Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

cine deschide noul capitol????

dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Marcela...pe unde umbli???? Mirona s-a cam suparat...cine mai deschide capitol nou? Probabil se vor sesiza moderatorii...ma gandesc sa invat si eu sa deschid capitol nou, in caz de URGENTAAAAAAAAAAA !

Miro, nu fii suparici, ca nu e bine...Treci inapoi cu nepotica ta talentata si bb-le tau zbenguit ca o sa ne lipsesti.......fiecare are dreptul la o parere, nu ne certam aici. Nu trebuie sa te simti atacata pentru ca, din cate am observat eu, indicatii ai dat numai la cerere, nu te-ai bagat asa aiurea in seama, sa dai lectii...ceea ce mi s-a parut un gest chiar amabil si rabdator (cred ca eu am citit de cel putin 7 ori cum ai explicat la fiecare care intreba cum sa-si activeze PM-ul)! Si-o cam bagat coada pe aici...

Dbunny...si io te tzuc ca esti mortala...

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

LAVINIA ai primit mesajul de la mine ca ti-am raspuns frumos si constiincios
Acum ma asigur, caci , ceva ma face sa cred ca pe celalalt de dinainte nu l-ai primit.
DECI...FETELE MELE, aveti nacazuri si faceti carcoteli?
Daca nu m-am distrat azi cand am intrat pe forum sa va citesc...
Si voi dragutele cele impaciuitoare lasati dom'le fetele sa se elibereze de suparari nu le tot impacati atat ca asa nu se rezolva nimic. Apropo Ingeras ( acum fac si eu ca dracusorul cu furca ) si eu ti-am scris mai saptamanile trecute tie si ti-am laudat catelusii si mi l-am laudat si eu pe al meu si te-am intrebat daca ti se pare dragut si tu nu m-ai bagat in seama, asa ca...mai bine ne distram de ce scrie lumea prin zona , nu?(sper ca tu esti cu Cezaricii aia draguti si nu fac o gafa acum !!!)
Si acum , hai sa fim serioase, atata beatitudine si liniste si pace nu dureaza dragele mele prea mult, mai vine si cate o mica furtunitza, nu?
Acum incepeti si dati cu batele dupa mine daca vreti sau mai bine haideti sa ne povestim si lucruri mai vesele , sa schimbam un pic tonul discutiilor, nu vreti? Si nu vorbesc de carcoteli ci pur si simplu de faptul ca tot timpul aproape sunt aceleasi discutii pe aceleasi teme....Hai ca nu dau cu parul nu tre sa va suparati asa de tare. Bine , daca nu va place de mine plec, sa fiu si eu in ton cu atitudinea zilei .

Pupici la voi

Hai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

nu mai zic nimic...ca m-am saturat de scris....si de impacat..si cand oi fi eu suparata.....in fine....ma retrag...am papat si acum ma bag la nani...apropo...suminica fac 14 saptamani si zau ca am simtit cum misca bebele...acum 2 zile mi s-a intamplat acelasi lucru dar nu eram foarte sigura..insa azi sunt mai mult decat convinsa ca bebelushca mea frumoasa a fost..ciao....




dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

luly:la cabinetele Lutescu se face triplu test, dar nu sunt sigura cat costa :1,8mil sau 2,3 mil.stiu k fac si amniocenteza, si am incurcat preturile.oricum e unul din ele.poti suna si iti vor da mai multe detalii caci sunt f amabile doamnele de acolo.nr de tel este 512251. multa bafta si sanatate!

Madalina 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_n-d_06 spune:

Poftiti la un nou capitol: Capitolul 16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Dbunny, , mortala:))))

Leyla 13+

quote:
Originally posted by Dbunny

Na iote scartz
Daca ne inbufnam toate cini o sa dischida urmatorul capitol ? eihhh ?
Intre timp va mai povestesc ca durerile ascutite in partea de jos ale burticii si eu le-am avut, s-au dus dar mai apar din cand in cand.Medicul mi-a spus ca-s de la gaze(a se ceti vanturi). Si chiar s-a probat chestiunea...de cate ori pap fasole sau linte...am pus-o. Doua zile de dureri de burtica.
In rest, nu mai incap in haine, nici macar in propia piele trebe unsa cu mult oloi sa se intinda

Va pup pe toate, inbufnate sau nu, gravidute sunteti, asa ca n-aveti decat sa ma suportati si sa-mi acceptati pupicul.

Dbunny15+ cu flacau in burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Mirona imi cer scuze, nu vreau sa te simti jignita pentru ca mie mi s-a intamplat in alta parte si nu la acest subiect ,aici inchei aceasta discutie .
Va doresc la toate gravidutele sa aveti o sarcina usoara in continuare .


GINA 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by marair

Fete dragi, va citesc, dar nu am timp sa scriu.Totusi treb sa multumesc mult lui Mio 75, desi nu mai reusesc sa o sun o data.Cert e faptul ca mi-au facut-o, dar asta este.Inca o intrebare:conform Ord. 96/2003 actulizata, am dreptul, fiecare dintre noi are dreptul, la 16 ore pe luna pentru investigatii medicale, cu precizarea ca aceste analize se pot efectua decat in timpul programului.Cum procedez?Fac cerere catre Resurse umane?Ca la mine pana se aproba o asemenea cerere trece o luna...



Marair, eu pana acum pur si simplu mi-am anuntat colegii de birou de aceste drepturi si am lipsit in zilele respective (2zile/luna). Pt ca noi lucram undeva in afara Bucurestiului si nu pot sa lipsesc doar cateva ore; imi trebuie o zi intreaga.

Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag
_

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite
sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput