Gimnastica pentru gravide - TIMISOARA

Gimnastica pentru gravide - TIMISOARA | Autor: AlinaCoroian

Link direct la acest mesaj

Stie cineva unde se pot urma cursuri de gimnastica pentru gravide in Timisoara?

multumesc,
Alina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Uite ce am gasit in arhiva:

TIMISOARA - Fundatia PRO VITA MEDICA în cadrul Clinicii de Obstetrică-Ginecologie (telefoane 226 845 sau 0723-440 393, iar programul pentru consultatii este următorul: lunea si miercurea - orele 9-12, joia - 16-18)


Este o informatie de anu trecut, nu stiu daca mai este valabila - dar am mai aflat ca sunt 3 sedinte si costa 100.000 lei vechi sedinta.
Acum e prea tarziu, dar pe miercuri vreau sa sun, si noi suntem interesati. Poate ne intalnim pe acolo. Daca afli ceva inainte ... postezi plizzz aici sa aflam si noi? Merci.
Sarcina usoara in continuare.


Miro17+
am o nepotica talentata, si un BB zbenguit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaCoroian spune:

Draga Mirona,

iti multumesc pentru raspuns. Am dat telefon la numarul de mobil indicat de tine si am aflat ca doamna care se ocupa cu aceste cursuri a fost plecata o perioada mai lunga si va reincepe cursurile probabil saptamana viitoare. Am lasat un numar de telefon, dansa spune ca ma va contacta ca sa imi spuna datele exacte.
Am inteles ca pretul de participare este 500.000 lei vechi de persoana. Ar contine mai multe informatii utile pentru gravide si pentru nastere, nu numai gimnastica. Poate merge si sotul, iar cu adeverinta respectiva poate beneficia de ceva zile de concediu (5 ?)dupa ce sotia naste.
Vor fi 2 intalniri, maxim 3 cu durata de cate 2 ore sau 2 ore si jumatate.

Cam asta este ceea ce am reusit eu sa aflu. Daca ai informatii in plus, te rog posteaza-le si pentru noi.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaCoroian spune:

Mie mi-a fost recomandata urmatoarea carte:
SELBY Anna - GIMNASTICA PILATES PENTRU GRAVIDE
scoasa de editura All.
Daca mai intereseaza pe cineva, se poate face comanda pe internet la
http://www.all.ro/ (aveti 10% reducere la pret daca comandati pe internet).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Alina - iti multumesc si eu. Maine am sa sun si eu. Sunt curioasa daca se face cursul, cate cupluri minim trebuie sa ne strangem, care ar fi programul sedintelor.
Sigur o sa trebuiasca sa-mi iau concediu atat eu cat si sotul.
Tu in cate saptamani esti acum?
Oare se face de la o anumita varsta a sarcinii in sus ... sau pot veni si gravidutze incepatoare?
Revin maine ... dupa ce dau si eu telefonul.


Miro17+
am o nepotica talentata, si un BB zbenguit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Alina - revin cu informatii.
Am vb cu doamna la telefon (am uitat sa-i cer numele) si am urmatoarele informatii:
- cursul costa 500.000 lei vechi pentru o persoana, deci pe cuplu va fi 1 mil.
- probabil pe saptamana viitoare vor incepe cursurile, constand in 2 sedinte de cate 2,5 ore. Poate sa faca si 2 zile consecutive si am terminat. Vom fi sunate cu o/doua zile inainte.
- cursul se tine minim cu doua cupluri. Poate avea loc si dupa-amiaza functie si de cerintele cuplurilor.
- nu conteaza varsta sarcinii.
- taticii vor primii adeverinta pe baza careia vor primi concediu dupa nasterea bebelului.

EU SUNT FAN DUPA-AMIAZA - deoarece noi lucram pana la 5.
Am inceput sa dau sfoara in tara printre prietenele mele gravidutze.
Ne vedem acolo.



Miro18+
am o nepotica talentata, si un BB zbenguit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaCoroian spune:

In principiu si eu prefer dupa-masa, pentru ca inca merg la lucru si serviciul meu tine pana pe la 5-6 seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaCoroian spune:

Am gasit (in Timisoara) un cabinet de kinetoterapie unde se poate face gimnastica si/sau masaj pentru gravide.

Adresa:
Calea Martirilor nr.21 sc.A ap.2

Telefon pentru programari:
0256-480365

Orarul:
Luni, Marti, Miercuri: 10 - 19
Joi, Vineri: 10 - 18

Preturi:
90.000 jumatate de ora de gimnastica pt gravide
90.000 jumatate de ora de masaj pt gravide
1.300.000 abonament de 10 sedinte, 1 sedinta = jumatate de ora gimnastica+jumatate de ora masaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Alina m-a sunat azi d-na dr. Vancea (sper ca am inteles bine numele) si mi-a dat detalii despre curs.

JOI - 15 IUNIE ora 16.00-19.00 str. Bucovina nr. 11 (de la o parcare - o strada neasfaltata tot inainte - o casa mare alba

oricum - BETON detalii - n-am inteles nika ... sper sa gasim locatia.
Tanti dr. voia sa mai economiseasca bani si m-a rugat pe mine sa te instiintez ... la fel si fetele pe care le mai aduc eu.
Noi venim cu sotii (sper sa nu se razgandeasca pana sapt. viitoare).
Vom discuta acolo cand programam urmatoarea intalnire, pe vineri sau pe saptamana urmatoare.

te rog modifica in titlul mesajului de inceput si scrie - TIMISOARA - poate zaresc si alte gravidutze din Timisoara subiectul si vin si ele.
Merci.


Miro18+
am o nepotica talentata, si un BB zbenguit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaCoroian spune:

Am tot cautat printre butoane dar nu am reusit sa imi dau seama de unde pot sa schimb numele topic-ului :-(
Eventual sa fac un topic nou?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Initial creeata de AlinaCoroian

Stie cineva unde se pot urma cursuri de gimnastica pentru gravide in Timisoara?

multumesc,
Alina



la acest mesaj - deci primul din topic sunt niste butoane sus printre care si Editeaza raspuns. Dai clik acolo, iti va da un mesaj cum ca numai tu si moderatorul aveti acest drept si vedeai o fereastra normla de scris mesaje, doar ca mai avea si un titlu. Acolo trebuia facuta schimbarea.
Nu-i bai. Acum e mult mai evident cu un nou topic.
Ti-am spus totusi cum puteai face.

Daca tot suntem la acest capitol ... du-te la Mesaje private in meniurile de sus stanga, cele albastre si acolo la optiuni poti bifa sa primesti si sa poti trimite PM-uri.


N-ai spus daca vi sau nu joi ...
ne vedem acolo?
pupici.


Miro18+
am o nepotica talentata, si un BB zbenguit

Mergi la inceput