Ajutati-o pe Daria

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

cristas imi permit eu sa'ti raspund..sa ma ierti Mihaela..
dar stiu cristas ca nu prea ai timp sa citesti si mai stiu ca vrei sa ajuti.. sper ca am retinut bineee daca nu sa ma ierti ca am indraznitde aceea ma grabesc sa'ti raspund pana apare Mihaela..
aparatul costa in jur de 6000 de euro..au primit de la "Surprize pe data de 03.06.. 2000 de euro..de la trupa OZONE.."
Mihaela am notat contul maine incerc sa ajung la banca!!!



Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Viata-i nimic... si din toate putin,
un vas poate gol... s-au adesea prea plin...
dar tece-ntr-o clipa de parca n-a fost ...
si...atunci oare viata mai are vreun rost...
Viata ta va avea rost, doar daca tu il vei da...
Nu ati vrea sa-i dam sens impreuna?

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susman Mihaela spune:

Liana, apreciez ajutorul tau prompt. Tot ce faceti este pentru aceasta fetita draguta.
Am verificat ieri cu Dana (mama Dariei) conturile si se pare ca sunt corect scrise.
Orice neregula va rog sa mi-o semnalati.

Multumiri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

am depus 100 ron in contul de lei.
rog confirmati dc au intrat.

we placut si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susman Mihaela spune:

Multumim Cristas.O sa-ti confirmam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Mihaela luni voi merge si eu la banca..te anunt cum ii depun..


Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Viata-i nimic... si din toate putin,
un vas poate gol... s-au adesea prea plin...
dar tece-ntr-o clipa de parca n-a fost ...
si...atunci oare viata mai are vreun rost...
Viata ta va avea rost, doar daca tu il vei da...
Nu ati vrea sa-i dam sens impreuna?

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susman Mihaela spune:

Iti multumim mult si tie Liana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Mihaela, m-au impresionat cele scrise de tine... N-am cuvinte... Am plans de m-am rupt. Pe fetita mea o cheama tot Daria; si ea este nascuta prematur (29 de saptamani), avea 980 g si 39 cm. A suferit o hemoragie cerebrala si este afectata locomotor. Are 4 ani si 3 luni si de-abia acum stam in fundulet (cu sprijin), iar de mers ... mai tarziu... Nu stam stralucit cu banii, pentru ca recuperarea fetei ne costa lunar foarte mult, dar vom face tot posibilul sa punem si noi niste banutzi in contul Dariei - fetita de care ne-ai scris. Te rog sa-i trasmiti mamei ca suntem cu sufletul alaturi de ea! Sa-i dea Dumnezeu multa putere sa mearga inainte, iar fetitei - multa sanatate.

Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Mihaela am depus azi in contul bunicului Dariei 50 RON..sunt putini si imi cer scuze ca nu pot mai mult dar mai ajut si la alti copii..
ma rog din tot sufletul sa stranga cat mai repede banutii!!
Doamne ajuta!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Viata-i nimic... si din toate putin,
un vas poate gol... s-au adesea prea plin...
dar tece-ntr-o clipa de parca n-a fost ...
si...atunci oare viata mai are vreun rost...
Viata ta va avea rost, doar daca tu il vei da...
Nu ati vrea sa-i dam sens impreuna?

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susman Mihaela spune:

Akella,imi pare rau pentru fetita ta cat si pentru toti copiii cu probleme care nu pot sa se bucure de copilaria lor.Iti multumim pentru ajutorul acordat Dariei si as vrea si eu sa te ajut.
Avand in vedere ca mama Dariei are experienta in acest domeniu de gimnastica medicala(spun din pacate experienta de data aceasta)as dori sa te pun in legatura cu ea.Cine face gimnastica medicala cu fetita ta?
Mama Dariei mai face gimnastica medicala in cadru organizat la centrul medical sportiv 23 August si o poate ajuta eventual cu gimnastica pe fetita ta.
Daca vrei iti dau un PM cu nr. de telefon al ei eventual sa va intalniti si sa te ajute daca nu cu sfaturi. A recuperat destul de bine fetita avand in vedere ca medicii nu-i dadeau prea mari sanse d.p.d.v. locomotor.
Astept un semn de viata de la tine si multa putere si sanatate va
dorim.

Liana , orice ajutor este de folos dar mai ales este important darul facut din suflet.Faptul ca te-ai gandit la aceasta fetita in stresul si viata cotidiana din zilele noastre conteaza mult pentru noi.
Si ne mai demonstreaza ca mai ezista OAMENI carora le PASA! Multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Mihaela, esti tare buna la suflet. Daria mea facea recuperare la Budimex. Problema e ca nu au spatiu indeajuns pentru a interna mai multi copii si nu au nici kinetoterapeuti destui. Asa ca in loc sa ne internam lunar pentru gimnastica, gasim loc cam la o luna jumatate (si pe bani multi - bineinteles, caci altfel te internezi fix de 2-3 ori pe an!). Gimnastica face si la gradi, merge la o gradinita care are si o grupa speciala (deci copilasii au kinetoterapeut si logoped acolo); mai facem si acasa exercitii, cate ne pricepem (eu una sunt economista, am deci alt fel de pregatire...). Una peste alta, am stabilit cu unul dintre profesorii de la Budimex sa vina acasa de 3 ori pe saptamana si sa faca gimnastica virgula cu pitica.
Cat despre celelalte, nu avem nici noi noutati pentru cei in aceeasi situatie: adica am asteptat aproape 6 luni aprobarea pentru ghetutele ortopedice (le-am cumparat cu banii jos intre timp), iar in prezent asteptam aprobarea pentru scaun cu rotile special pentru copii mai mici... Asa merg treburile pe la noi.
Suntem in picioare datorita zambetului si dragalaseniilor Dariei, ambitiei ei de a invata...

Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.

Mergi la inceput