Copilasi din 2002 (25)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:


Crig- am inteles ca la mare a fost cel mai cald. Cum va distrati in vacanta?
Katty - distractie placuta la Olanesti
Sinzi_ana - Cum a fost la bazin? Cele mai multe poze erau de duminica trecuta.Noi, parintii, eram cam obositi dupa nunta .Copii, se intelege, erau fresh asa ca s-au jucat, au alergat toata ziua iar seara Ana a cazut franta.A plecat in camera ei sa-si ia pijamaua ...si am gasit-o adormita, pe jumatate imbracata .
Gabbriela- Eu cred ca ii sta bine lui Julian cu aceasta tunsoare.Cand aude de tuns, Ana tine sa-mi reaminteasca ca nu vrea cu baz-baz, adica cu masina sau cu lama, doar cu foarfeca..Si eu as vrea sa o mai tund pentru ca i-a cam crescut parul si e mai greu de uscat iar Anei nu-i place uscatorul de par.

Azi am sperat sa stam si noi la soare dar nu a fost asa, vremea asta isi cam face de cap.Am fost totusi la tara, unde ne-am simtit bine pana dupa -amiaza can Anei a inceput sa-i fie rau, a vomat de mai multe ori.Nu stiu de la ce, banuiesc ca a mancat ceva ce nu i-a picat bine dar nu stiu ce...Acum se simte mai bine, se uita la desene, are chef de joaca si mi-a cerut de mancare .Ma duc prin urmare sa fac niste paine prajita , nu stiu ce altceva sa-i dau.Voi ce -mi recomandati?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


Criss sper ca Ana e bine acum.Cand pateste Mariuca asa ii dau doar ce-mi cere ea.
La noi vremea e faina chiar daca mai bate vantul.Seara in schimb se lasa racoare si eu uit de fiecare data sa-mi iau ceva de imbracat.aseara am cam tremurat.In vacanta e bine.Acum am trecut la programul de vara .Mariuca se simte foarte bine cu Miss si colegii ei.
Mai nou mergem si la un curs de dans sportiv.ieri a fost prima sedinta.A stat aproape juma' de ora si a privit ,nu a vrut sa intre dar nici sa plecam.Apoi a prins curaj.Astazi a intrat din prima dornica de dans.Ma bucur ca face miscare si sper sa-i placa in continuare.E cea mai mica din grupa.
va pup si o duminica placuta!

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Noi ne pregatim de un mic uragan...de fapt cred ca a si trecut...adica o ploaie mai cu vant...
Sper sa iasa si soarele in curand ca azi avem planuri de gratare in parc!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

cris eu ii dau exact ca si tine la julian ca se intampla as aceva, paine prajit pt o zi si apa, si dupaia incep si introduc mancare treptat (mancare usoara). La masa nu ii dau voie sa manance cat vrea el, mai bine mai putin si mai des in primele zile sa nu il intoarca inapoie. Insanatosire grabnica lui Ana scumpa
crig ma bucur pt Mariuca ca ii plac ela dans, sa ne areti si noua poze... pitica scumpa
sinzi cum e vremea la voi, a trecut uraganul? Cum e David in acele momente, agitat, speriat sau nu ii pasa? Sper sa iese si la voi vremea nuna pitic scump

La noi e fain afara, vreme buna, soare, adie putin vantu dar e ok.. Ieri la park julian era un rautacios si un bufnos, nu a vrut sa dea la nimeni nici o jucarie.. asa ca l-am pus sa aleaga ori merge acasa ori imparte jucariile.. spre mirarea mea a ales sa mergem acasa, a strans tot si hai acasa . Voi cum reactionti la aceste fite, cand efectiv nu vrea sa dea nimic si urla in continu "este al meu , lasa-l jos". Pana inainte evacanta el dadea jucari, si invita alti copii la joaca... trebe sa isi revina ca maine la 9 AM intra la gradinita... oare cine plange eu sau el .. nu a stat cu nimeni inafara de mine sau mike pana acum.

o zi superba la toata lumea



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Uf...Gabb...te inteleg...
Acu 5 min i-a aruncat cu o jucarie in cap lui Ramona...nu stiu ce are!!!...
L-am certat si l-am pus in time out...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Am mai trecut si noi pe aici. Suntem bine, insa Stefan este mai posomorat in ultima vreme... Nu stim de ce, nu am vrea sa facem speculatii... Uf. In rest suntem sanatosi, asteptam concediul sa mergem la mare si poate ne mai plimbam noi pe undeva...
Si noi cautam sa ne facem de lucru in vacanta... Poate niste cursuri de inot, poate niste ore de cor cu copiii...Cam acestea ar fi optiunile, sau dansuri?
Ne mai gandim.
Sa aveti o saptamana usoara.
Nicoleta si Stefan care merge la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Uraganul de fapt a fost o ploaie...pe care David nici nu a perceput-o...Ba chiar am iesit in parc cu bicicleta intre ploi si ne-am distrat pe cinste...mai ales ca s-a racorit si e tare bine afara...miroase asa frumos!!

Nu sunt multumita deloc de gradinita asta...uf...ce ma enerveaza...azi am facut si io putin scandal...
Sunt dezorganizati...eu asteptam sa le dau cecul si ele lasasera copiii in clasa si se certau ca nu stiau ce program au...in fata mea...
In plus, una dintre educatoare il intreba ceva pe David iar alta ii spune "nu ii mai vorbi ca nu vorbeste engleza"...si atunci m-am enervat...
Dadusem deja cecul...ca altfel l-as fi luat si as fi plecat imediat!!!
Am facut un scandal!!! Sunt tare nervoasa...uf...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

sinzi imi pare teribil de rau prn ce treci cu gradi si cu David pe acolo. DAr de ce ai schimbat gradi, inainte aveai alta si erai multumita. Ar trebui sa ceri cecul inapoie de nu iti place, mu are rost sa platesti si sa nu se intample nimic spre bine, daca cu baiatu nu se comunica el nu are de unde sa invete. Ma bucur insa ca uraganu a fost doar o ploaie .
Acuma e 7:12 AM, ma duc sa pregatesc mic dejun la pitic, si sa il imbrac, la 8 AM plecam la gradi pe jos, sa ajungem pe 9 AM acolo.. tineti-mi pumni fetelor.
v-am pupat



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Gabb...astept sa ne spui cum a fost la voi la gradinita!!!!!

Am schimbat gradi ca asta e mai aproape...si cica e mai buna!!! Acum il mai las o saptamana ca apoi ne pregatim si noi pt vacanta in Ro...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna seara!
de mult nu am mai ajuns si eu sa mai scriu cateva randuri!
Noi am fost din nou toti bolnavi, cred ca v-am spus, David a facut varicela luata de la cresa, la exact 2 saptamani am facut si eu cu fetele. Prima a inceput Daria intr-o dupamasa iar a doua zi eu cu Selin. Mie mi-a fost cateva zile destul de rau, intr-o dimineta am picat ca lemnul de doua ori, noroc ca sotul nu era plecat la servici inca si m-a adunat de pe jos.....eram tare ametita. Selin a fost si ea saracuta tare plina dar si asa a fost cumintica. Pe David am reusit sa-l duc toata saptamana la gradi, si nu l-am mai dus saptamana trecuta....cel putin nu-l mai aveam si pe el acasa, ca nu puteam iesi nicaieri. Uffffffff, bine ca ma scapat si de asta.
Acum a dat caldura si la noi, in sfasit pot scoate copii in pantaloni scurti afara!
David a reinceput de azi gradinita, noi avem aceleasi probleme cu mancatul, asta seara nici macar cartofii prajiti nu i-a mancat, doar a facut un adevarat scandal ca vrea muuuuuulti in farfurie.
binenteles ca e si gelozie, dar el intotdeauna a mancar prost. Incerc sa stau mai mult si cu el....sa fac cevam ceva impreuna numai noi doi pentru moment e imposibil. Ne jucam, pictam dar sunt is fetele pe langa noi!!
Mai nou face mofturi la imbracat, nu vrea haine, papuci noi. si cum sa-l mai imbrac acum in pulovare si pantofi inchisi???
Cel putin Daria cere!!! vine ma ia in brate, isi incolaceste bretele dupa gatul meu , ma pupa.....si cand si-a luat portia pleaca!

Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Mergi la inceput