Sa ajutam la terapia pentru Ema

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

nu stiu cum e contul paypal...
poate cineva sa ma ajute?
Mari , mami de Ema
povestea Emei

poze cu Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

astazi un vizitator al site-ului pt Ema mi-a scris urmatoarele...
"Buna Mari,

Un prieten de-al meu, impresionat de povestea Emei si de eforturile
tale, a trimis 500 RON pentru Ema la Reiffeisen Slobozia in data de
28.10.06 dintr-un cont ING.
Verifica tu daca au intrat banii si da-mi un e-mail de confirmare.
O alta rugaminte a lui este sa ramana anonim in lista de donatori.

Multumesc si multa sanatate,
S."

multumesc persoanei anomine care a donat aceasta suma pt Ema...

Mari, mami de Ema

povestea Emei

poze cu Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Draga Mary, si eu am citit mereu ce ai postat, dar am fost foarte prinsa si nu am avut vreme sa scriu.

Ana, vad ca locuiesti in Canada, ca si mine: eu am trimis bani lui Mary prin money gram, nu stiu daca stii despre aceasta modalitate. In Ontario, se pot trimite bani prin money gram de la orice oficiu postal, si transferul costa numai 9.99 dolari, spre deosebire de cei 25 de dolari cu care taxeaza bancile daca vrei sa depui orice suma, cat de mica, intr-un cont din afara Canadei. Transferul este instantaneu.

Freya, am incercat sa postez la acest subiect unul dintre fluturasii pe care i-am facut pentru Mary – m-am uitat insa la toate butoanele si nu am reusit sa gasesc vreunul care sa imi permita sa fac asa ceva (adica, atunci cand raspund la subiect, sa atasez un fisier pdf – se poate face asa ceva?)

Multumesc,

Eliza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588/" target="_blank">
Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmcata spune:

Buna Mari,
Iata ca in sfarsit am reusit sa ma inregistrez si sa-ti scriu cate ceva.Pt ceilalti care citesc ceea ce voi scrie,Mari imi este colega de servici,petrecem aproximativ 8 ore pe zi impreuna,iar pe Ema pot spune ca o stiu de pe vremea cand era in burta mamicii ei .
Mari,stiu prin cate probleme ai trecut,stiu ca nici acum nu-ti este foarte usor,ca ti-ai dori s-o vezi pe Ema ca si pe ceilalti copilasi de varsta ei,dar trebuie sa ai taria de a trece peste orice pentru binele ei,si mai ales sa lupti,sa nu-ti pierzi speranta.Intr-o zi vei avea o mare satisfactie de la acest ingeras pentru care tu acum ai face orice.
Nu stiu de unde ai atata putere,dar dupa cum spui si tu,noi suntem doua leoaice si stim sa ne zbatem.
Va pup pe amandoua si FRUNTEA SUS!
Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

buna fetele...aseara Ema mi-a spus "MAMA PAAAAA"...
merge din ce in ce mai bine cu programele...deci trebuie sa continuam...si sa ajungem aproape de ...NORMALITATE

Mari , mami de Ema

povestea Emei

poze cu Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

quote:
Originally posted by mari_paun

nu stiu cum e contul paypal...
poate cineva sa ma ajute?
Mari , mami de Ema
povestea Emei

poze cu Ema



Mari,
ar fi fost mai simplu sa trimitem electronic banii (cum s-a procedat in cazurile Barbee si Sebi), dar merge si money-gram cum spune Eliza-daniela;daca esti de acord eu sunt dispusa sa-i adun pentru America (SUA si Canada) daca mai sunt fete ce doresc sa ajute cu ceva si sa-i trimit impreuna;

eu am vazut ce transformare a avut fiul meu in urma terapiei ABA si m-as bucura din tot sufletul sa mai vad un copilas ca evolueaza;
este extrem de dureros sa stii ca s-ar putea face ceva si nu ai posibilitatea sa-ti ajuti copilul, si ca mai tirziu va fi prea tirziu;

pentru George s-a mobilizat lumea si le-a dat parintilor o raza de speranta....

HAIDETI S-O FACEM SI PENTRU EMA: sa redam acestui copil copilaria, normalitatea


sa o ajutam pe Emma
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79512&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

un nou cuvant in vocabularul Emei, a spus PUI, dupa mine, incet si cu teama ca se aude vorbind...

pupici
Mari , mami de Ema
povestea Emei
poze cu Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmcata spune:

Bravoooo!Incep sa se vada rezultatele,de la o zi a alta!Nu te da batuta Mari si continua atat timp cat va fi nevoie!
Va pup pe amandoua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:


adinar a scris:
"Am citit......Mi se strange sufletul cand vad cat de frumoasa e si cand imi dau seama ca ea nu stie sa se bucure de un lucru, sa-si expime sentimentele.....Imi pare rau ....Mult curaj, rabdare si putere sa-ti ajuti fetita, Mari. Sunt sigura ca bunul D-zeu nu v-a uitat, doar ca sunt prea multi care au nevoie de ajutorul Lui. Eu am o vorba"D-zeu intarzie dar nu uita niciodata!" si sunt sigura ca nu o va uita nici pe Ema. Ce-i drept e ca , daca am pune mana de la mana fiecare cu cat poate te-am ajuta mai mult. Iti promit ca voi incerca si eu din putinul pe care il am sa va dau o mana de ajutor. Conturile unde putem trimite banutii le-am vazut pe site, sper sa fie aceleasi. Ne vom ruga pentru voi. "



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

multumesc d-lui Pavel Marian (Primar al localitati Gheorghe Lazar, jud. Ialomita) si a d-lui Vlase (S.C. Vlase SRL) pt suma de 500 ron donata pt Ema

Mari, mami de Ema

povestea Emei

poze cu Ema

Mergi la inceput