Fetele din America (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Crystal2, bine ai venit printre noi si felicitari pentru sarcina :)

Si eu "I'm expecting" si sunt in 12 sapt...daca ai timp de "barfa" te invit la un pahar ginger ale si niste crakers :) eu locuiesc in Davie.

sanziana
, poate weekendul asta mergem si noi pe undeva!!! ce zici?




"Daca crezi ca exista Vesnicia si stai nepasator, meriti sa fii inchis in casa de nebuni" - un parinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orhidee spune:

Buna treaba asta cu lb. oficiala! Dar cu spaniola ce se intampla? Ca cei care stiu spaniola iti vorbesc direct in spaniola ca si cum ar trebui si tu sa stii!!

Mie azi laboratorul mi-a pierdut analiza la sange. Stie cineva unde se fac reclamatii pt Quest Diagnostic?
Spor la treaba tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Bun venit CRYSTAL2!...sarcina usoara!


Da,Laura,cu limba asta e tare ciudat...dar eu stiam ca in scoli se face obligatoriu engleza ca prima limba si spaniola ca a doua limba,dar ambele fiind obligatorii...oricum aici e aiurea rau cu spaniola..stiti ce zic spaniolii in Miami"ca aici e tara lor!"si daca nu vorbesti spaniola nu te baga in seama,in resturante,magazine sau alte locuri publice......sau abia iti raspund.

si o zi buna in continuare!

Mirela si Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orhidee spune:

Laura dar ce zici tu ca cei cu varsta inaintata ar avea probleme cu engleza?! Pai nici de mine nu se mai lipeste asa cum imi inchipuiam eu din Ro (floare la ureche, pt ca mereu mi s-a spus ca as avea afinitati la lb. straine), ca aici am sa fac doar corectii la accent!!!
Am lasat-o balta cu accentul... ca oricat m-as stradui fiecare parca pronunta cu accentul din tara de bastina!
Spor la treaba tuturor, Orhidee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

Dragele mele,
Indraznesc sa va deranjez cu ceva intrebari. Sora mea locuieste in Rhode Island si este medic rezident adica munceste de dimineata pina seara si ar avea nevoie de un live-in nanny caci la orarul ei de asta are nevoie.
Aveti idee de cit ar costa asa ceva pe luna? Cum s-ar putea aduce pe cineva din Ro (ce fel de viza?) si cam cit ar trebui platita?
Multumesc,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

quote:
Originally posted by mimitete

Dragele mele,
Indraznesc sa va deranjez cu ceva intrebari. Sora mea locuieste in Rhode Island si este medic rezident adica munceste de dimineata pina seara si ar avea nevoie de un live-in nanny caci la orarul ei de asta are nevoie.
Aveti idee de cit ar costa asa ceva pe luna? Cum s-ar putea aduce pe cineva din Ro (ce fel de viza?) si cam cit ar trebui platita?
Multumesc,



Mihaela

"Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."




daca cauti pe cineva din ro , am o prietena care lucreaza acum ca baby sitter in romania si e si foarte serioasa si ar vrea sa lucreze in US. eu stiu ca se aduc de obicei cu viza turistica ca alte sanse de viza mai greu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Au pair cu viza J, dar nu stiu cum se face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryssa29 spune:

Crystal, bine ai venit! Sarcina usoara iti doresc!
Elenalove, felicitari si sarcina cat mai usoara!
Felicitari, fetelor! Sa fiti sanatoase!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryssa29 spune:

Si in nordul Floridei este aceeasi situatie. Oriunde mergi, ai indicatii atat in engleza cat si-n spanish. Examenul auto il poti da si-n spaniola. Si mai grav este ca eu tot incercand cu ceva timp in urma sa gasesc ESL classes mi se recomandau spanish classes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryssa29 spune:

Fetelor, plssss spuneti-mi si mie ce cartela de telefon mobil sa cumpar? Care-i mai avantajoasa? De la ce companie?
Si mai am o nedumerire. Tot ma straduiesc sa fac un pandispan si imi iese beton. Cuptorul functioneaza bine, asha ca eu cred ca faina nu-i buna. Voi ce fel de faina folositi?


Mergi la inceput