Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamica noiembrie-decembri spune:

Hildegard, Dayssy si Roxialexia gata, am facut modificarile in tabel. Mai verificati voi o data daca e bine, ca sunt pe fuga.
Felicia

PS: mai postez si eu cu nickul asta ca sa primeasca mamica puncte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Nu ma pot abtine sa nu va povestesc ieri faza patita la Sensi blue. Am intrat sa cumpar o canita de la ei, am gasit ceva ieftin, de la Primii Pasi, 63.000 lei. Dau 100.000 lei si astept. Erau doua persoane dupa tejghea.

Dar nu aveti 2.000 lei?
Ba da.
Dar mai bine 12.000 lei, ca nu am sa va dau de 10.000.
Nu am.
Pai nu am sa va dau rest.
Bun si eu ce fac?
Pai luati daca vreti ceva pana la 100.000 lei (parca eram la taraba)
Pai nu ma intereseaza nimic pana la 100.000 lei. Dar nu puteti merge sa schimbati? Sau sa ma duc eu? (eram cu Maria cu carutul si normal ca am zis la “oha”)
Pai vecinii nu au, mergeti dumneavostra sa schimbati!
(Am simtit ca turbez in momentul ala.) Mi-e mai usor mie sa merg cu copilul decat dumneavoastra, nu? Mai bine dati-mi banii inapoi, la revedere.

Nu ma ofticam daca nu erau doua capre, ca altfel nu pot sa le zic. Mai erau niste indivizi care cumparau niste cosmeticale super scumpe, cred ca de milioane. Sunt curioasa daca trebuia rest pt ei ce faceau?

Dordia, scuze, acu' s-a incarcat si poza cu stefanel din album.

Ioana si Maria (29.11.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Neatza' fetele1
Va multumesc la toate pentru urarile de sanatate!Puiu' meu e bine acum ,nu-mi vine sa cred ce schimbare s-a produs venind acasa ,a inceput sa manince mult ,ceea ce in spital nu facea ,e mult mai cuminte ,linistit ,..in spital imi plingea non stop ,deci ca tot omu' simte ca e acasa si ca aici e cel mai bine1
Apropo ,in spital a invatat sa se intoarca de pe spate pe burta si acum numai asta face ,sint tare fericita ,e foarte vioi in comparatie cu zilele trecute.
Ma intreba una din fete scuze ,nu mai stiu cine ,ca am citit in fuga ,cum ne-am procopsit cu boala ,medicul a zis ca din aer ,m-a intrebat daca l-am luat undeva la padure si daca a mincat in aer liber si da ,asa fusese ,weekend-ul tecut ,am fost la gratar .Cica e un virus in aer ,purtat de pufu' ala de la plopi sau cam asa ceva ,deci copilu' nu tre' sa manince afara pina la un an ,asta mi-au zis-o vreo 3 medici!


Va pupic !

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

Poze nou noutze' 21.05.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Eu am pus in contul comun citeva poze de la botez... frumusele, zic eu...





Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta Deiu
Virsta Ralu


Home, wherever you are...


Santa Monica, Ontario Mills, Huntington Beach
Poze noi - Martie 2006
Excursie la Temecula
Downtown LA & Hollywood

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Roxialexia, in prima pagina, deasupra listutei cu mamicii si copii este si un link la Panoul de onoare.
Pozele - portret trebuie trimise la adresa chornoiu@rdslink.ro, la Cristina Hornoiu, care se ocupa de panou.

Ioana si Maria (29.11.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:


neata fetelor,
Mey missa si-a schimbat programul! La 8 imi da scularea...

Noki, mulumim de aprecieri! cat despre semanat nu stiu ce sa zic, ca eu din poze te vad inaltuta si trasa prin inel pe cand eu sunt bondoaca rau ....si nu foarte inelata

Lavi, nu ,bavetica din plastic nu e din aia rigida - ca nu imi place- e ca o ...haina de ploaie ca sa zic, si trebuie bagate manutele ca printr-o rochita fara maneci si se prinde la spate cu scratch. Asa ca miss nu si-o poate trage in cap

Ela, sa inteleg ca nectarina nu se da doar pt ca poate fi mai diuretica? Ca atunci pe noi nu ne deranjeaza ca si asa avem probleme...inverse. De asta ii si iau piureuri de fructe in care sunt si prune uscate, si ii merge foarte bine.

Ioana, despre ce album vorbesti? Cel pe care il face Cristina mh? Ca si eu i-am trimis acuma ceva timp si vad ca zambilicea mea nu e afisata :)
Chiar, ce mai face CristinaMH ca nu am mai vazut-o!
De fapt sunt multe fete care nu au mai intrat demult, ce s-o fi intamplat?




Alina si Amalia 17.11.2005


Poze noi de Sanary mai 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Sa nu uit, m-am uitat peste schema de diversificare a dritei noastre si intr-adevar mi-a scris sa ii dau cartoful intotdeauna in combinatie cu alte legume, adica sa predomine legumele. Bine ca m-am uitat ca azi vroiam sa ii fac piure de cartofi ....

Ioana, tocmai ti-am vazut ultimul post.


Alina si Amalia 17.11.2005


Poze noi de Sanary mai 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

quote:
Originally posted by ioana_77

Roxialexia, in prima pagina, deasupra listutei cu mamicii si copii este si un link la Panoul de onoare.
Pozele - portret trebuie trimise la adresa chornoiu@rdslink.ro, la Cristina Hornoiu, care se ocupa de panou.

Ioana si Maria (29.11.2005)
poze






iti multumesc pentru raspuns.

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

quote:
Originally posted by Madutza10

Ma intreba una din fete scuze ,nu mai stiu cine ,ca am citit in fuga ,cum ne-am procopsit cu boala ,medicul a zis ca din aer ,m-a intrebat daca l-am luat undeva la padure si daca a mincat in aer liber si da ,asa fusese ,weekend-ul tecut ,am fost la gratar .Cica e un virus in aer ,purtat de pufu' ala de la plopi sau cam asa ceva ,deci copilu' nu tre' sa manince afara pina la un an ,asta mi-au zis-o vreo 3 medici!




Neata! Ma bucur ca si-a revenit puiul tau !
Apropo de mesajul de mai sus, te superi daca cred ca e o poveste de adormit...mamici?!
Cum sa circule virusul enterovirozei cu puful de la plopi? Al meu a luat enerovizoza ( ma rog, ii ziceam enterocolita virala, ceva de genul asta, de la un baietel cu care s-a jucat/scuipat pe holul de la spitalul de copii, la coada de la recoltari sange... dupa ce au inceput sa se strambe unul la altul si sa scoata limba cu scuipatura de rigoare, am intrebat si eu pentru ce e acolo baietelul ( noi vroiam sa facem hemograma sa ne operam polipii ).

P.S. Ioana eu am facut reclamatie si la ANPC pentru Sensiblu... astept inca raspunsurile...

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Roxi, si noi am patit-o.Tati a luat fata in brate, care s-a arcuit pe neasteptate si tati s-a spariat f tare ca zice ca ar fi auzit niste trosnituri, desi o sustinea mai sus de mijloc, dar nu chiar de la cap.Speram sa nu fie nimic grav pentru ca pitica nu plange, se joaca ca mai inainte si se arcuieste foarte mult.
Ii cumparam jucarii noi tot timpul si i le dam prin rotatie, ca se plictiseste repede, ii schimbam locul mereu, o plimbam prin casa, ii acord intreg timpul meu, asa ca nu putem face mare lucru in rest.Ii vorbim ,ii cantam, o facem sa rada, cam atat.
Pentru bubitele de caldura, noi nu dam cu nimic pentru ca trec de la o zi la alta, asa am fost sfatuita din maternitate.

Plesase, spunet-mi ce parere aveti de scaunul de masa de la Chicco, respectiv baby carre!

Noi avem plase la geam si nu am mai avut tantari , cred, de vreo 8 ani.Nici nu stiu cum mai e!

madutza, imi pare rau pentru bb al tau.Sa ne tii in continuare la zi cu evolutia.Pupici multi!

Gandacel, am reusit azi sa mancam o jumatate de mar.

Noki, noi numai cu jucarii mancam!!!!!!!!!!

Mergi la inceput