Viata dupa divort?

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Madau, lupta atata timp cat tu crezi ca mai exista o sansa! Nu o sa-ti para rau ca ai luptat nici daca o sa se intample sa nu ramaneti impreuna, macar stii ca din partea ta ai facut totul sa fie bine; daca nu pentru tine sau pentru el, pentru copil ai facut-o.

Aveti grija de voi!

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by madau

Stati asa ca nu-i asa...in sfarsit am reusit sa "comunicam" si sa stam de vorba despre toate lucrurile care s-au intamplat si care au dus la nebunia asta dintre noi si am hotarat sa incercam sa ne refacem relatia. O vom lua usurel, putin cate putin si eu sunt convinsa ca vom reusi. Cel putin din punctul meu de vedere, voi incerca sa nu mai repet greselile care ne-au adus aici, stiu ca pot face asta. Si am incredere ca va fi bine....ne vom muta in casa noua, va veni si el peste un timp inapoi, asa a promis, si am incredere deplina in asta. Trebuie sa facem sa fie bine, i-o datoram in primul rand celei mici, ea are nevoie de o familie adevarata...si o va avea. Ea merita totul...pt ea vom lupta

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)






no stai ca nu inteleg: deci in urma cu 4-5 zile iti cerea certificatul sa divorteze, acum vrea sa va impacati... in regula. Va mutati in casa noua... o.k., el se muta dupa o vreme cu voi.... hop stai un pic... pana atunci el unde sta?
Cel putin din punctul meu de vedere, voi incerca sa nu mai repet greselile care ne-au adus aici frumos gandit, dar de ce TU trebuie sa te schimbi? Nu te inteleg, tu ai fost cea tradata, inselata, parasita, si tot tu trebuie sa cedezi?
O.k., te schimbi, il primesti inapoi dupa ce se mai tavaleste printre perne vreo 1-2 luni cu amanta, il mai tii o vreme pana nu-l tuna din nou pofta dupa alta, iar certuri, si iar pleaca... iar se plictisete, iar se intoarce...
Ai dreptate, fata voastra merita totul... dar asa ceva nu merita. Si nu cred ca as avea curajul sa mai risc. Of, sper sa iei o decizie inteleapta, dar sa nu-ti faci prea multe iluzii, ai siferit destul, si meriti ceva mult mai bun.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Multa, multa bafta !
Ai grija de tine, de sufletul tau si de fetita !
Sa fie un nou inceput !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

madau,

o sa incep cu partea negativa: daca nu iese, te rog sa macar te linistesti ca ai incercat TOT ce se putea. mi-as dori s nu mai suferi...

dar, daca ati discutat si le-ati intors pe toate partile si ai incredere, merita sa mai incerci:

mult noroc si un nou inceput frumos!






b

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Multumesc....sper sa fie totul ok, va mai tin la curent

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Madau, da-ne de veste ce faci, cum esti

Hopes si minunea mea - Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

AM si eu o intrebare pentru fetele cu state vechi in ale divortului. Pe viitor, cate exemplare "originale" ale hotararii de divort imi vor trebui? Avocata mi-a zis sa scot cel putin cinci - ca voi avea nevoie la buletin, la pasaport, la gradinita, la scoala, etc... Dar am inteles ca fiecare exeplar costa cam 150 de lei. Deci, nu as scoate f multe daca nu-mi trebe. Voua v-au trebuit? Cu ce ocazii? E nevoie de original sau merge si o copie simpla?

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

A trecut aproape un an de la ultima postare.
Mi-a luat cam 3 ore sa citesc intreg subiectul in seara aceasta si ramasese ca Madau se impaca si se muta in casa noua cu sotul. CE S-A INTAMPLAT????? Stie cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Ane, eu nu am decat un original, pe care il pastrez eu. La buletin, la pasaport, la gradi si la scoala lasi copii xerox...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Mio am vazut intrebarea ta si am zis sa nu raman datoare ca nu-i frumos. Nebunia s-a incheiat din septembrie, s-a intors atunci, de Pasti acasa, l-a apucat balamucul iarasi prin august, a plecat din nou la matracuca, i-am pus actele in brate si i-am spus sa divorteze daca asta vrea, sa ma sune cand trebuie sa vin la tribunal, pt ca eu nu mai am putere sa mai lupt. A dat bir cu fugitii vreo saptamana, nu stiu ce-a facut, probabil a stat si s-a gandit, vazandu-se pus in fatza faptului implinit, apoi m-a sunat intr-o buna zi, m-a intrebat ce mai facem, ne-a spus ca vine sa ne vada. Si venit a ramas, a doua zi si-a luat toate hainele de la "domnisoara", s-a mutat inapoi acasa, si-a facut mea culpa pt tot raul pricinuit si ne-a zis ca s-a lecuit de matracuce si plecat de acasa, nu i-a fost bine cu ce a facut. Acum suntem bine, Slava Domnului, a redevenit omul ala atent si iubitor care era si inainte, mai avem momente in care ne mai si certam, dar deh...cine nu se cearta. Mai greu e cu uitatul, ca-i mai reprosez cateodata si-l mai suspectez de cate ceva necurat, el se mai supara ca-i aduc aminte, dar sper sa fie ok si pe viitor. Ne intelegem bine...zice ca ma iubeste si ca-i fericit alaturi de noi.

Pupam pe toata lumea si multumesc pt sustinere

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput