Hotel in Paris

Hotel in Paris | Autor: mariamunteanu

Link direct la acest mesaj

Puteti sa-mi recomandati un hotel/pensiune in Paris care sa fie cat mai central, curat si sa nu coste mai mult de 120 euro camera/noapte ?

Multumesc,
Maria

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

120 !!???
Da' unde te crezi? La Poiana Brasov

Pe Rue Daguerre in arondismentul 14, unde isi bea Lenin cafeau pe la 1910, la cativa pasi de Jardin du Luxembourg sint hoteluri cu 50E/noapte. Telemaque e unul din ele de exemplu.


Alin

*segmentation fault*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Pe buneee ?? Super ar fi !

Merci beaucoup !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Daca nu cauti lux de lux, ci o rezidenta curata, unde sa ai si posibilitatea sa iti prepari de exemplu micul dejun (ai cuptor cu microunde si frigider in camera), iti recomand Rezidenta Clorofila.

Sotul, cnd a ajuns prima data in Franta, a stat acolo si a fst f multumit.
In iunie anul acesta au venit niste prieteni pe care i-am cazat la Clorofila si au fst si ei f incantati. Este o rezidenta f calma, si se aseamana mult cu un han de odinioara.

http://www.residence-chlorophylle.com/index_gb.htm

Uite sa iti faci o idee de preturi:

Studio 1 person:
1 day - 50 €
>7 days - 42 €
>30 days - 34 €

Studio 2 persons
1 day - 57 €
>7 days - 47 €
>30 days - 44 €


Studio 3/4 persons (duplexuri)

1 day - 67 €
>7 days - 57 €
>30 days - 52 €





Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)


Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Spic de grau, nu caut lux, ci o camera curata si situata intr-un loc accesibil (de ex. statie de metrou) de unde sa pot vizita orasul. Suna foarte bine ce spui. In ce arondisment se afla aceasta resedinta si are aproape statie de metrou/autobuz care duce spre centru ?

Multumesc,
Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Maria,

REzidenta se gaseste pe linia RER B - la 5 minute de mers pe jos, de statia Laplace. ( Laplace e a 6a statie de RER de la Catedrala Notre Dame - unde se considera ca e km 0 - faci 15minute pe transport)

UIte: http://www.ratp.info/picts/plans/gif/reseaux/metro.gif - aici ai harta de transport pariziana. RER B - e linia albastra inchis si mai groasa, Laplace e in Sud. Iti spun ca e f aproape de centru.

Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)


Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Pe link-ul cu rezidenta sunt si poze, si chiar si filmulete cu ea. Uita-te sa iti faci o idee.
Daca sunteti mai multi, luati un duplex, si iese chiar convenabil ca pret.
Eu cnd am cautat ptr amicii nostri, nu am gasit mai ieftin. Iar daca te gandesti ca iti poti incalzi un lapte seara, sau sa iti ti ceva la frigider... eu zic ca e avantajos. Nu stiu cat esti tu dispusa sa cheltuiesti. 3 mese la restaurant, in Paris, te pot costa chiar mult.

Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)


Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicica spune:

Maria noi mereu cautam pe venere punct com. Niciodata nu a fost prost si am rezervat de multe ori, iar ca preturi se gaseste orice de la cel mai scump la cel mai convenabil. Spre exemplu acum doi ani am stat pe rue de rivoli langa louvre cu 60 eur pe noapte camera, hotelul mic si camera micuta dar super curat si pozitia traznet.
Si mai poti incerca si hotelclub.
Apropo, daca mergi cu copii ia in considerare ca statiile de metrou (daca nu au si rer acolo) NU AU LIFT...de asta ne-am lovit noi, d-aia iti zic...de fiecare data ia carutul pe sus, noroc ca eram cu prieteni ca sa ridice baietii...

plimbare frumoasa
Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Eu stiam unul aproape de gare de Lyon se numeste Hotel de deux gares, curat si la 40 de euro camera cu dus in camera..Cele care au toaleta in camera sunt 46 sau ceva de genul asta.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anny spune:

Ideal ar fi sa stai undeva prin Cartierul latin. este ceva mai scump, dar ai sa gasesti si preturi ok (eu am stat anul trecut in noiembrie cu 80 de euro camera/noapte.
Ai metrou si principalele obiective turistice. De fapt, metrou este peste tot.........si ajungi repede oriunde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

hotel Regina Opera, langa Opera Garnier. Nu mai stiu arrondismentul, era langa o statie de metrou, curat, de 3 stele. Am dat in dec 2005 80 eur pe noapte. am fost foarte incantati.

Andreea, mami lui Alexandru (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput