Copilasi din 2002 (25)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79812

Am pus un subiect care poate ne va interesa si ne va ajuta mai mult sa avem activitati cu copilasii nostrii...

Gabb, si la noi aveau piscine pt copii, dar de obicei ei preferau toti sa se stropeasca cu sprinkles si sa calce prin baltocile facute de ele...Nu prea era inghesuiala la piscina!!! Si noi le puneam slip la pachet si prospop, si il gaseam mereu schimbat si uscat!!!
Eu as incerca sa pun poze, dar comp de aici merge asa greu ca ma las pagaubasa si am sa o fac de acasa ...sau poate incerc de la Cristina!!
Gabb, poze cu costumul lui Julian???
Uf...asa greu vad pozele de aici!!!


Lucia, bine ati venit!!! Am fost si noi la Campulung muscel mai demult (de tot) si mie mi-a placut tare mult!!! E asa liniste!!!

Mira, la cat alergi prin casa dupa 3 copilasi cred si eu ca un drum de jumate de ora te oboseste!!!

Si noi ne=am sfarsit vacanta la munte mai repede decat ne asteptam, pt ca nu am avut rabdare sa stau in varf de munte (ardelenesc) cand aici sunt atatea de facut si de umblat!!!
Poze dupa ce le scanez si scot...pt ca am uitat un adaptor de priza si nu mai pot folosi ap digital...asa ca am ajuns la "mana" vechiului ap de foto!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Gabb, e ok cu albumul, eu o sa pun cand am timp, ceva poze. Din vacanta inca nu putem pune poze decat pe saptamana viitoare.Eu sunt cam chiauna la ora asta, mi-e tare somn, ca nu m-au lasat vecini i sa dorm, au inceput un mare scandal in fatza blocului si nu am dormit decat 5 ore. Sunzi am citit despre propunerea ta, mi se pare interesant, dar trebuie sa recunosc ca am citit pe fuga. Asta fac si acum, fug sa cumpar ceva de umplut frigiderul care e cam gol, si sa vad daca ma apuc de gatit sau sa mai trag un pui de somn. Efectiv nu am chef de nimic azi decat de zacut cu telecomanda in brate sau de dormit.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

sinzi am sc si eu la propunerea ta, imi place ideea... abea astept sa vi acasa si sa vedem pozele din vacanta
Eu am pus poze cu costumu de Super Man (le gasiti si la semnatura in albumul de la 3 la 4 ani). Costumul avea 2 piese, pantaloni albastri scurti (i-am inlocuit cu rosi ca ii erau mari cei albastri) si tricou albastru cu S mare pe piept si cu imprimeu ca si cum ar fi fost centura galbena (cauciucate si S si centura) si pe umeri cu arici se prinde o pelerina rosie.

Lucia ma bucur ca v-ati simntit bine in vacanta... abea astept si pozele tale.. acuma cu papa ai patit si tu ca mine prin ro cu Julian... numai ca la mine a fost ceva mai nasolica (papa numai slanina prajita timp de 3 saptamani si lapte )

Ma duc sa imi ud gradina.... pupici si sanatate la toata lumea



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

miraklucker ai dreptate cu masina.... eu nu stiu decat automata sa conduc, la cea cu schimbator nu am curaj sa ma apropiu... si nu il poti convinge pe sot sa iea una automata pt tine, e mult mai usor de manevrat.
pitici frumos... PS: nu ti greu cu 2 pitici sa le pastrezi programu si activitati pt ani lor sa le dai atentie in mod egal.. mide de ast ami frica si nu mai vreau inca un bb? Doamne cat admir eu femeile care au mai mult de un bb...



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

nicole, , si eu va invidiez pe voi, cateodata, care aveti numai unul ca aveti timp de el....si si de voi
bineteles ca mi-e greu mai ales ca sunt toti mici, incerc sa fac cu fiecare cate ceva, dar nici eu nu stiu cat reusesc de bine....sunt intr-o faza destul e proasta momentan, sunt nervoasa si strig pe ei, bineteles ca-mi pare rau, dar sunt tare maraiti cei mari se cearta intr-una, nu se joaca deloc impreuna.....cea mica incepe si ea sa ceara tot mai multa atentie, nu-i mai place singura, nu mai adoarme singura,....Daria o tot pupeceste ii scoate si baga suzeta in gura, bineteles ca o cam bruscheaza si aia mica urla si uite asa incepe scandalul......casa mea arata ca dupa razboi.....si eu incerc sa-mi gasesc ceva de lucru!!
sotul zice ca eu sunt de vina ca numai la servici ma gandesc in loc sa ma calmez si sa mai astept niste ani.....eu ii spun ca habar n-are ce vorbeste, cica ar schimba cu mine si maine.
Uite acum caut niste poze prin computer cu David.....eu am o problema!!, nu prea pot sa-i despart, asa ca vor fi si fetele pe acolo.

Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Gabb, super ideea cu albumul comun...ce spui crezi ca poti sa pui un link pe prima pagina (sau sa o rugam pe Nina) sa il gasim mereu?

Ar fi super sa creeam un topic cu activitati pt copii...si ne-am inspira toate de acolo!!! Si David face la gradi o gramada de chestii interesante care ar fi super de impartasit...si stiu ca si Julian are o gramada de activitati...sa vedem daca prinde!!!

Mira, cand ma gandesc ca anii trec asa repede, ca ai nostrii copilasi cresc asa pe nesimtite incerc sa savurez fiecare moment cu David si mi se strange inima ca din august va merge 8 ore la gradi si vom sta despartiti...tare as vrea sa dau timpul inapoi ...
Asa ca sfatul meu este sa savurezi cat poti momentele cu ei...chiar daca se cearta si au mereu ceva de impartit...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

miraklucker cu pozele e ok, scrie la fiecar epoza aproximativ data cand era facuta si cine e in poza, poate gasesti una poza cu David singurel si una cu tine si david si multe cu toti 3 copii, ca doar 3 ai si sunt dulcici foc

Pai de ce nu face sotul schimb cu tine pt o zi, ia lasal o samabata singur... te trezesti la 7 AM si ii lasi lista (azi trebe sa pregatesti diner, cureti toata acasa "asiri, steri prafu, pui jucariile la loc daca reusesti", speli si pui in dulapuri o masina de haine, dai lunch la copii si mic dejun, ii scoti la pilmbare, nu uita sa ii pui la somn de amiaza) si eu cand vin acasa la 4 - 5 PM sa fie totul luna si bec in casa, diner pe masa, copii veseli si curati si sa vedem de tot mai are aceeas parere ca e usor) Tu mergi la magazine, ceva cumparaturi, la salon iti fac paru, manichiura, pedichiura poate o masca de fata ceva si dupa o caffea cu o prietena la un local dragut vi acasa... pariu ca nu o sa mai spuna ca e usor.

daca mergi la servici o sa ii pui in day care?
De ce nu ii duci pe cei mari la gradi de la 8 la 12:30

Merg sa ma mai balacesc cu piticu putin in bazin....

o zi buna si sanatate



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

sinzi si eu pot umbla in prima pagina la subiect si sa modific daca e nevoie, dar eu am pus deja pe prima pagina link spre albumu principal cu copoii din 2002 , nu il gaseste nimeni e acolo unde arata un omulet cu aparat photo cu blitz, daca vreti in loc de omulet pun cuvinte "pozele copilasilor" cum doriti voi, dati-mi de stire.

Sa sti ca ideea cu acitvitati e geniala, si un loc a lor pe DC nu ar strica, asa nu s-ar mai pierde mesajele in forum.. si cum zici si tu la noi la gradi sunt multe activitati si lucrari ... si eu le am 99 % din ele pozate si explicate pas cu pas.

Cum va place ro, ce zice David, unde ii place mai tare Ro sau US? Cand va intoarceti acasa? Cand David merge la gradi 8 ore, tu nu esti la aceeas gradi cu el? Nu il poti vizita din cand in cand?



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:

Buna dimineata!
Am fost tare ocupata si nu am mai avut timp de calculator.
Saptamana trecuta a fost o vreme ff frumoasa , Ana a putut sa stea mult pe afara la joaca. Din pacate orasul in care locuim este mic si nu organizeaza nimeni activitati pentru copii. Asa aca fiecare isi petrece vacanta cu parintii, bunicii ...
Cred ca in concediu o sa mergem in Bulgaria, Nisipurile de aur dar asta abia dupa 10 august...Pana atunci ne distram pe aici , prin apropiere...
Am vazut pozele din albumul comun, am sa incerc zilele astea sa pun si eu cateva.
si o saptamana frumoasa va doresc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Ce mult ati scris in week-end!!!
Gabb, cu moralul eu stau mai bine, am fost la medicul care m-a speriat si am intrat eu in panica prea repede...Ideea este ca trebuie sa ma apuc sa fac bebe si daca apar probleme mi se va face cerclaj, nu mai repede de a aparea probleme. Iar la noi, putine centre de chirurgie a colului... A zis ca se poate sa nu am nicio problema. Sunt mai linistita.
Stefan a inceput tratamentul pentru Giardia (homeopat de fapt) si speram la mai bine.
Mira, of, mi-e asa de frica si cu 2, daramite cu 3! Te admir! sa fii sanatoasa, sa vezi ca te vei intoarce la serviciu si-ti va fi dor de momentele astea...
Va mai scriu, dar acum am treaba la serviciu.
Nicoleta

Mergi la inceput