Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata !! (2)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Am revenit si eu. De ieri am si eu internet din nou si promit ca voi fi mult mai activa si nu voi mai ramane in urma.

In primul rand confirm ca au ajuns banutii de la Liana30 si de la dana_e in contul Nicoletei. Multumesc mult in numele familiei ei.

Noutatile despre Nicoleta: pe 11 septembrie a facut ultima tomografie. Se pare ca medicamentul folosit este cel necesar Nicoletei si ca s-a observat o amelioarare a situatiei. Se va continua cu acelas medicament inca doua ture.
In urma mai multor intamplari neplacute Nicoleta va reveni acasa la sfarsitul lui septembrie.
Norocul ei este ca administrarea medicamentului se face mai rar, deci nu este necesar sa fie acolo in permanenta. Va merge de cateva ori cand va fi necesar pentru a i se face tratamentul. Din pacate medicamentul nu poate fi scos din tara, deci nu il poate cumpara si administra in Romania. Totusi ma bucur ca s-a gasit solutia pentru cazul ei si sper ca Dumnezeu sa o ajute sa scape de acest chin.

Au tras o sperietura cu piciorul pentru ca Nicoleta avea dureri. dar in urma controlului, i s-a spus ca totul e bine si durerile sunt de la muschii care se obisnuiesc cu proteza.

Am stat si m-am gandit mult.Desi membrii familiei Nicoletei spun ca probabil Nicoleta va avea nevoie de bani si in continuare, eu cred ca ca situatia critica s-a depasit si ca pentru moment nu se stie exact de cati bani si cand vor avea nevoie de ei.
Stiu ca Nicoleta are in continuare nevoie de ajutor, dar simt ca alte cazuri de aici au prioritate mai mare. Concret: eu cred si simt ca e momentul sa ne orientam spre alte cazuri mai urgente. Poate banutii care deja au avut destinatia spre Nicoleta sa fie trimisi la ea, dar mai departe sa schimbam directia.Iar in momentul in care familia Nicoletei ma va anunta exact de ce bani mai au nevoie si pentru ce anume, eu va voi anunta si atunci vom decide ce putem face din nou pentru ea si daca putem.

Voi ce parere aveti?




Lilia si printesa ei AMELIA din 26.09.2004 ( adica cat are? )


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Nu inteleg.. in pagina cu subiecte arata ca Liana30 a scris ultima la ora 13.17 ieri 25 sept. Dar cand deschid subiectul, ultimul mesaj este al meu. Numai la mine se intampla asa ceva?

Lilia si Amelia( 26.09.2004)

poze


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Lilia,se pare ca pe tot forumul au fost probleme cu postarile...!Am inteles ca situatia se va remedia cat de curand!
Dragele mele!
Claudiu s-a intors cu bine de la Kiev,dr. a fost multumit de evolutia lui,analizele au demonstrat ca boala nu numai ca s-a oprit din evolutie,chiar s-a observat o imbunatatire!
Sper ca in curand sa pun si poze de la Kiev,sa-mi gasesc putin timp sa ajung pe la ei ca sunt tare nerabdatoare sa imbratisez cel mai optimist baiat din lume!
Fetelor...din nefericire,eu nu pot sa spun ca nu mai e nevoie de banuti in cazul lui Claudiu,el va urma multi ani acest tratament cu celule musculare...ei mai au bani doar pt. o singura interventie si in plus tratamentul recuperator e destul de costisitor...e nevoie de f. multe vitamine,minerale...drumurile si cazarea la Kiev...!
Eu sunt incantata sa va dau vestile bune,efortul si ajutorul vostru nu a fost in zadar...speram sa continuam,e minunat ce reusim sa facem pt. Claudiu!
Sper ca si celelalte cazuri sa aiba un sprijin si sa se bucure de rezultate!




Vreti sa faceti ceva?5 euro pentru o viata!!

Camelia,mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Liana, draga mea, nu esti singura. Eu intru cat de des pot macar sa citesc repede si datorita energiei tale si a puterii de mobilizare ma faci mai fericita dupa ce citesc mesajele de la teledon.

Lilia, am citit si mesajele de la tine. Multumim mult de vestile despre Nicoleta. Pe de o parte ma bucur ca in sfarsit au gasit un medicament care sa dea rezultate. Vom reorganiza putin teledonul si vom incerca sa il ajutam mai mult pe Marian, de exemplu, care este transplantat in Italia si sa incheiem momentan ajutorul catre Nicoleta. Tu esti cea mai aproape de familia ei si cunosti cel mai bine situatia. Multumesc pentru vesti si pentru sfaturi. PS: ai vorbit despre proteza Nicoletei ... pana la urma a trebuit sa ii amputeze piciorul ?

Camelia, multumesc si tie pentru vestile despre Claudiu. Chiar asteaptam sa vad ce au facut la Kiev. Tare mult ma bucur ca da rezultate. Stiu ca are nevoie la fiecare 6 luni de un nou transplant. Sper din suflet sa putem sa insufletim campania lui Claudiu, in principal pe cea de la subiectul lui si noi, teledonul de suflet, sa o putem ajuta pe Marieta cu chetuielile de recuperare intre doua transplanturi. Pupa-l pe Claudiu din partea mea daca poti si spune-i ca il admir foarte mult pentru curaj si optimism.

Voi incerca de la 1 octombrie sa schimb putin mesajul initial al teledonului. Voi lasa campania deschisa pentru Claudiu si Marian iar urgentele sa mearga la un al treilea copil, eventual in fiecare luna sa fie altcineva. Vreau sa putem ajuta cat mai multi copii bolnavi. Ma doare sufletul pentru fiecare din ei.

Va las acum. Sunt pe pozitii. Revin in week-end cu o actualizare a listutei si sper sa fiu mai activa.

Doamne ajuta !
Gabriela


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Liana, am sa-ti trimit si eu saptamana viitoare niste bani pentru Sebi si pentru Mirela. As dori insa sa stiu ce s-a intamplat cu banii care i-am trimis prin banca (nu cei prin pliculet, trimisi Lianei). I-am trimis Liliei un plic cu 10RON si copiile dupa chitante. In cazul lui Claudiu, mi-au sosit banii inapoi, am mai spus, pentru ca mi-au zis ca e ceva in neregula cu IBAN-ul. As dori insa sa stiu ce s-a intamplat cu banii trimisi Nicoletei. Au ajuns sau nu au ajuns? la mine nu s-au intors. Daca nu au ajuns pot face reclamatie in maximum 6 luni de la depunere, apoi se pierd. DAR nu as vrea sa fac reclamatia aiurea, sa mi se spuna ca banii au ajuns, de ce ma iau aiurea de ei. Deci? Multumesc frumos.

Claudia


o carte pentru un copil-si tu poti ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

azi am mai primit de la..
daniela b..60 Ron pt Claudiu si Nicoleta
megbeng..10 euro
Lilia Toma..60 Ron..sunt banii de la Balbina..50 Ron si cl..10 Ron
Multumim!!!
iar pe mine va rog din suflet sa ma iertati ca voi lipsi cateva zile dar sunt racita rauu si zac in pat...sper ca pana luni sa'mi revin!!!
cl si tu sa ma ierti mama ca uite nici la posta nu am ajuns..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."


"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Gabriela, este vroba de o proteza la os. Nu i-au amputat piciorul din fericire. dar pentru ca o parte din os era macinat i-au pus o proteza in loc.
Cl, imi pare rau, de fiecare data cand se lua un nou extras de cont, intrebam si de banii tai si asa si nu au ajuns.
Din cate mi se pare am mai scris de asta.
Imi pare tare rau, nu stiu ce s-a intamplat cu ei.
Eventual, mai pot intreba inca o data, ultima data.
Ma bucur ca Claudiu este mai bine. Dumnezeu sa il ajute.


Lilia si Amelia( 26.09.2004)

poze


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Liana, stai linistita.

Lilia, te rog frumos, roaga-i sa verifice chiar din ziua in care e chitanta (uneori au intrat banii si in cateva ore). Daca nu au intrat, o sa ma duc sa fac o reclamatie. Multumesc frumos.

Claudia

o carte pentru un copil-si tu poti ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Liana , am trimis ieri prin mandat postal 20 roni.
Multa sanatate si insanatosire grabnica!!!!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

liana, chiar vroiam sa-ti dau PM sa te intreb daca au ajuns banutii! vezi ca scrisesem bine pe plic?

vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput