Copilasi din 2002 (25)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

Noi ne pregatim sa plecam in maxim 2 zile la Cimpulung, o sa stam o saptamana cred pe acolo. Ne lasa tati la rude si el se intoarce la servici iar noi vedem cum ne acomodam si cat stam.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Lucia, va distrati?
Ce fain! Ca ai timp sa te ocupi de el!
Vreau si eu!
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Tare mult mi-ar mai place si mie sa stau acasa cu minunea mea. Cine stie, daca as sta acasa prea mult cu ea, mi-as dori sa mai merg si la serviciu din cand in cand sau macar la un program scurt.
Multumesc pt. urari, fetelor ! Sa dea Bunul Dumnezeu sa ne mentinem bine cat mai mult timp posibil !
Cristina(crig), a sosit pachetul chiar la sfarsit de sapt., multumesc !
Sinzi, e minunat compleul, mai ales bluzita ! Parca ar fi o floricica, Cristinuca, imbracata cu ea.
Iti multumesc din suflet, esti tare draguta cu noi !
Revin maine cu evaluarea Cristinei, acum nu mai am timp, din pacate.
O zi frumoasa in continuare !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabet zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77517" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nina, ma bucur ca a ajuns si ca va place!!! Pupici Cristinucai curajoasa!!! O admir mereu ....

Lucia, o sa stati la curte? Ce tanjesc si eu dupa o curte...dar asa ca la tara, cu pomi fructiferi, animale, vie, flori...hihi...



Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


Nina ma bucur ca a ajuns ok plicul.
Fetelor eu stau de 4 ani acasa cu Mariuca.Sa stiti ca prezenta adultilor imi lipseste...Gandurile care ma apasa nu cred ca-mi fac bine stand numai acasa.Sa vedem cum va fi de la toamna...
Lucia drum bun la Campulung.La Muscel sau Moldovenesc mergeti?Va fi foarte bine pentru Liviu dar si pentru tine ca scapi de caldurile din Bucuresti.
Findca tot am facut o noapte alba am pus si eu cateva poze
http://www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&SID=93608&Show=Y
va pup si pe curand!





www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

La gradinita totul a mers bine, am ajuns in timp (il duc in fiecare dimineata cu autobuzu ca ii place tare). Cand am ajuns la gradinita si am intrat cu el in clasa a fost ok, am vrut sa ma duc in sala numaru doi sa ii pun ghiozdanu si a inceput sa ma impinge afara, eu sa plec ca el poate singur.
Asa ca fac stanga imprejur dupa ce ii dau un pupic, semnez caietul cum ca a ajuns la gradi si plec.
Cand am venit sa il iau de la gradi manca frumos la masa, mi sa spus ca au auzit cateva cuvinte noi de la el, si ca se chinuie sa vorbeasca in fraze lungi ca restul copiilor. A mancat tot pachetelul ce I l-am pus si a fost tare cumintel si ascultator. Nu e bataus deloc, si e foarte calm.
Vineri o sa fac cateva poze

La soferti a fost bine, ma invarti prima data pe stradute mici cam 45 minute, cateva opriri langa bordure, mers cu spatele in linie dreapta, curbe U si dupaia pe drumurile mari, si aclomerate und ese mergea cu 40 – 45 mile/h, mi0a cam stat inimia, dar m-am descurcat bine. Acuma am inceput sa prind gustu la soferit si tare imi place . Vineri am iara, si dupaia luni si miercuri si gata prima tura, mike zice sa mai platesc inca 10 ore, ca imi prinde bine.. asa ca e super, el vrea sa ma invete aia bine,, sa fie sigur ca nu patesc ceva eu sau copilul cand conduc eu .

crig eu cred ca iti va prinde bine sa mergi si tu la service, daca Mariuca e ok , si ii place la gradinita. Ce domnisoara scumpa si dragalasa e Mariuca
Lucia Drum bun si sa va distrati la mune, sa faci poze sa vedem si noi.
Nina bine ati revenit acasa, ma bucur ca sunteti bine acuma si sper sa nu se mai intample asemenea probleme. Ce bine e cu Cristina cand e asa intelegatoare … Julian nu e si ne-ar fi chinuit la maxim. Sanatate la maxim scumpa
pe restul va pupacesc cu drag Nicoleta, HelleneC, Sinzi, Criss si la pitici vostri cate un pupic si multa sanatate





Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Gabb, pupici si de la noi pt baiatul mare care merge la gradinita!!!
Iti faceai griji degeaba...ca uite ce bine s-a acomodat!!!!
De abia astept poze...
Ce program au la gradi?? De summer camp, sau program scolar? Ce fac de obicei?



Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Da mai zinsi asa sunt eu mai fricoasa .
Programu e asa:
- intre 6:30 - 8:30 AM copii ajung la gradinita si cine nu a avut mic dejun papa acolo
- 8:30 - 9:00 AM, strans jucari, mers la baie, un cantecel doua
- 9:00 - 10 AM - ies in curte unde au amanesajt cu topogane, casute, bare, si au biciclete.
- 10 - 11:30 AM - activitati in clasa, povesti, cantecel, poezi, deseneaza, scriu litere si cifre, decupeaza.
- 11;30 - 12:10 - program in curte
- 12:10 - 12:30 - la baie, spalat, si la masa (aici il iau eu acasa la 12:30)
- de la 12:30 - 3 PM somn
- 3 - 3:30 PM joc in liniste in clasa (cantecele, povesti, joculete pt copii pitici)
- 3:30 - 4:00 PM masa
- 4 - 5 PM joc in curte si aici vin mamicile si isi iau pitici acasa.

PS: Poze pe luni pt ca am un sf de saptamana aglomerat, v-am pupat si toate cele bune pana luni



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

FEtelor multumesc de urarile de drum bun. O sa stam la curte, nu foarte mare, dar e curte si asta inseamna mult. Si avem si unde sa ne plimbam zilnic, sa urcam pe dealurile din imprejurimi. Sper sa se simta bine Liviu.Mergem la Cimpulung Muscel, nu e un oras situat foarte sus, dar e muuuult mai curat aerul acolo chiar daca am inteles ca e si acolo destul de cald.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Lucia, muscel e langa pitesti nu?? hih..ca nu mai stiu
Daca, da...am fost si noi acolo la un prieten care are o casa...e superb...asa ne-a placut!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput