Copilasi din 2002 (25)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Ne tot luptam sa ne replanificam concediul, sa-l mutam cu vreo 2 zile mai in fata, sa avem timp de tot ce ne-am propus.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Noi am cam da-o in bara tocmai cand ma laudam ca ne e bine.Liviu a facut luni febra mare 39.9 si desi era pe antitermice la interval de 4 ore ii tot crescuse febra de la 38 la aproape 40. Am chemat medicul de familie si ne-a spus ca are amigdalita pultacee. A zis ca ne da antibiotic, eu am tot insistat sa i-l dea doar ca pe ultima solutie asa ca a ramas sa i-l dau in cazul in care nu ii scade febra. DAr dupa ce a plecat doctorita i-a scazut si de luni seara nu i-a mai crescut deloc, doar s-a mai vaitat de gat si manca prost. in rest e vioi, se joaca, si incepe azi sa manance mai bine, vad. Nu am avut timp nici de poze nici de niimic.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dragele mele, nu mai pot posta de acasa, nici citi forumul, asa ca... mai rar. Intr-adevar super ideea cu pozele, avem niste copii... sa ne traiasca!
George e la tara, plange dupa noi.. insa mai are o sapatamana, isi ia sotul concediu si apoi eu si... va incepe caminul!
Va trimitem salutari la toti, sa aveti o vara furmoasa in continuare!
Elena si George

Mami ”www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George” (6.09.2002)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii minunii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Lucia, imi pare tare rau ca vi se intampla asta. Dar daca este ok acum,inseamna ca era virala. Si bine ca nu a luat antibiotic. Sa fiti sanatosi si tu sa ai timp de poze.
Eu vroiam sa va conving (daca mai era nevoie) ca sunt serioasa cu al doilea copil ... si nu, inca nu sunt insarcinata. Dar mi-au venit analizele la toxoplasmoza si rubeola, mai am de asteptat citomegalovirusul. Si apoi 2 probleme la dentist, dupa care am verde la bebe.
Stefan a inceput sa tuseasca azi-noapte, o fi de la tratamentul homeopat pe care l-am inceput luni, stiu ca mai zgandareste boli vechi...
Sper sa ii treaca repede, tusea rupe (ca sa zic asa), numai ca el nu a mai tusit de mult timp in somn....
Sanatate. La noi ploua...
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Lucia sanatate multa lui Liviu!!!

Nicoleta, bafta cu al 2-lea bebe...ieri m-am intalnit cu o prietena cu care ma stiu de cand baietii nostrii aveau 1-2 luni, si era insarcinata in 4 luni!!!


Elena, vacanta placuta!! Cred ca de abia astepti...pacat ca dureaza asa putin vacantele!!!

Io nu ma pot uita pe poze...ca merge asa prost comp...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Multumesc Sinzi si Nicoleta, io zic ca am scapat si de data asta de antibiotic, doar ca inca il doare gatul cand mananca.Nicoleta pai felicitari atunci pentru hotarare si succes. Stiu ca si eu ma pregateam acum fo 2 ani sa ma apuc sa fac analizele astea, dar de cand ne tot invartim cu emigrarea, am renuntat pe moment la bb2.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Haideti sa facem subiectul cu lucruri de facut pt copilasi chiar aici...ca se pare ca nu ne va face nimeni un sub-forum...
Gabb...daca ai putea... sa incepi tu...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Kiar asa, Gabbriela a avut intotdeauna o multime de lucrari si poezii si cantecele si joculete si cate si mai cate si mereu le-a postat aici.Nicoleta ce tare faza, noi suntem inscrise pe forum in aceeasi zi?


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Se pare ca da, Lucia, daca ar pune si ora, am vedea care prima. eu eram insarcinata cu Stef pe atunci...ce vremuri calme...
:)
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

LIviu in ziua aia implinise 4 luni, si locuiam in Sighisoara, apoi ne-am mutat in Bucuresti si nu am mai avut muuuuuuuuult timp acces la net.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput