Hotel in Paris

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

pe tripadvisor.com din 5 reviews from the guest 3 sunt negative despre telemaque. (ma repezisem sa vad pe unde e, sa vad cum se fac rezervarile, trebuie sa ma intorc la paris, mi-am uitat doua tricouri in camera de hotel si am motiv .

eu am facut rezervare pe internet pe booking.com, fara sa-mi ceara nici un ban inainte, am platit la receptie. (am stat la beaugrenelle tour eiffel, pe rue viala: metrou, magazine-rue du commerce-, t. eiffel aproape). strada e linistita, am venit la 4 dimineata la hotel fara probleme.

inainte sa faci rezervare, citeste si parerile celor care deja au stat acolo.

O.
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

quote:
Originally posted by spic de grau

Daca nu cauti lux de lux, ci o rezidenta curata, unde sa ai si posibilitatea sa iti prepari de exemplu micul dejun (ai cuptor cu microunde si frigider in camera), iti recomand Rezidenta Clorofila.

Sotul, cnd a ajuns prima data in Franta, a stat acolo si a fst f multumit.
In iunie anul acesta au venit niste prieteni pe care i-am cazat la Clorofila si au fst si ei f incantati. Este o rezidenta f calma, si se aseamana mult cu un han de odinioara.

http://www.residence-chlorophylle.com/index_gb.htm



mi se pare excelenta pensiunea, e bine de stiut!
dar daca sunteti dragute> spuneti-mi si mie " de la ce super marche-uri se pot cumpara alimente mai ieftin? cevagen aldi sau lidl din germania,,, ? sau exista nicte fast food-uri sau restaurante mai ieftine? cunosteti>??? merci de raspuns

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

fetelor, de ce nu incercati un Formula 1??? ieftin..curat...cu 38-40 de E stau lejer 3 persoane pe noapte!!!!!! e super! eu numai acolo merg si sunt f multumita! si mai sunt si 3-4 in paris!!!!

multe poze
HAI DINAMO!!!!

Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Disperata: eu mai ieftin ca la Lidl nu am gasit produse. Ptr fructe si legume iti recomand ED.
Apoi alte magazine ieftine sunt AUCHAN, CARREFOUR, FRANPRIX, CORA - e un pic mai scumpa, iar cel mai scump mie una mi se pare MONOPRIX.

De mancat ieftin si nu neaparat rau - FLUNCH. Ai posibilitatea sa iti iei friptura si apoi legume à volonte la 6€ de exemplu (daca te gandesti ca la o braserie obisnuita o salata e minim 10€...). Fastfood-uri nu iti prea recomand. Oricum - exista McDonald, apoi McDonald-ul frantuzesc=QUICK (dar mie una mi se pare ca o ultima solutie, daca chiar nu ai unde manca), sau KFC (care nu se compara cu cel romanesc...aici puii au un gust bizar... ar vrea ei sa aiba KFC-ul nostru)

Ana Maria - hotelurle Formula 1 sunt sigur in Paris? Adica nu sunt pe langa soselele de centura? (pe periferice?). Eu stiu cateva pe "periferic" si daca nu ai masina mica, chiar nu stiu cum ajungi la ele! (plus zgomotul si poluarea) ; ma rog - poate tu cunosti altele - astept sa imi spui pe unde ai stat tu. pls!

Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)


Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

http://www.accorhotels.com/accorhotels/fichehotel/gb/for/3488/fiche_hotel.shtml

uite aici.....nu iti ot spune exact distantele.....noi eram cu autocarul dupa noi...dar e in paris clar.......

mai sunt vreo 2 la 10 (cca) km de paris...si unu nusht unde!!

multe poze
HAI DINAMO!!!!

Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

dupa cum scrie si pe pagina poti ajunge f usor cu metroul.......

multe poze
HAI DINAMO!!!!

Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

http://www.accorhotels.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml#top

jos....sunt inca 5 hoteluri de F1....se pare ca sunt mai multe decat credeam!!!!!!! trebuie sa gasesti unu sa iti placa......

multe poze
HAI DINAMO!!!!

Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

http://www.accorhotels.com/accorhotels/fichehotel/gb/for/2539/fiche_hotel.shtml

asta pare cel mai convenabil....poti ajunge la el si cu metroul dar si cu autobuzul...iti zice pe pagina statia de metrou si ce autobuz....

sper sa iti fie de folos...

multe poze
HAI DINAMO!!!!

Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Ana - in primul link - hotelul e pe periferic, pe la Porte de Bagnolet.
Al 2 lea link mie nu-mi merge.
Iar al 3lea e in 18...mie una mi-e teama pe acolo. Nordul Parisului, in special linia lui 13....eu una nu recomand. Mai ales daca te gandesti sa te intorci seara la hotel.

Acum mi-e somn sa caut pe pagina cu Formula 1...dar ti-am zis in general eu stiu ca sunt mai la periferie. 10km poate insemna mult... Eu stateam la 12km si eram deja in zona 3. (uita-te de curiozitate pe pagina RATP, sa vezi cat costa un abonament pe transport pe o saptamana pe zona 1-3!...ca dai faliment daca te gandesti sa iei bilete).

Ca un mic sfat - cnd veniti prin Paris, evitati in general Nordul. In general sunt zone mai "fierbinti"...in general.

Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)


Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

spic de grau imi pare rau ca nu ti-am putut fi de folos! noi nu am avut probleme pt ca aveam autocarul cu noi. ne-a placut mult hotelul ...pretul e f bun si de accea l-am recomandat!!

multe poze
HAI DINAMO!!!!

Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!

Mergi la inceput