Clubul nurorilor (63)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

'mneata!
fete, am pozele pe cd, da' nu-mi incark, nici pe yahoo, nici pe webshots de ce??? k sunt format jpg..ok, sunt f mari, dar...
edit: mi le salveaza in pc in format bmp...ce fac????

Proaspat casatorita !


Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

neata fete

Andreea e burtica ai.... esti gravidutza fff frumoasa. m-am uitat si la burtica ta de la 13 sapt ca sa vad daca seamana cu a mea, si sunt si eu pe acolo... se formeaza.

Viki eu cred ca-ti cere ff mult coafeza, mai ales ca ai parul scurt. mai bine mai intereseaza-te, mai cauta.

mie azi imi e cam rau, sunt cam ametita si ma doare si burtica. sper sa am o zi usoara la munca, sa nu ma supere nimeni ca nu stiu cum o sa reactionez...

va pup pe toate


Marina 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

'Neatza nurorici!
De azi incepe AMR-ul: mai am fix 10 zile pana la nunta... Ieri am inceput si smotru, am rezolvat sufrageria, dormitorul care nu e gata si in care erau depozitate toate prostiile si am aruncat o gramada (ce sa va spun ca lasasera parchetarii si bidoanele goale de aracet si lac), iubi a rezolvat pe jumate baia mica, azi runda a doua.
Andreea, rotunjoara burtica, dar in rest nu mi se pare ca te-ai ingrasat asa cum spui tu.
Vicky, pe mine ma costa 600.000 coafura de mireasa si eu am parul lung. Hai sa spun ca ar fi o diferenta intre Cluj si Bucuresti, dar tot mi se pare mult. Eventual intreaba si la mirese.
Cat despre sef, de azi sper sa nu mai vina.
Raza, incearca sa faci pozele mai mici. Poate de aia nu le incarca, or fi prea mari.
Bine ai venit bmagdaro! Pacat ca ai soacra albastra. Asteptam sa ne povestesti despre ea.

o zi buna sa aveti!

Nunta noastra

Pregatiri

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna norici,
Am intrat sa va urez o zi frumoasa. Si sa-mi cer scuze ca absentez..DAR asta e! Ca bine zicea Fla cu pauza...cateodata e necesara...alte ori e obligatorie...
Va pup si ne auzim!
p.s. Andreutza super burtica ai! Ufff...abia astept sa vad nepotica!



The future belongs to those who believe in their dreams.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

'Neatza nurorici!
De azi incepe AMR-ul: mai am fix 10 zile pana la nunta... Ieri am inceput si smotru, am rezolvat sufrageria, dormitorul care nu e gata si in care erau depozitate toate prostiile si am aruncat o gramada (ce sa va spun ca lasasera parchetarii si bidoanele goale de aracet si lac), iubi a rezolvat pe jumate baia mica, azi runda a doua.
Andreea, rotunjoara burtica, dar in rest nu mi se pare ca te-ai ingrasat asa cum spui tu.




Pai daca faci o comparatite cu pozele dinainte de nunta...se vede ca m-am ingrasat. Am avut 49 si acum am 71 de kg Sper ca macar vreo 15 sa dau jos dupa ce nasc.
Spor la treaba...ca vad ca ai multa. Si pe noi (mai mult pe mine) ne-a apucat nebunia cu modificarile prin casa. Ieri cand am mutat mobila de pe un perete pe altul am descoperit ca dupa mobila se facuse condens in timpul iernii (fiind perete exterior) asa ca e musai sa il izolam. Azi iubi merge sa caute placi de poliester, sa cumpere adeziv, glet (lavabil avem) si sa se apuce de treaba. Si vreau neaparat sa scap de perdelele astea si sa imi iau vertyicale, sau de la Quelle, si mai vreau sa imi renovez baia. Bucataria mai poate astepta. IUbi zice ca am innebunit, dar stand acasa toata ziua, altceva nu am mai bun de facut decat sa ma gandesc ce modificari sa fac prin casa. Si unde mai pui ca in 22 si 29 iulie avem nunti (la care nu mergem, dar tb sa trimitem plicuri ca ei au venit la noi, in 9 septembrie mai avem o nunta, si in 14 octombrie alta . Si mai e si botezul baiatului nasei... si apoi vine al nostru. O gramada de bani anul asta si mie imi mai arde si de renovat casa.

Andreea 35+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by preda_vicky

Buna dimineata!
Andreea, zici ca esti somnoroasa dar vad ca te trezeste bb dis de dimineata! Si intre noi fie vorba, da si mie joculetele mici ca vreau sa enervez pe cineva. Nu pe sefa... pe colega. Si iti trimit multi pe burtica, sa stea bb cuminte inca putin. Apropo de burtici, vecinica mea care are o fetita de 4 ani, a ramas din nou , si sapt. trecuta a facut prima eco... are gemeni! Abia astept sa nasca si nepoata mea (peste cateva sapt.) si vecinica... mi-e asa dor sa tin un bb in brate.




Eu ti le-as da, dar pe cuvant daca stiu cum sa ti le trimit.

Andreea 35+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ce figura esti, Andreea . Oricum cred ca aranjatul casei e o boala a femeilor. Eu sunt si bolnava cu curatenia, si lunile astea cand mi s-au perindat atatia muncitori prin casa mi-a venit sa innebunesc de praf, moloz, nisip si alte cele. Si oricat imi zice lumea ca lasa, ca nu-i importanta curatenia, ca nu se uita nimeni, ma uit eu si asta conteaza cel mai mult. Si pe mine m-a apucat amenajatul inainte de nunta mai mult decat ar fi trebuit, pentru ca de baia mica nu era vorba ca o terminam acum, dar asta e, ne-am apucat de ea si vreau s-o dam gata. Si oricat ma gandesc la faptul ca o s-o luam de la capat dupa luna de miere (ca mai avem de aranjat un dormitor - zugravit si parchet si de pus gresie in balcoane) tot nu pot sa le las asa.
Spor si voua la amenajari, dar deocamdata tu stai cumintica si lasa-l pe sotzior sa faca toata treaba, tu sa fii ajutor de bagator de seama (cum se zice la noi) . Si lasa ca o sa slabesti dupa ce vine bebelina, oricum eu stiu ca si burtica e foarte grea, ca nu-i numai bebelina, ci si placenta, etc, etc.
Sun, si spor la treburi, stiu ca esti prinsa tare.

Nunta noastra

Pregatiri

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Vicky si eu am parul lung si mi-a cerut la un salon in cotroceni 1 mil pt coc (toate coafezele care au zis ca vin acasa mi-au cerut de la 2 mil incolo, dar intre timp nu a mai putut sa vina niciuna asa ca am ajuns la salonul asta).
a.cicel burticuta


briza_marii
ziua nuntii; una alta pt nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

pe yahoo zice clar doar format jpg..si ele asa-s pe cd, dar pe pc mi le salveaza bmp...si nu merge nicicum!

si sunt FRUMOASE, fete!
hai k mai incerc o chestie...

Proaspat casatorita !


Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Raza, incearca sa le incarci direct de pe cd, sau ai grija cand le salvezi pe calc sa scrie clar la sfarsit .jpg

Nunta noastra

Pregatiri

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput