu sincer nu mai pot sa ma trezesc.
Sunt tot mai obosita, trebuie sa-mi iau in august cateva zile libere, ca nu mai merge asa...
Imi pare rau de Cristina, dar ma bucur ca deja e mai bine.
Important e ca nu mai are febra.
La noi e liniste de cateva luni, suntem ok, fara febra, fara nimic...
In schimb, avem buza sparta, gingia julita deasupra unui dinte, barba vanata, de genunchi nu mai zic, cand unul, cand altul, nici nu trece bine una, ca apare alta...
Te iubim, copilarie....
Pako, imi faceam griji ca nu mai scrii...deci...sambata o facem lata, da???
Simona, am citit ca si voi aveti buza franjuri...si noi la fel...
Deci, vii sambata, da?
Despre Baby Einstein nu stiu nimic, dar daca aflii mai multe spune si la fata...
Ana, draga...pai sa-ti detaliez...
Ai inteles tu ceva...trebuia sa ne intalnim sambata trecuta, dar nu puteau veni multe dintre noi, asa ca am amanat intalnirea pentru sambata asta, cand se aduna lume multa, printre care si tu, nu???
Hai ca mi-e dor de un ras din ala sanatos...ca am avut o perioada tare agitata...cu multe noutati, pe care de abia astept sa vi le spun...
Silvana, acum daca Paul e plecat, cred ca poti sta cat vrei sambata la intalnire, nu???
Cred ca tine e nebunie acum cu inscrierile la faculta...
Spor la treaba...
Gabi, da, intalnirea va fi tot in Unirii, tot la fantana....nu zic mai mult...am rectificat tenta de manea de dinainte, ca sa nu mai deranjeze pe unii care nu au altceva mai bun de facut...of..of... mai...mai...
Mi-e dor de tine...sper ca vii...ca altfel te luam pe sus...hai ca am nevoie de sfaturile tale...musai....
Karra, ai promis ca la urmatoarea intalnire, vii....asa ca te invitam din nou....
Vorbim sambata cand poti veni la stylista...se rezolva...
Mihi, mama...la apel....ce mai zici?
Irina, cred ca esti deja acolo...te asteptam sa ne mai scrii 2 randuri...
Danitin, unde ati facut prima iesire cu Golanul???
Te asteptam la povestit...
Alexa, ce mai zici?

Intrebare Intrebatoare:
Verisorii mei de la baia Mare, vor sa vina la concert la Shakira.
Mai gasesc undeva bilete?
Din alea cele mai scumpe?
La Diverta nu mai sunt decat la peluza...

Fetele, va pupacesc pe toate...o zi buna...





DORIS siINES

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput