Ai nostri ca brazii (ian-feb 2005) - 21

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Ubi, foarte frumos povestit! Ai talent

Coraly si Sergiu

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Fetelor merci de aprecieri,si mie imi vine s-o pap cand o vad asa grasunica,inca are pernute la manute si cand fuge parca sare.Azi am fost la plimbare,aici sunt mari fani ai echipei Germaniei si cum au castigat in seara asta au iesit cu mic cu mare in strada sa sarbatoareasca,claxoane,steaguri,tipete si urelete,o nebunie intreaga,ba au si fost artificii,pt prima oara in viata ei Natalia le-a vazut,avea o moaca serioasa de parca te intreba,ce dracu' sunt alea pe cer care mai fac si un zgomot infernal...


Ubi acum citesc jurnalul tau....parampam pam.

Lavinia

poze Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Lavinia, a vazut-o si sotul pe Natalia cum a adormit si a zis ca e frumoasa foc!

Eu sunt tare bucuroasa ca azi Vladut a facut pt. prima oara la olita!!!! Uraaaa! Bine, faza e urmatoarea: l-am vazut ca se screme si l-am pus repede pe olita, ca o tinem dupa noi in casa, apoi imediat a facut pipi si kk in olita pt. ca tocmai ii venea sa faca. Daca era sa-l pun eu sa stea si sa faca acolo sigur nu facea! Ideea e ca era tare incantat de ce era in olita, l-am laudat si pupat, i-am explicat ce e acolo, cum aruncam la wc, cum tragem apa, cum spalam olita...era super incantat de fapta lui cea buna! Si e asa de sexy in chilotei! Azi e a treia zi de cand il tin asa in casa, a facut numai pe el pipi, dar e un progres! Azi, dupa ce facuse, eu nu fusesem atenta si nu am vazut ca e ud, a venit el la mine si se tragea de chilotei si zicea kk(la pipi zice tot kk). Deci, suntem pe drumul cel bun!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

BUBU05, FELICITARI LUI VLADUTZ PT OLITZA! primul pas a fost mai greu, dupa aceea se va obisnui..

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Bubu merci mult si felicitari pentru olita.Eu cred ca pe la 3 ani o sa ajung sa scap de pampers,nu de alta dar n-am rabdare s-o urmaresc si mai nou Natalia se retrage undeva cand face caca si apoi nu mai vine sa-mi zica cum facea in Ro.O depistez dupa miros.

Ubi m-am plimbat si eu cu tine prin Cairo si m-am amuzat de peripetii.Faza cu claxonul in loc de semnalizare sau de intrebare verbala la taxiuri am recunoscut-o,asa e si aici,folosesc claxonul oricum.De traversat aici e mai usor iar la faza cu semafoarele daca sunt 2-3 in tot Beirutul si nimeni nu opreste la stop.Iar de militari si politie cu gun-urile dupa ei,deja nu-i mai observ,la inceput mi-era frica de ei,acum sunt parte din peisaj.De altfel aici oricine are cel putin un kalasnikov in casa,altii au si rachete antitanc ingropate in gradina,pistoale,jupanul meu are o pusca de 9mm.Am tras si eu cu ea,mi-a sarit umarul...si face o ditamai gaura.

Lavinia

poze Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Lavinia si Cristi cam tot pe la 3 ani o sa isi faca nevoile in alta parte decat in pampers. Deja a ajuns sa urasca olita, desi eu am incercat sa nu fortez nota, propunandu-mi ca pana la 2 ani sa nu ma stresez si sa nu-l stresez nici pe el. Dar l-am mai asezat cand vedea ca "produce" pe olita. Azi de dimineata, l-am prins asupra faptului si i-am zis sa se aseze sa faca kk la olita (nu am vrut sa il asez eu fortat) si, nervos a luat olita si a aruncat-o pe balcon. Deocamdata ma amuz, dar, cred ca vom avea probleme.

Dana, mamica de Cristian
(13.01.2005).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Lavinia, Jupanul e roman? Ce-mi place cum ii spui....

www.ubi.ro/alexandra
www.ubi.ro
http://www.ubi.ro/botez/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Nu Ubi e libanez fenician.Sa nu-i spui arab ca-l jignesti...Libanezii sunt fenicieni cum suntem noi romani.Arabii sunt aia din Golf...Ei au inventat alfabetul,au pus bazele comertului,deci clar nu sunt arabi!Daca vrei sa enervezi un libanez spune-i ca-i arab,sa vezi cum sare sa-ti explice ca ei nu si nu.

Bdana eu cica incerc sa obisnuiesc fata la olita,cum se trezeste dimineata tzup o pun pe olita.Azi a stat fix 2 minute si apoi s-a carat la jucarii.Cred ca pana nu fac eu la olita nu o sa priceapa ce tre' sa faca si de ce o pun eu sa stea acolo.

Lavinia

poze Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Bubu, felicitari pentru progres lui Vladut!

Dana si Lavinia, si cu Seb e la fel, tot pe la 3 ani cred ca o sa stea pe olita. Lavinia, sa sti ca Seb de cand a inceput sa mearga nu face kaka niciodata in fata noastra, se retrage mereu intr-un colt, se ascunde adica si face. Stiu ca, cand face asa, a facut kaka. Sunt multi care se duc dupa el, nestiind si se opreste. Asa a facut si soacra-mea, s-a dus dupa el, a inceput sa il intrebe daca face kaka, s-a rusinat si nu a mai facut. Trebuie sa fac lectii cu oricine vine la noi, sa il lase linistit cand se retrage.

Oana si Seb
(10.01.2005)


POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE MAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Oana stiu cum e.Baiatul sora-mii cand facea caca se ducea la el in dormitor,inchidea usa si statea dupa usa si facea.Apoi venea sa zica ce isprava a facut.Daca deschideai usa plangea si zicea"du-tiii du-tiii".Si el a facut direct la buda,a sarit olita,la 3 ani.Punea scaunelul si statea pe buda.Fara scaunel ii era frica,trebuia sa aiba sub picioare ceva.

Lavinia

poze Natalia

Mergi la inceput