Ajutati-o pe Daria

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Susman Mihaela spune:

Akella, ti-am trimis un PM. Va urez bafta in incercarea voastra.Salutari Dariei!
Mai astept un semn de viata de la voi, membrii ai acestui forum.
Acest aparat inseamna mult pentru Daria.
Va rugam nu ne uitati si pe noi. Orice ajutor inseamna un pas innainte.
O noapte minunata va doresc la toti!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

buna mihaela,

ce mai face printesa? cum stati cu stransul fondurilor?
v-ati gandit sa apelati si la companiile de medicamente?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susman Mihaela spune:

Buna! Daria este bine si se bucura de vacanta care a venit. Saptamana trecuta a avut serbare la gradinita si a avut rol de pui. Am inteles ca a iesit dragut.
Au participat doar bunicii deoarece mama a fost in cantonament la munte o saptamana cu echipa ei.
Datorita aparatului este mai independenta de mama , aparat care amintesc este imprumutat de firma pentru doua luni pentru testari si care va fi returnat daca nu vor fi bani si de care Daria s-a indragostit si nu mai vrea sa-l dea innapoi.
Este doar un copil si nu stie ca totul se plateste pe lumea asta.
O distreaza aparatul si lucreaza zilnic chiar mai mult decat trebuie.
Mama Dariei o sa-mi comunice situatia contului in zilele acestea si va informez si pe voi.Desi nu sunt pesimista cred ca nu s-a strans nici pe departe macar jumatate din suma dar noi suntem optimisti.
Pune-ma si pe mine in tema , te rog, cum e cu strangerea de bani cu ajutorul acestor companii de medicamente deoarece ar mai fi si aceasta o sansa.
Iti multumesc Cristas pentru intrebari si astept un raspuns.
O noapte linistita si mai putin caniculara va doresc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susman Mihaela spune:

Vreau sa fac o rectificare. Cei doua mii euro care i-a primit Daria la emisiunea "Surprize, surprize" sunt de la firma de medicamente Ozone si nu de la trupa Ozone.
Scuze, a fost o greseala de a mea.
M-a informat azi mama Dariei de conturi. S-au strans in contul in lei doar douasprezece milioane lei vechi .
Sunt multi, putini...dar e un pas innainte.Plus ceilalti bani de la firma de medicamente.De atat dispune pentru moment.
Speram sa se mai stranga!
Numai bine va dorim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Buna Mihaela
Am ramas impresionata de cele scrise de tine. Marti o sa incerc sa ajung la banca sa pun si eu niste banuti in cont....am vazut ca s-au strans destul de putini...asa ca orice ajutor ar fi binevenit.
Doamne ajuta sa fie bine si multi pupici Dariucai

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 6 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susman Mihaela spune:

Multumim Madau, orice ajutor este bine venit.
Daria iti multumeste pentru urari prin intermediul meu. Ea face nanic la ora asta dar sunt sigura ca viseaza acum ceva frumos!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

mihaela,

incercati si la pfizer. au sediul linga spitalul universitar.
sunati si incercati sa ajungeti la persoana care se ocupa de actiunile de mecenat.

bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susman Mihaela spune:

E o idee buna, Cristas! Prietena mea lucreaza la aceasta firma si o sa incerc ceva cu ajutorul ei. Poate ii sensibilizam cumva desi stiu ca la ei e putina vraiste pentru moment (se scimba conducerea).
Toate cele bune si daca o sa reusesc ceva va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Mihaela, felicitari pentru tot ceea ce faci pentru Daria , si eu am o fetita pe care o cheama la fel, m-a impresionat mult povestea ei.
O sa depun si eu ceva bani in contul ei, dar cam intr-o saptamana pentru ca momentan nu stau chiar pe roze cu ei.

Am insa o sugestie - de ce nu incearca sa ia un credit sau un leasing pentru acel aparat? Pe 5 ani de zile la 4000 EUR cat mai are ea nevoie ar insemna sub 100 EUR pe luna rata. Nu-i o suma mare si daca ea nu are posibilitatea sa-i dea, eu cred ca pot fi stransi mult mai usor cate 100 EUR in fiecare luna din donatii decat 4000 EUR in 2 luni. Asa ar avea sanse mari sa poata pastra aparatul.
E doar o idee, nu cunosc care e situatia lor financiara exacta, e posibil ca un credit sa fie mai greu de obtinut daca au venituri mici sau mai au si alte credite, dar pentru un leasing sunt sigura ca se pot gasi solutii.


Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susman Mihaela spune:

Sa va mai povestesc cate ceva despre Daria. Ea este langa Botosani la tara cu bunicii, in vacanta. Acum cateva zile i-a fost luat aparatul de acasa de catre firma producatoare(a fost acasa la ea doar pentru testari). Il va primi cand se va achita aparatul(noroc ca fetita nu a fost acasa).
Noi am incercat sa "sapam " si in alte locuri pentru fonduri, ca urmare a aparut un articol pe 1 iulie(sambata) in Jurnalul National despre Daria inclusiv cu poze(Daria facand exercitii la aparat). Cu ocazia asta vreau sa multumesc unei mamici de pe forum care ne-a ajutat si fara de care nu exista acest articol. Mii de multumiri!!!!!
Puteti sa intrati pe net si sa cititi articolul. Se numeste:"Vreau sa merg!" si e la pagina 8 a ziarului la rubrica "Pagina de suflete". Doamne ajuta !
Va spicuiesc din ziar replica Danielei Tudor - mama Dariei:
"Lupt sa o vad printre copiii normali. O iau cu mine la antrenamente. Copiii pe care ii pregatesc la atletism sunt campioni la Nationale.Cu Daria fac exercitii de kinetoterapie, o culc pe masa din sufragerie si ii misc picioarele , mainile.Aparatul de 6 000 euro o va ajuta toata viata, se transforma pentru adulti.O sedinta de logoterapie ajunge la 60 RON, lectiile de innot costa. Si am un salariu de 6 milioane."
Mama are deja un credit la banca pentru masina pe 10 ani.Este un Tico fara de care nu se poate deplasa cu Daria in fiecare zi pe unde merg ele.Cu mijloc de transport in comun nu cred ca ar fi posibil.
Ele locuiesc in apartamentul buniciilor cu tot cu bunici. Deci bunuri care sa le vanda nu exista. S-a gandit Daniela de mai mult timp la toate posibilitatiilor. Eu o admir foarte mult pe aceasta mamica de cata putere de lupta are. Nu e genul care sa implore mila!
Eu am incercat la firma Pfizer dar nu mi-a iesit nimic din pacate. Ea o sa incerce la fostul Connex.
Eu mi-am intins antenele si pe la sotul la serviciu si prieteni.
S-au strans 3 000 euro deci mai avem nevoie de inca 3 000. Nu e asa mult dar pentru noi este.
Daca mai aveti ideei va astept cu interes.
O noapte placuta va doresc!

Mergi la inceput