Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata !! (2)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Lilia, nu sunt suparata pe tine, Doamne fereste! Si da, sunt putin suparata si, mult mai mult, iritata. Pentru ca nu mi se pare normal. Am trimis copia dupa chitanta, tocmai pentru a putea verifica la banca. Ca extresul de cont a fost gresit, s-a omis ceva, din greseala, este posibil, dar ei puteau cere informatii suplimentare, cu acea chitanta in mana. Trei luni de zile au trecut, nu? Asa am pus, inutil, pe jar niste oameni, plus ca si eu paream neserioasa. Asta este. Invatamintele le-am tras si ajung la concluzia altora: legalitatea, existenta unei fundatii/organizatii in care sa se stie fiecare miscare.
Deci, de pe hartiuta primita: "...urmare a reclamatiei...va comunicam....mandatul postal nr....la data de 14.06.2006, destinatar Macsim Liviu, cont...a fost virat in contul destinatarului la data de 16.06.2006 cu dispozitia de plata nr. 7.". Deci, in doua zile au ajuns banii! Dar, ma repet, asta este! Eu nu le doresc decat sanatate!
Lilia, te rog frumos, da-mi adresa ta, pe PM, sa-ti pot trimite actele. Multumesc frumos.

Claudia

greva japoneza-sunt contra banarii lui Jocelyn
o carte pentru un copil-si tu poti ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

sper din suflet sa ma iertati..dar sunt foarte ocupata!!!
observ insa ca nu prea mai treceti pe'aci

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."

.................................
Impotriva banarii luiJocelyn

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Cat de curand trimit banii pt lunile octombrie, noiembrie si decembrie. Liana, o sa anunt cand pun pliculetul la posta, ok?

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput
Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Am mai spus intr-un mesaj mai demult, dar vreau sa spun acuma inca o data.
Situatia Nicoletei s-a imbunatatit. Din cauza tensiunilor psihice, au trebuit sa se intoarca acasa. Nicoleta va merge la tratament periodic si se va intoarce inapoi. Medicamentul pe care i-l administreaza am inteles ca nu poate fi adus in tara. Oricum vor continua tratamentul. Totusi, tratamentul lor este sponsorizat, iar pentru ca ele nu mai stau numai acolo, nevoia de bani nu mai e asa urgenta si asa mare.
Chiar bunica Nicoletei mi-a spus ca pentru moment ar fi bine ca banii donati la teledon sa fie trimisi spre alte persoane care au nevoie mai urgenta de ei.
Tot ce s-a donat pana acuma a fost confirmat( In afara de cazul cl careia ii cer inca o data scuze pentru situatia creata).Asa ca din acest moment toti banii vor fi reorientati spre alt caz chiar daca la Liana30 au ajuns pentru Nicoleta.O las pe Liana30 sa va spuna ce banuti mai sunt la ea care pot fi trimisi altcuiva. Spre care caz probabil vom decide impreuna.
Eu raman in continuare langa voi. Daca e nevoie sa ma intalnesc cu cineva si sa iau bani, sau e nevoie de alt ajutor( chiar imi place mai mult cand nu e vorba de bani ) cu mare drag si cu mare placere.
Dumnezeu sa ajute in continuare pe toti cei bolnavi si sanatosi.

Lilia si Amelia( 26.09.2004)

poze


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Ma bucur tare mult ca situatia Nicoletei s-a imbunatatit...Dumnezeu sa-i ajute in continuare,Lilia,sa ne tii la curent,te rugam,cu vesti despre Nicoleta!
Vestile despre Claudiu nu sunt tocmai bune...in prezent este internat in spital,in urma unei viroze puternice,a avut momente cand se sufoca,plamanii lui fiind f. sensibili din cauza bolii!Iarasi am trecut prin niste emotii cumplite,la el cea mai mica raceala se complica...acum a iesit din reanimare si e stabil,slava Domnului!

Vreti sa faceti ceva?5 euro pentru o viata!!

Camelia,mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Multa sanatate lui Claudiu, sa dea Dumnezeu sa scape o data de tot ce e rau

Lilia si Amelia( 26.09.2004)

poze


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Multa sanatate lui Claudiu!!
Lilia iti multumesc pentru tot!!sa ne tii la curent cu vesti despre Nicoleta!!sper numai bune!!
eu bani nedepusi nu mai am decat pe cei de la..
cristina26..20 Ron
si blackpanterro care mi'a trimis 50 de dolari..am discutat cu ea si 25 ii voi pune pt Claudiu iar ceilalti 25 am rugat'o daca este de acord sa'i ofere lui Dan baiatul lui doinabita colega noastra de aici ..are mare nevoie ..si voi stiti povestea lor asa ca nu va mai povestesc eu aici..ea a fost de acord si deci o sa'i trimit lui Dan..Si mii de multumiri ca mi'a ascultat ruga!!

cristina sa nu fii ingrijorata ca nu am depus banii..dar am tot sperat ca o sa mai primesc cate ceva si sa pun mai mult odata..
Tzuni acum a venit frigul asa ca incep sa te trag de maneca!!

Acum asa cum zicea si Lilia trebuie sa decidem impreuna spre urmatorul caz..asa ca va astept si parerile voastre!!!


Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput
Mergi la inceput