Credeam ca eram pregatita pentru nastere!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

ami sa iti traiasca printesa este superba, ai nascut tot intr-o zi de 11 ca mine, te felicit ca ai schimbat dr , eu regret enorm, poate daca nasteam cu altcineva nasteam si eu normal cum mi-am dorit mult de tot
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

tanti multumim !
Ce iti mai face bebe?


www.flickr.com/photos/84539179@N00/166696886/in/photostream/" target="_blank">poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78768" target="_blank">povestea nasterii micutei Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Un mesaj foarte optimist. Esti un exemplu pentru viitoarele mamici. Eu sunt adepta nasterii naturale si ma rog lui Dumnezeu sa fie totul bine sa pot naste natural.
Felicitari!!!! Sa ai o bebelina sanatoasa si norocoasa!!!

putzuruca 26+ cu Andreea-Maria
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20061002/dt/7/k/e5fe/preg.png
http://photos.yahoo.com/roxpanait

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

Bravo,sa-ti traiasca fetita.N-am prea inteles faza cu masatul uterului,si eu am nascut natural dar n-am avut parte de asa tratament...


Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)
Christinel
New Zealand
Osama

Cine da din coate...departe ajunge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Mi-au spus ca uterul trebuie masat doua ore in continuu pentru a nu se relaxa si sa se faca cheaguri de sange in interior. Prin masaj uterul se contracta si se intarea ca o mingiuta eliminand lichidele din interior (sangele) si asa se reface muult mai repede si fara probleme! Dupa acest masaj uterul ramane contractat, si incepe sa coboare la locul lui.
In timpul masajului a mai venit un doctor sa ma vada si a spus ca trei ore trebuie masat ! Ma durea burta numai cand apasam usor cu degetul!
Eh! important este ca in cateva ore ne-am refacut si am plecat si acasa la mai putin de 24 de ore!

Mult succes!

www.flickr.com/photos/84539179@N00/166696886/in/photostream/" target="_blank">poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78768" target="_blank">povestea nasterii micutei Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

Oh,io fara masaj dupa 2 ore eram in drum spre birthcare,in masina cu bebe...cred ca astea cu masajul sint babisme de Romania...


Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)
Christinel
New Zealand
Osama

Cine da din coate...departe ajunge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

Cineva spunea:


"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Buna Andreea!
Va felicit pt micuta steluta si va doresc sa aveti parte de tot binele din lume

Ma bucur ca ai reusit sa treci cu bine prin toate si sper sa putem sa crestem cu bine micile minuni


Va doresc toate cele bune si multa dragoste ...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/siminastefana/my_photos




Simina cu Teo ,Diana si Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arici-Veve spune:

buna fetelor!ma bucur ca in sfarsit am intrat si eu pe forum;imi doream de mult timp,dar pana acum 1an v-am tot citit povestile.Sunt o graviduta in 39 saptamani si astept cu nerabdare povestea mea, ca sa v-o pot scrie si voua.Va urez toate cele bune bebelusilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Simina

Veve nastere usoara si cred ca esti bine venita la fetele de iulie-august sau sept-octombrie!



www.flickr.com/photos/84539179@N00/205477040/" target="_blank">poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78768" target="_blank">povestea nasterii micutei Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arici-Veve spune:

Multumesc, Amiss zip.Marti ma duc la spital sa vad ce se intampla cu bebe al meu. Poate imi da cineva vreo idee in ceea ce priveste numele[o sa fie baietel]cum l-ati ales si de ce ca pana in prezent nu am reusit sa aleg nici unul.Multumesc

Mergi la inceput