Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Mirona, sigur ca nu avem nevoie de tensiunea asta. De fapt, nici nu stiu de ce se intampla toate astea.
Gina, eu nu am fost la nici un topic inainte, am intrat,pur si simplu aici, la gravidute de noiembrie-dec, si am gasit ceea ce cautam. Am fost inconjurata din start de multa caldura,fetele m-au primit cu prietenie, cu toate ca nu stiam pe nici una de dinainte. Totusi, eu cred ca putem lasa forumul asta neatins de suparari si intrigi, ca ,slava Domnului, avem parte de asta la greu, in fiecare zi.
E pacat ca lasam sa se intample asta.N-ar trebui sa mai dezvoltam chestii de genul asta.

15+

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Na iote scartz
Daca ne inbufnam toate cini o sa dischida urmatorul capitol ? eihhh ?
Intre timp va mai povestesc ca durerile ascutite in partea de jos ale burticii si eu le-am avut, s-au dus dar mai apar din cand in cand.Medicul mi-a spus ca-s de la gaze(a se ceti vanturi). Si chiar s-a probat chestiunea...de cate ori pap fasole sau linte...am pus-o. Doua zile de dureri de burtica.
In rest, nu mai incap in haine, nici macar in propia piele trebe unsa cu mult oloi sa se intinda

Va pup pe toate, inbufnate sau nu, gravidute sunteti, asa ca n-aveti decat sa ma suportati si sa-mi acceptati pupicul.

Dbunny15+ cu flacau in burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

da, eu am avut asemenea durere. am luat nos-pa..ai voie pana la 3 pe zi si mi-am bagat si un supozitor Scopantil..recomandat pentru aceleasi dureri.



quote:
Originally posted by madaluta

buna fetelor......mai vin si eu cu o intrebare....eu stiu sa pun mai mult intrebari decat sa dau sfaturi, dar rog fetele sa nu se supere pe mine.vad destula tensiune pe la noi pe aici,asa k imi e si frica sa mai intreb ceva.dar eu totusi va intreb:ati avut dureri de ovare pana acum? pe mine ma doare de ieri ovarul drept(sau cel putin de la el cred eu k sunt durerile)si nu stiu ce sa fac? am luat no-spa, dar durerea revine.nu este o durere mare, dar este....nu stiu dc sa ma adresez medicului sau e ceva ce se mai intampla.mi-e frica sa nu o disper si pe dr mea si de aceea va intreb intai pe voi.eu am programare tocmai pe 10 si pana atunci voi fi foate ingrijorata ...cred k sunt si putin ipohondra, desi imi propusesem sa fiu mai optimista.
va pup si va urez multa sanatate si liniste sufleteasca.

Madalina 12+



dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

multumesc, multumesc





Dolores, esti fantastica...ai un caracter asa de impaciuitor cu toata lumea...nota 11 de la mine !


dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:






quote:
Originally posted by ingeras26a

Dolores, gata, nu mai sunt suparata! Eram si eu intr-o pasa proasta din cauza analizelor...Mi-a trecut, o sa o rezolv eu cumva.
Va multumesc pt suport si scuze ca am sarit asa...
Miro, tocmai din acest motiv scriam mai mult la endometru ...

Madaluza, stai linistita, ca este normal sa te mai doara, insa ia No-spa si discuta obligatoriu cu medicul tau!

Pupicei, un Ingeras cam suparacios (astazi) 11+



dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitikot spune:

Mirona,multumesc mult ca m-ai adaugat pe lista !!!De asemenea multumesc pentru urarile de bun venit si tie si Cristinei !
Uf,ma termina greturile astea..bebe are 3 luni si 2 zile si tot n-am chef de mancat,de baut nici vorbaaa..zac ca leguma,singura bucurie e ca bebeul e acolo,in burtik .
Vroiam sa va intreb..la 3luni se simte bebeul ?Eu simt asa,ca o umflaura mica jos de tot.O fi uterul care a crescut? Sau e doar imaginatia mea? Am 51 de kg si sunt cu 2 in minus fata de ineceputul sarcinii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexsa spune:

buna,mamicutzelor!!!Inainte de toate vreau sa va multzumesc pt ca ati fost atat de primitoare si receptive!Din pacate se pare ca am nimerit intr-un moment mai delicat in care hormonii isi fac de cap cu nervii sensibili ai viitoarelor mamici......dar cum pana si matzele se "cearta"in burta si le trece,zic eu c-o sa treaca si episodul asta,nu?!Eu pana acum doar am citit pe forum si nu prea m-am implicat direct dar am avut multe de invatat datorita voua.Asa ca lasati de-o parte micile conflicte si fiti fericite pt ca sa fii mamica e cea mai mare realizare a unei femei in toata viata ei!!!!Si nu umbriti prietenia frumoasa ce s-a legat neconditionat intre voi!!!BB meu ,dupa cum zice ecografia, are 13 sapt.Dar e mai voinic decat ar trebui...probabil seamana cu taticul lui...Momentan n-am facut decat primul set de analize pt 1-ul trim si e totul O.K,multzumesc lui D-zeu!! Acum astept cu nerabdare urmatoarea vizita la ginecolog sa-mi spuna ce sex are...tineti-mi pumnii....vreau o fetitza,dar se cam pare ca e sezonul baietzeilor.....voi la cate sapt ati aflat sexul bb-ului??? 13sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitikot spune:

Am uitat sa va zic,eu pentru prima data in viata m-am apucat sa tin jurnal :) Se numeste "In burtica" si scriu acolo tot ce gandesc si simt,tot ce imi zice dr despre bebe;il voi tine pana la nastere si inclusiv cat voi sta in spital.Noi vrem fetita si speram sa-i foloseasca si ei cand va fi mamica .Nu vreau sa uit nimic legat de perioada asta,pentru ca in mod sigur este cea mai frumoasa din viata mea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Pitikot,si eu am 15 saptamani si o zi, deci trei luni si o zi. Se simte uterul la palpat, asta mi-a zis-o si sotul meu, care nu are nici o legatura cu medicina. Si, mai mult, la mine se si vede burtica, foarte bine. cateodata, mai ales cand sunt obosita, pare mult mai mare de trei luni,dar dupa aia isi revine.
mai mult, am inceput sa simt si miscarile lui bebe, si aproape ca sunt convinsa ca nu ma insel. Nu sunt la prima sarcina, si stiu cum sunt miscarile astea.In faza asta, le percep ca pe niste zvacniri placute in interior.Si mai e ceva care im-a incantat privirile; areolele mamare s-au inchis la culoare, si s-au si marit un pic, insa nici urma de linia aia neagra de pe burtica. Ce-i drept, nici la celelalte sarcini nu am avut-o.


15+

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

vai fetelor...ce tot aveti...a fost de ajuns sa se dea tonul si acum toate avem cate o problema??

toate avem nelamuriri, sauntem sau nu la prima sarcina....daca simti ca trebuie doar sa stai in banca sa citesti nu e nimic rau...daca mai simti nevoie uneori...f rar sa mai si esti bine venita..oricare dintre noi....ne bagam in seama una peste alta nu???si eu m-am bagat in n discutii pana acum...asta nu inseamna ca sutn intrusa....atata imp cat suntem puse in listute nu vad care e intrusul.

eu sunt mai suparacioasa de felul meu si de cele mai multe ori nu stiu sa gust o gluma...dar suntem oameni deci mai si gresim, suntem diferite...dar sunt ferm convinsa ca nimeni nu a luat pe nimeni peste picior. poate si eu am avut zile cand m-am simtit in plus pe acest forum....dar nu e vina fetelor ci poate pur si simplu am avut o zi proasta.
din cate s-a specificat....nu suntem mai vechi deact maxim 5 persoane...iar restul pana la 70 si ceva suntem noi...deci???
consider ca daca nu exista comunicare nu exista intelegere....trebuie sa fim mai tolerante...intelegatoare...suntem aici nu sa ne certam.....sau poate ca unele vor doar sa se descarce dupa o zi de stres cu sotul, cu sefii etc....credeti-ma ca si eu am avut zile din astea....si cand intram pe forum ma bine dispuneam indiferent daca mi se rapsundea sau nu la intrebari. sper ca esti destul de matura incat sa-ti dai seama ca sunte aici pentru bune si rele, pentru a ne descarca...dar nu a ne improsca cu vorbe ce dor....
uite un pentru tine si unul pentru bebitza



Si mie mi s-a intamplat sa pun cate o intrebare si nu m-a bagat nimeni in seama ,poate am multe nelamuriri pentru ca nu am mai avut nicio sarcina pana acum si nu le stiu pe toate,pierdute da si aici va pot spune eu multe ,acest subiect e facut sa vorbim intre noi si sa invatam cate ceva una de la alta ,dar aici afli cate ceva ,dar afli daca stai in banca ta si citesti ,altfel daca mai si scrii te simti ca o intrusa .Poate voi nu va dati seama de acest lucru fiind mai vechi si va cunoasteti de la alte subiecte ,tineti legatura numai intre voi si pe cele noi nu le bagati in seama .Eu vin de la FIV acolo intradevar chiar exista cooperare intre toate fetele vechi si noi .
Cum a spus si ingeras ii dau dreptate si lu Lia
la fel ,pentru ca si mie m-i s-a intamplat acelasi lucru odata si am fost luata peste picior de cineva mai bine informat in ale PC-ului si nu mi-a cazut deloc bine.
Scuze pentru aceste randuri ,nu vreau sa supar pe nimeni ,este o parere a mea ,daca gresesc sa-mi spune-ti .

GINA 11+
[/quote]

dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput